reklama
 
 

Muži na protest proti veganům snědli syrové veverky, soud je potrestal pokutou

25. 7. 2019 10:25
Dva mladí muži snědli na protest proti veganství uhynulé veverky. Syrové maso obědvali před festivalem v Londýně, akci přihlížely desítky kolemjdoucích. Soud jim teď nařídil zaplatit pokutu.

Dva muži ve věku 22 a 29 let jedli veverky na exponovaném místě ve čtvrti Soho. Akci viděli účastníci festivalu i náhodní kolemjdoucí, kteří na místo zavolali policii. Matka dítěte dokonce muže prosila, aby veverky schovali alespoň před ním.

O pár měsíců později duo pojídačů stanulo před londýnským soudem. Policie muže obvinila z narušování veřejného pořádku a chtěla, aby státu zaplatili pokutu. Muži na svou obhajobu řekli, že protestem jen "chtěli šířit osvětu".

Podle státní zástupkyně Natalie Clinesová bylo chování aktivistů "nechutné a zcela zbytečné". "Mladíci neměli v úmyslu nikoho přesvědčovat, chtěli jen pobouřit lidi," řekla Clinesová pro britský server Sky News

Oba teď musí zaplatit dohromady 600 liber. Starší z mužů vystupoval na veřejnosti opakovaně, minulý rok například povečeřel syrovou hlavu prasete.

Podívejte se také na video: Místo krocanů zástup aktivistů. Vegani o Vánocích překvapili nakupující v britském centru

Místo krocanů zástup aktivistů. Vegani před vánoci překvapili nakupující v britském marketu | Video: BrightonDxe |  02:29

autor: Magazín | 25. 7. 2019 10:25

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama