Stařenka krmila zatoulané kočky, teď jí hrozí vězení. Stěžovali si na ni sousedé

Magazín Magazín
5. 8. 2019 10:45
V americkém státě Ohio sídlí město Garfield Heights, jehož název leckomu připomene slavného komiksového kocoura. Je tedy paradoxní, že jeho 79leté obyvatelce teď hrozí pobyt ve vězení za překvapivý zločin - krmení zatoulaných koček. To je totiž ve městě ilegální a stařenka se ho navzdory výstrahám soudu dopouštěla opakovaně.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Jako milovnice koček neměla 79letá Nancy Segulová na výběr. Když se její soused před pár lety odstěhoval a nechal své kočky v opuštěném domě, neváhala a začala je krmit. V jiných částech světa by se jejímu samaritánství nikdo nedivil, ale Garfield Heights patří mezi města, kde je krmení zatoulaných zvířat ilegální.

Lidé ze sousedství si proto na chování Segulové začali stěžovat správci městského zvířectva a podle amerického webu CNN žena už od roku 2015 dostávala od města napomenutí. "Za to, že se stará o příliš mnoho zvířat a neuklízí po nich nepořádek, který zanechávají na zahradách sousedních domů, dostala Segulová v roce 2017 dvouletý podmíněný trest," řekl televizní stanici soudce Tim Riley.

Segulová tehdy u soudu slíbila, že už zatoulaná zvířata krmit nebude, což ovšem nedodržela. Při dalším předvolání, které se uskutečnilo letos, jí tak soudce nařídil deset dní vězení. Tento trest ale po dalším příslibu nápravy odvolal.

Ani tentokrát však Segulová závazek nesplnila, a tak má 11. srpna natvrdo nastoupit do vězení za pohrdání soudem. Mezitím soudce Riley nařídil, aby policisté z jejího domu vyhnali všech 22 koček. Segulová se proti rozhodnutí odvolala a nyní ji u soudu čeká další slyšení.

Její rodinu rozsudek šokoval. "Lidé určitě tuší, co se ve věznicích může dít, a přesto do jedné takové klidně pošlou mou 79letou matku," pozastavil se nad usnesením soudu syn Dave Pawlowski. "Lidé se dopouštějí daleko horších věcí, takže mi to vzhledem k tomu, co jsem sama udělala, přijde jako příliš velký trest," citovala CNN samotnou Segulovou.

Soudce Riley argumentoval, že stařenka může ve své situaci jednoduše zaplatit pokutu a že situace takto eskalovala až po tom, co se provinění násobila. "Náš soudní obvod i město plně chápou, že mnoho lidí je z domácích mazlíčků nadšených, ale stejně tak musíme zohlednit, že spousta lidí to vidí jinak," dodal.

Video: Kočky nás terorizují a chtějí vychovávat, říká kočičí psycholožka

Ve většině případů vychovávám spíš chovatele než kočky. Kočka by měla dobře vědět, kde je její místo, má ale pocit, že všemu vládne. | Video: DVTV, Martin Veselovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 29 minutami

Na Děčínsku se v sobotu navečer převrátil traktor, zemřeli dva lidé

Na Děčínsku u Dolních Habartic v sobotu navečer zemřeli muž a žena, s nimiž se převrátil traktor. Okolnosti tragické nehody policie dál vyšetřuje.

Traktor se dvěma lidmi se převrátil kolem 18:00. "Utrpěli zranění neslučitelné se životem a bohužel na místě jim podlehli. Na místo vzlétl vrtulník a vyjela i sanita, bohužel už těmto osobám jsme nemohli pomoci," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Prokop Voleník. Podle regionální mluvčí policie Aleny Bartošové je šetření příčiny tragické nehody na začátku. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Karlovarský kapitán Vondráček dostal třízápasový trest za účast v bitce

Hokejový útočník Tomáš Vondráček z Karlových Varů dostal od disciplinární komise extraligy třízápasový trest za účast v bitce v závěru pátečního utkání 7. kola ve Zlíně. Kapitán Energie se zapojil do šarvátky s obráncem Tomášem Žižkou poté, co na led skočil ze střídačky. Jednozápasový trest dostal litvínovský útočník Martin Havelka, který fauloval Davida Kašeho.

Vondráček se do bitky s Žižkou, kterou odstartoval kontakt zlínského kapitána s brankářem Karlových Varů Filipem Novotným, zapojil i přesto, že v momentě jejího začátku nebyl na ledě. Od rozhodčích Reného Hradila a Filipa Vrby za to dostal vedle pětiminutového trestu i osobní trest do konce utkání.

"V okamžiku zahájení šarvátky nebyl na ledové ploše, ale opustil hráčskou lavici a po příjezdu napadl protihráče zaměstnaného konfliktem s dalším soupeřem. V úderech do helmy a nechráněné části obličeje pokračoval i nadále, přičemž se agresivním způsobem zbavil čárového rozhodčího, který se snažil šarvátku přerušit a zabránit, aby se dostal do blízkosti protihráče," uvedl předseda disciplinární komise Viktor Ujčík v tiskové zprávě s tím, že Vondráčkovi zároveň udělil i pokutu ve výši deseti procent měsíčního platu.

Karlovarský útočník tak nuceně vynechá zápasy v Pardubicích, Třinci a Mladé Boleslavi. Trest v horní polovině možné sazby dostal Vondráček i proto, že v uplynulých dvou letech byl dvakrát trestaný.

Havelka dostal jednozápasový trest za faul na Kašeho v polovině druhé třetiny pátečního zápasu, za který jej ale rozhodčí Vladimír Pešina a Oldřich Hejduk nevyloučili. Disciplinární komise jej však na základě podnětu Sparty řešila.

"Zneužil situace, kdy byl protihráč po předchozím pokusu o zakončení ve snížené pozici a měl minimální šanci se střetu bránit, k tomu, aby cíleně změnil směr své jízdy a zasáhl ho. Před střetem nezvýšil rychlost, ruce držel u těla a před zákrokem se neodrazil, jednoznačně však zneužil protihráčovy situace a porušil zásadu, že je povinen postupovat tak, aby zásahem do hlavy nebo krku neohrozil zdraví protihráče," uvedl Ujčík. Havelka vynechá dnešní utkání 8. kola proti Plzni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy