Šestiletá youtuberka si vydělává hodnocením hraček, teď si koupila dům za 185 milionů

Magazín Magazín
30. 7. 2019 9:46
Šestiletá Boram je nejvlivnější youtuberkou v Jižní Koreji. Na její recenze hraček se dívají desítky milionů lidí. Se svými rodiči si teď za peníze z pořadů koupila dům v nejdražší čtvrti Soulu. Zaplatila za něj v přepočtu 185 milionů korun.
Boram koupe Teletubbies. Sledujte práci nejvlivnější youtuberky v Jižní Koreji | Video: YouTube.com/Boram Tube ToysReview

Videa malé Boram, která nahrává na své kanály Tube ToysReview a Tube Vlog, sleduje zhruba 30 milionů lidí. Sama je popisuje jako prostor, kde si děti užijí zábavu a získají nezapomenutelné zážitky.

Šestiletá hvězda je podle deníku Korea Herald nejvlivnější youtuberkou v Jižní Koreji. Každý měsíc jí přijde na účet v přepočtu 68 milionů korun, a tak si na nový dům vydělala už za tři měsíce, píše britský deník Sky News

Její nové království je ve čtvrti Gangnam, která je považována za jednu z nejbohatších části jihokorejského Soulu. Dům má pět pater a stál zhruba 185 milionů korun. 

Její úspěch ale zalarmoval tamní nevládní organizaci, která bojuje proti zneužívání dětí. Společnost už před dvěma lety upozorňovala na to, že Boram ovládají její rodiče, kteří těží z jejího úspěchu.

Organizace také u soudu upozornila na to, že některá videa malé dívky mohou mít negativní dopad na děti, které se na její kanál dívají. Boram v nich například krade peníze z peněženky svého otce, v jiném zase předstírá porod. Videa nakonec rodiče označili jako soukromá a veřejně se omluvili.

Šestiletá Boram není jedinou multimilionářkou svého věku. Minulý rok se na seznam zapsal také sedmiletý Američan Ryan Kaji, který za recenze na hračky vydělal v uplynulém roce v přepočtu přes půl miliardy korun. 

Video: Hejtům čelím odmala, říká youtuber Zachy

Nechápal jsem, proč je tam tolik nenávisti a proč to lidi píšou, nikdy jsem si to ale nebral k srdci, nejlepší je to nečíst, říká Lukáš Zachara. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 50 minutami

Linka pražského metra A mezi Želivského a Depo Hostivař stojí

Provoz metra na lince A mezi stanicemi Želivského a Depo Hostivař se v pondělí brzo ráno zastavil kvůli střetu soupravy s člověkem. Cestující mají v tomto úseku využít povrchovou dopravu. Pražský dopravní podnik kvůli tomu upravil linky některých tramvají a autobusů, vyplývá z informací na jeho webu.

Tramvajová linka 7 je prodloužena do zastávky Ústřední dílny DP, Linka 13 je ve směru z centra odkloněna od Vozovny Strašnice na Strašnickou a Nádraží Strašnice. Autobusové linky končící v zastávkách Skalka a Depo Hostivař jezdí až do zastávky Strašnická, linky 163, 208 a 223 jsou ze zastávky Depo Hostivař prodlouženy na Želivského.

Zdroj: ČTK
Další zprávy