Šestiletý youtuber vydělává čtvrt miliardy korun ročně za to, že představuje hračky

Magazín Magazín
17. 12. 2017 7:29
Jeho kanál Ryan ToysReview odebírá více než 10 milionů fanoušků a jeho videa mají více než 16 miliard zhlédnutí. Recenze zobrazují, jak si s doručenými novinkami hraje, a jak reaguje, když mu nový dárek přijde. Kanál založili Ryanovi rodiče v roce 2015, údajně poté, co o to sám chlapec požádal.
Záběr z jednoho z videí šestiletého youtubera.
Záběr z jednoho z videí šestiletého youtubera. | Foto: YouTube kanál Ryan ToysReview, printscreen

Je mu šest let, ale už patří mezi nejlépe placené youtubery na světě. Američan Ryan si přijde na 11 milionů dolarů ročně (v přepočtu necelých 240 milionů korun) za to, že na videoplatformě YouTube zveřejňuje recenze hraček a jídla.

Jeho kanál Ryan ToysReview odebírá více než 10 milionů fanoušků a jeho videa mají více než 16 miliard zhlédnutí. Seznam nejlépe placených youtuberů vydal před časem americký časopis Forbes.

Recenze zobrazují, jak si s doručenými novinkami hraje a jak reaguje, když mu nový dárek přijde. "Miluje auta, vlaky, Mašinku Tomáše, lego, superhrdiny, hračky od Disneyho, otevírání vajíček s překvapením…," stojí v popisku kanálu na YouTube. Většina recenzovaných hraček pak údajně končí v místní charitě.

Ryanovi rodiče založili videoúčet v roce 2015 a během čtyř měsíců se příspěvky staly populárními. Nejoblíbenějším videem je otevírání obřího vejce s hračkami na motivy filmu Auta od Disneyho.

Ryan ToysReview | Video: YouTube kanál Ryan ToysReview

"Kanál zrušíme, pokud se Ryanovi nebude natáčení líbit"

Podle serveru The Verge jsou Ryanovi rodiče připraveni zrušit kanál, jakmile se natáčení videí nebude šestiletému chlapci líbit. A jako náhradu by pak zřídili kanál Ryan's Family Review, zaměřený na rodinná dobrodružství chlapce a jeho sester - dvojčat.

"Ryan se díval na spoustu kanálů s recenzemi hraček. A jednoho dne se zeptal: 'Jak to, že nejsem na YouTube, když všechny ostatní děti tam jsou?' Takže jsme se rozhodli kanál spustit. Pak jsme Ryana vzali do obchodu, abychom koupili úplně první hračku - myslím, že to byl lego vláček," popsala již dříve jeho matka pro server TubeFilter.

"Pokud výrobek má deset milionů nebo dvacet milionů zhlédnutí a vidíte, že se Ryanovi nebo ostatním dětem líbí, má to obrovský dopad na prodej," řekl k tomu pro server The Verge Jim Silver, generální ředitel recenzní stránky Toys, Tots, Pets, and More.

Podle Ryanovy matky se snaží natáčet zhruba tři videa týdně, aby to nezasahovalo do Ryanova předškolního programu. Nahrávky tak pořizují především o víkendu a postprodukci se věnují během týdne.

 

Právě se děje

před 7 minutami

Bouře Humberto v Atlantiku zesílila na hurikán prvního stupně

V příštích 48 hodinách by měla bouře dále posilovat, uvedlo americké Národní středisko pro hurikány (NHC). Nyní se hurikán nachází asi 1260 kilometrů západně od Bermud a doprovází ho vítr o rychlosti 120 kilometrů za hodinu, napsala agentura Reuters. Pohybuje se severovýchodním směrem rychlostí pět kilometrů za hodinu. 

Americký úřad v souvislosti s bouří vydal varování před takzvanými zpětnými mořskými proudy, které jsou velkým rizikem pro plavce a které může hurikán přinést do oblasti severozápadních Baham i na jihovýchodní americké pobřeží od Floridy po Severní Karolínu.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Vláda bude za přítomnosti Zemana schvalovat rozpočet, počítá se schodkem 40 miliard

Ministři v pondělí odpoledne za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana projednají návrh rozpočtu na příští rok. Plán hospodaření státu v roce 2020 počítá se schodkem 40 miliard korun. Jeho hlavními prioritami jsou podle vládní koalice ANO a ČSSD zvýšení důchodů, platů učitelů, rodičovského příspěvku, výdajů na výzkum a vývoj nebo podpora sportu a vyšší investiční výdaje. V pátek se koalice dohodla na růstu mezd ve veřejné sféře, růst o 1500 korun v tarifech a zrušení nejnižší tarifní tabulky by ještě dopoledne měli zástupci vlády projednat ve Strakově akademii s odbory a zaměstnanci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy