Muži na protest proti veganům snědli syrové veverky, soud je potrestal pokutou

Magazín Magazín
25. 7. 2019 10:25
Dva mladí muži snědli na protest proti veganství uhynulé veverky. Syrové maso obědvali před festivalem v Londýně, akci přihlížely desítky kolemjdoucích. Soud jim teď nařídil zaplatit pokutu.
Foto: CPS

Dva muži ve věku 22 a 29 let jedli veverky na exponovaném místě ve čtvrti Soho. Akci viděli účastníci festivalu i náhodní kolemjdoucí, kteří na místo zavolali policii. Matka dítěte dokonce muže prosila, aby veverky schovali alespoň před ním.

O pár měsíců později duo pojídačů stanulo před londýnským soudem. Policie muže obvinila z narušování veřejného pořádku a chtěla, aby státu zaplatili pokutu. Muži na svou obhajobu řekli, že protestem jen "chtěli šířit osvětu".

Podle státní zástupkyně Natalie Clinesová bylo chování aktivistů "nechutné a zcela zbytečné". "Mladíci neměli v úmyslu nikoho přesvědčovat, chtěli jen pobouřit lidi," řekla Clinesová pro britský server Sky News

Oba teď musí zaplatit dohromady 600 liber. Starší z mužů vystupoval na veřejnosti opakovaně, minulý rok například povečeřel syrovou hlavu prasete.

Podívejte se také na video: Místo krocanů zástup aktivistů. Vegani o Vánocích překvapili nakupující v britském centru

Místo krocanů zástup aktivistů. Vegani před vánoci překvapili nakupující v britském marketu | Video: BrightonDxe
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hlavní vyjednavač pro brexit Barnier: Lhůta na dohodu o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií je příliš krátká

Lhůta pro vyjednání dohody o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií po brexitu je extrémně krátká. V projevu na univerzitě v severoirské metropoli Belfastu to řekl hlavní unijní vyjednavač pro brexit Michel Barnier. Británie opustí EU v pátek. Dohodu o budoucích vztazích by měli Londýn a Brusel vyjednat v následujícím přechodném období, které ovšem bude trvat jen do konce letošního roku.

Další zprávy