SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na My Bloody Valentine!

Kultura Kultura
6. 6. 2013 16:58
Kultovní kapela vystoupí v pondělí v Arše
Foto: Aktuálně.cz

Soutěž - Vyhrajte s deníkem Aktuálně.cz dvakrát dvě vstupenky zdarma na koncert kultovní kapely My Bloody Valentine v pražském Divadle Archa. Koncert se uskuteční 10. června od 20 hodin.

Soutěžit lze do zítřka (7. června do 13:00). Oba výherci budou zapsaní na guestlistu před koncertem v pokladně Divadla Archa.

Kultovní kapela My Bloody Valentinevse letos vrátila po 22 letech s novou deskou m b v i na koncertní pódia. Formace zvyklá spíše na velké haly, která na přelomu 80. a 90. let díky deskám Isn´t Anything a Loveless ovlivnila podobu rockové hudby, přijíždí do Prahy v rámci turné k novému albu.

Čtěte také
My Bloody Valentine neokecáte. Musí se prožít

"Zatímco u většiny kapel by byla mezera dvou dekád mezi vydáním dvou desek tím stěžejním, co by určovalo způsob přijetí nové nahrávky, m b v se z téhle smyčky svou jedinečností šikovně vyvlékli. U m b v je v podstatě jedno, kdy tahle deska vyšla. Zapůsobila by stejně před deseti lety i za pět let. Niternost téhle nahrávky ze sebe dokázala setřást časovou determinaci, kontext v tomto úhlu pohledu není ani zdaleka tak podstatný jako pro nahrávky jiných kapel. Valentine dokázali přerůst klasické schéma vnímání časové posloupnosti diskografie. Co kdy kde a jak na co po jaké době navazuje je zcela irelevantní," napsal pro Aktuálně.cz recenzent Jan Štěpánek.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

My Bloody Valentine podobně jako třeba Sonic Youth nebo Jesus and Mary Chain předefinovali, jak vnímat hluk v rockové hudbě. Kapela vznikla v irském Dublinu v roce 1983. V roce 1988 formace vedená kytaristou Kevinem Shieldsem přišla s debutovým albem Isn´t Anything, které se setkalo s nadšenými recenzemi a narůstajícím zájmem fanoušků. Zároveň se My Bloody Valentine proslavili svými koncerty.
 
V roce 1991 My Bloody Valentine vydali po dlouhém nahrávání, které málem položilo domovský label Creation Records, zásadní desku Loveless, kterou kritici i diváci označili jako mistrovské dílo. Do roku 1997, kdy se rozpadla, se snažila kapela již s novým vydavatelem natočit třetí album, což se ale nepodařilo. V roce 2007 My Bloody Valentine oznámili svůj návrat a v následujícím roce odehráli několik koncertů v Londýně, na velkých festivalech a dalších evropských městech.
 
Vstupenky jsou v prodeji za 850 korun v pokladně Divadla Archa a za 890 korun v síti Ticketpro.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

Další zprávy