Muži na protest proti veganům snědli syrové veverky, soud je potrestal pokutou

Magazín Magazín
25. 7. 2019 10:25
Dva mladí muži snědli na protest proti veganství uhynulé veverky. Syrové maso obědvali před festivalem v Londýně, akci přihlížely desítky kolemjdoucích. Soud jim teď nařídil zaplatit pokutu.
Foto: CPS

Dva muži ve věku 22 a 29 let jedli veverky na exponovaném místě ve čtvrti Soho. Akci viděli účastníci festivalu i náhodní kolemjdoucí, kteří na místo zavolali policii. Matka dítěte dokonce muže prosila, aby veverky schovali alespoň před ním.

O pár měsíců později duo pojídačů stanulo před londýnským soudem. Policie muže obvinila z narušování veřejného pořádku a chtěla, aby státu zaplatili pokutu. Muži na svou obhajobu řekli, že protestem jen "chtěli šířit osvětu".

Podle státní zástupkyně Natalie Clinesová bylo chování aktivistů "nechutné a zcela zbytečné". "Mladíci neměli v úmyslu nikoho přesvědčovat, chtěli jen pobouřit lidi," řekla Clinesová pro britský server Sky News

Oba teď musí zaplatit dohromady 600 liber. Starší z mužů vystupoval na veřejnosti opakovaně, minulý rok například povečeřel syrovou hlavu prasete.

Podívejte se také na video: Místo krocanů zástup aktivistů. Vegani o Vánocích překvapili nakupující v britském centru

Místo krocanů zástup aktivistů. Vegani před vánoci překvapili nakupující v britském marketu | Video: BrightonDxe
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy