Youtuber si zabetonoval hlavu do mikrovlnky. Vysvobodili jej až po hodině a půl záchranáři

Magazín Magazín
11. 12. 2017 14:02
O tom, že i vtipy mají své limity, se minulý týden přesvědčil dvaadvacetiletý youtuber Jimmy Swingler z Velké Británie. Hlavu zabalenou do plastového sáčku s pečlivě umístěnou vzduchovou trubicí strčil do mikrovlnné trouby vystlané cementovací pastou Polyfill.
Jimmy Swingler dokázal, že mikrovlny mohou být skutečně nebezpečné.
Jimmy Swingler dokázal, že mikrovlny mohou být skutečně nebezpečné. | Foto: YouTube kanál TGFbro

Jimmy Swingler vysílá spolu se svými kamarády každý týden pod názvem TGFbro na YouTube videa ukazující extrémní kanadské žertíky. Uplynulý týden však trochu přestřelil.

Swingler si hlavu zabalil do plastového sáčku a pečlivě umístil vzduchovou trubici. "Prosím, nezkoušejte to sami," upozornil před tím, než strčil hlavu do mikrovlnné trouby vystlané cementovací pastou Polyfill.

Jenže trouba pak nešla sundat. "Je to tak vážné, jak jen to může být. Pohřbím si hlavu v mikrovlnce," popisuje na videu, které zachytili jeho přátelé. Dýchací trubička se totiž v mikrovlnce zablokovala. A Swingler později popsal, že zpanikařil a snažil se svým dvěma přátelům vysvětlit, že to není vtip.

Přátelé tak po více než hodině museli zavolat hasiče a záchranku, aby mladíka vyprostili. Pěti záchranářům pak trvalo další hodinu, než youtubera vyprostili. "Nikdy jsem si víc nevážil života. Mockrát děkuji zdravotníkům a hasičům za to, že mi pomohli dostat se ven," komentoval událost později mladík.

Mladík svého činu nelituje

Velitele záchranářů z regionu West Midlands Shauna Dakina pak citoval server Konbini: "Jakkoliv legračně to zní, tento mladík mohl velmi snadno umřít nebo se vážně zranit." Sundat mikrovlnku z hlavy bylo podle něj nejsložitější, protože velká část byla stmelena.

Aby mohl Swingler lépe dýchat, odstranili záchranáři nejprve kus hmoty šroubovákem. "Zcela jistě to byl případ, který mohl ohrozit pomoc někomu, kdo ji skutečně nezaviněně potřeboval," dodal velitel záchranářů Dakin.

Swingler později pro britskou BBC uvedl, že když se na to dívá zpětně, musí se usmát. Na otázku, zda si nemyslí, že marnil čas záchranářů, uvedl, že ho to nezajímá.

"A co lidi, kteří pijí a řídí? Co lidi, kteří začínají rvačky venku na ulici? Není to taky marnění času policie? A ve skutečnosti jsem nemarnil jejich čas, zachránili mi život," řekl britské televizi.

A ve videu vyvěšeném na svém YouTube kanálu mimo jiné uvedl, že si jej díky nebezpečnému vtípku bude zkrátka spousta lidí pamatovat. "Je to prostě bizarní, tohle nevidíte každý den," dodal Swingler. Přestože svého činu nelituje, přiznal, že byl hodně vyděšený, a poděkoval záchranářům za to, že jej uklidnili a vysvobodili mu hlavu z trouby.

Video zachycující celou událost: 

Youtuber si zacementoval hlavu do mikrovlnky | Video: YouTube kanál TGFbro
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy