Šestiletá youtuberka si vydělává hodnocením hraček, teď si koupila dům za 185 milionů

Šestiletá Boram je nejvlivnější youtuberkou v Jižní Koreji. Na její recenze hraček se dívají desítky milionů lidí. Se svými rodiči si teď za peníze z pořadů koupila dům v nejdražší čtvrti Soulu. Zaplatila za něj v přepočtu 185 milionů korun.
Boram koupe Teletubbies. Sledujte práci nejvlivnější youtuberky v Jižní Koreji | Video: YouTube.com/Boram Tube ToysReview

Videa malé Boram, která nahrává na své kanály Tube ToysReview a Tube Vlog, sleduje zhruba 30 milionů lidí. Sama je popisuje jako prostor, kde si děti užijí zábavu a získají nezapomenutelné zážitky.

Šestiletá hvězda je podle deníku Korea Herald nejvlivnější youtuberkou v Jižní Koreji. Každý měsíc jí přijde na účet v přepočtu 68 milionů korun, a tak si na nový dům vydělala už za tři měsíce, píše britský deník Sky News

Její nové království je ve čtvrti Gangnam, která je považována za jednu z nejbohatších části jihokorejského Soulu. Dům má pět pater a stál zhruba 185 milionů korun. 

Její úspěch ale zalarmoval tamní nevládní organizaci, která bojuje proti zneužívání dětí. Společnost už před dvěma lety upozorňovala na to, že Boram ovládají její rodiče, kteří těží z jejího úspěchu.

Organizace také u soudu upozornila na to, že některá videa malé dívky mohou mít negativní dopad na děti, které se na její kanál dívají. Boram v nich například krade peníze z peněženky svého otce, v jiném zase předstírá porod. Videa nakonec rodiče označili jako soukromá a veřejně se omluvili.

Šestiletá Boram není jedinou multimilionářkou svého věku. Minulý rok se na seznam zapsal také sedmiletý Američan Ryan Kaji, který za recenze na hračky vydělal v uplynulém roce v přepočtu přes půl miliardy korun. 

Video: Hejtům čelím odmala, říká youtuber Zachy

Nechápal jsem, proč je tam tolik nenávisti a proč to lidi píšou, nikdy jsem si to ale nebral k srdci, nejlepší je to nečíst, říká Lukáš Zachara. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
Další zprávy