Youtuber si zabetonoval hlavu do mikrovlnky. Vysvobodili jej až po hodině a půl záchranáři

Magazín Magazín
11. 12. 2017 14:02
O tom, že i vtipy mají své limity, se minulý týden přesvědčil dvaadvacetiletý youtuber Jimmy Swingler z Velké Británie. Hlavu zabalenou do plastového sáčku s pečlivě umístěnou vzduchovou trubicí strčil do mikrovlnné trouby vystlané cementovací pastou Polyfill.
Jimmy Swingler dokázal, že mikrovlny mohou být skutečně nebezpečné.
Jimmy Swingler dokázal, že mikrovlny mohou být skutečně nebezpečné. | Foto: YouTube kanál TGFbro

Jimmy Swingler vysílá spolu se svými kamarády každý týden pod názvem TGFbro na YouTube videa ukazující extrémní kanadské žertíky. Uplynulý týden však trochu přestřelil.

Swingler si hlavu zabalil do plastového sáčku a pečlivě umístil vzduchovou trubici. "Prosím, nezkoušejte to sami," upozornil před tím, než strčil hlavu do mikrovlnné trouby vystlané cementovací pastou Polyfill.

Jenže trouba pak nešla sundat. "Je to tak vážné, jak jen to může být. Pohřbím si hlavu v mikrovlnce," popisuje na videu, které zachytili jeho přátelé. Dýchací trubička se totiž v mikrovlnce zablokovala. A Swingler později popsal, že zpanikařil a snažil se svým dvěma přátelům vysvětlit, že to není vtip.

Přátelé tak po více než hodině museli zavolat hasiče a záchranku, aby mladíka vyprostili. Pěti záchranářům pak trvalo další hodinu, než youtubera vyprostili. "Nikdy jsem si víc nevážil života. Mockrát děkuji zdravotníkům a hasičům za to, že mi pomohli dostat se ven," komentoval událost později mladík.

Mladík svého činu nelituje

Velitele záchranářů z regionu West Midlands Shauna Dakina pak citoval server Konbini: "Jakkoliv legračně to zní, tento mladík mohl velmi snadno umřít nebo se vážně zranit." Sundat mikrovlnku z hlavy bylo podle něj nejsložitější, protože velká část byla stmelena.

Aby mohl Swingler lépe dýchat, odstranili záchranáři nejprve kus hmoty šroubovákem. "Zcela jistě to byl případ, který mohl ohrozit pomoc někomu, kdo ji skutečně nezaviněně potřeboval," dodal velitel záchranářů Dakin.

Swingler později pro britskou BBC uvedl, že když se na to dívá zpětně, musí se usmát. Na otázku, zda si nemyslí, že marnil čas záchranářů, uvedl, že ho to nezajímá.

"A co lidi, kteří pijí a řídí? Co lidi, kteří začínají rvačky venku na ulici? Není to taky marnění času policie? A ve skutečnosti jsem nemarnil jejich čas, zachránili mi život," řekl britské televizi.

A ve videu vyvěšeném na svém YouTube kanálu mimo jiné uvedl, že si jej díky nebezpečnému vtípku bude zkrátka spousta lidí pamatovat. "Je to prostě bizarní, tohle nevidíte každý den," dodal Swingler. Přestože svého činu nelituje, přiznal, že byl hodně vyděšený, a poděkoval záchranářům za to, že jej uklidnili a vysvobodili mu hlavu z trouby.

Video zachycující celou událost: 

Youtuber si zacementoval hlavu do mikrovlnky | Video: YouTube kanál TGFbro
 

Právě se děje

Další zprávy