Senioři to chtějí taky. Černobílé akty starších párů bourají tabu sexu ve vyšším věku

Magazín Magazín
28. 4. 2021 9:30
Sex není jen pro mladé lidi s pevnými a silnými těly, člověk si ho může stejně tak užívat i v pokročilejším věku, tvrdí kampaň britské neziskové organizace Relate. Ta se rozhodla otevřít tabuizované téma intimního života seniorů přes černobílé intimní portréty několika starších párů.
Foto: Rankin/Relate

Britská organizace Relate, která se věnuje poradenství v oblasti partnerských vztahů, rozjela dobročinnou kampaň Let's Talk The Joy of Later Life Sex (Pojďme si povídat o radosti ze sexu v pokročilejším věku). Jejím cílem je ukázat, že starší lidé mají také sexuální potřeby, a narušit tak stereotypní představu, že sex patří jen k mládí.

Módní fotograf Rankin si v rámci kampaně pozval do ateliéru pět starších párů, heterosexuálních i homosexuálních. Ty zachytil nahé nebo jen spoře oděné, a vznikly tak černobílé intimní snímky, které by se brzy měly objevit na billboardech po celém Spojeném království. Informoval o tom zábavní web LADbible.

"Intimitu a blízkost druhého člověka potřebujeme všichni. V těchto časech to platí víc než kdy jindy a věk je skutečně jen číslo. Láska a vášeň jsou univerzální věci, o kterých píšeme knihy, písničky i filmové scénáře, a v pozdějších letech se na tom nic nemění," zdůraznil Rankin, který se do projektu zapojil bez nároku na honorář.

Módní fotograf Rankin si v rámci kampaně pozval do ateliéru pět starších párů, heterosexuálních i homosexuálních. Ty zachytil nahé nebo jen spoře oděné.
Módní fotograf Rankin si v rámci kampaně pozval do ateliéru pět starších párů, heterosexuálních i homosexuálních. Ty zachytil nahé nebo jen spoře oděné. | Foto: Rankin/Relate

"Z médií se někdy může zdát, že sex je vyhrazený jen pro mladé lidi s perfektními těly, což je ovšem velký omyl. Senioři sex mají také. Někteří v posteli rádi zkoušejí nové věci, jiní jen touží po tom, aby svému partnerovi mohli dát najevo náklonnost, třeba prostřednictvím polibků," upozornila sexuoložka z organizace Relate Gail Thorneová.

Neschopnost mluvit o svých touhách a potřebách může mít podle ní negativní dopad na sebedůvěru a partnerské porozumění. "Právě proto chceme o tomto problému otevřít širší společenskou diskusi, která ve finále pomůže nejen seniorům, ale nám všem," dodala Thorneová.

Mohlo by vás zajímat: Stáří nemá hodnotu, přestaly fungovat rodiny, říká ředitel organizace Elpida

Dezinformace šíří i dobře situovaní senioři, řeší, že všechno je špatně a nejde nikomu věřit. Titulky útočí na to, aby se lidé cítili ohroženi. | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 28 minutami

Korea a KLDR znovu obnovily přerušené "horké linky"

Soul a Pchjongjang obnovily "horké linky", přerušené před rokem. Oznámily to dnes tiskové agentury s odvoláním na komuniké z kanceláře jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Obnovení komunikačních kanálů od dnešního rána ohlásila také Severní Korea.

Severní Korea loni v červnu veškeré oficiální vojenské a politické komunikační kanály přerušila, což vysvětlila jako reakci na činnost jihokorejských aktivistů, kteří na sever posílali letáky kritizující severokorejského vůdce Kim Čong-una za porušování lidských práv a za jaderný zbrojní program.

Pchjongjang tehdy oznámil, že se svým jižním sousedem přeruší komunikační spojení, a následně zničil styčný úřad obou korejských států v pohraničním městě Kesong na území KLDR. Ten byl ustanoven před třemi lety a byl považován za první krok ke zřízení velvyslanectví a k těsnější spolupráci obou korejských států.

Zdroj: ČTK
Další zprávy