reklama
 
 

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na My Bloody Valentine!

6. 6. 2013 16:58
Kultovní kapela vystoupí v pondělí v Arše

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvakrát dvě vstupenky zdarma na koncert kultovní kapely My Bloody Valentine v pražském Divadle Archa. Koncert se uskuteční 10. června od 20 hodin.

Soutěžit lze do zítřka (7. června do 13:00). Oba výherci budou zapsaní na guestlistu před koncertem v pokladně Divadla Archa.

Kultovní kapela My Bloody Valentinevse letos vrátila po 22 letech s novou deskou m b v i na koncertní pódia. Formace zvyklá spíše na velké haly, která na přelomu 80. a 90. let díky deskám Isn´t Anything a Loveless ovlivnila podobu rockové hudby, přijíždí do Prahy v rámci turné k novému albu.

Čtěte také
My Bloody Valentine neokecáte. Musí se prožít

"Zatímco u většiny kapel by byla mezera dvou dekád mezi vydáním dvou desek tím stěžejním, co by určovalo způsob přijetí nové nahrávky, m b v se z téhle smyčky svou jedinečností šikovně vyvlékli. U m b v je v podstatě jedno, kdy tahle deska vyšla. Zapůsobila by stejně před deseti lety i za pět let. Niternost téhle nahrávky ze sebe dokázala setřást časovou determinaci, kontext v tomto úhlu pohledu není ani zdaleka tak podstatný jako pro nahrávky jiných kapel. Valentine dokázali přerůst klasické schéma vnímání časové posloupnosti diskografie. Co kdy kde a jak na co po jaké době navazuje je zcela irelevantní," napsal pro Aktuálně.cz recenzent Jan Štěpánek.

My Bloody Valentine podobně jako třeba Sonic Youth nebo Jesus and Mary Chain předefinovali, jak vnímat hluk v rockové hudbě. Kapela vznikla v irském Dublinu v roce 1983. V roce 1988 formace vedená kytaristou Kevinem Shieldsem přišla s debutovým albem Isn´t Anything, které se setkalo s nadšenými recenzemi a narůstajícím zájmem fanoušků. Zároveň se My Bloody Valentine proslavili svými koncerty.
 
V roce 1991 My Bloody Valentine vydali po dlouhém nahrávání, které málem položilo domovský label Creation Records, zásadní desku Loveless, kterou kritici i diváci označili jako mistrovské dílo. Do roku 1997, kdy se rozpadla, se snažila kapela již s novým vydavatelem natočit třetí album, což se ale nepodařilo. V roce 2007 My Bloody Valentine oznámili svůj návrat a v následujícím roce odehráli několik koncertů v Londýně, na velkých festivalech a dalších evropských městech.
 
Vstupenky jsou v prodeji za 850 korun v pokladně Divadla Archa a za 890 korun v síti Ticketpro.

 

autor: Kultura | 6. 6. 2013 16:58

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama