Selena Gomezová kritizuje mladé za umělý život na síti. Její Instagram je nejsledovanější na světě

mdan
14. 9. 2017 17:00
Zpěvačka a herečka Selena Gomezová se nechala slyšet, že největší výzvou její generace je oddělit život na sociálních sítích od toho reálného. Ačkoliv je to podle ní úžasný způsob, jak zůstat s lidmi ve spojení, zároveň poskytují až příliš mnoho informací. Sama Gomezová je přitom zařazována mezi nejvlivnější osobnosti na Instagramu, se 126 miliony sledujících. A ve svém nejnovějším příspěvku informovala o tom, že kvůli nemoci musela podstoupit transplantaci ledviny.
Selena Gomez
Selena Gomez | Foto: Shutterstock

Popová hvězda Selena Gomezová má na sociální síti Instagram nejvíc sledujících na světě, mimo samotný účet firmy Instagram, což z ní dělá jednu z nejvlivnějších osobností její generace. Přesto se v nedávném rozhovoru pro magazín Business of Fashion nechala slyšet, že největší výzvou její generace je oddělit život na sociálních sítích od toho reálného.

"Vidím kolem sebe, jak jsou lidé odpojeni od reálných vztahů. A to mě trochu znepokojuje," uvedla. Přestože si Gomezová myslí, že sociální sítě jsou "úžasný způsob, jak zůstat ve spojení a naučit se více věcí, které se dějí mimo vaši bublinu", kriticky dodává, že "někdy je to příliš mnoho informací".

Mám tři dobré kamarády, kterým můžu říct všechno

Sama hvězda si vloni nadiktovala odpočinek od sociálních sítí, protože se potýkala s panickými atakami, úzkostí a depresí. Pětadvacetiletá žena vysvětlila, že její psychické problémy jsou vedlejším efektem autoimunitního onemocnění lupus, na který jí lékaři přišli vloni. A sdělila, že potřebovala čas, aby se se svými zdravotními problémy srovnala, informoval britský server BBC.

Ve čtvrtek na svém Instagramu sdělila, že kvůli nemoci musela podstoupit transplantaci ledviny. Dárkyní se stala její nejlepší kamarádka.

I přesto, že její aktivity sleduje přes 126 milionů uživatelů, v interview přiznala, že nemá tolik přátel, jak si zřejmě všichni myslí. "Cítím, že znám všechny, ale nemám žádné kamarády. Mám jen tři dobré kamarády, kterým můžu říct všechno," uvedla.

Sociální sítě nicméně obhajuje za to, že díky nim dokážou být ve spojení lidé z celého světa. A že její generaci mileniálů dávají silnější hlas než generacím dřívějším. "Máme větší svobodu vyjadřování, nejen prostřednictvím sociálních sítí, ale také módy. A jsme schopni říct, co cítíme, vyjádřit svou sexualitu nebo osobnost," nechala se slyšet zpěvačka.

Selena Gomezová je dlouhodobým obhájcem otázek duševního zdraví a stala se producentkou populárního pořadu Netflixu s názvem 13 Reasons Why. Ten pojednává o zoufalství, psychických problémech a sebevražedných myšlenkách mladých lidí.

Video: Druhá nejčastější příčina smrti do 34 let jsou sebevraždy, mladí jsou náchylnější k duševním onemocněním, říká Marie Salomonová.

Druhá nejčastější příčina smrti do 34 let jsou sebevraždy, mladí jsou náchylnější k duševním onemocněním, tvrdí Salomonová. | Video: DVTV, Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Požár haly na Bruntálsku způsobil škodu okolo 20 milionů korun

Škodu okolo 20 milionů korun způsobil v sobotu ráno v Bílčicích na Bruntálsku požár výrobní haly na zpracování dřeva. Podle hasičů před vypuknutím ohně budovou otřásl výbuch. Příčinu výbuchu i následného požáru zjišťují vyšetřovatelé. Událost se obešla bez zranění.

Hasiči se o výbuchu a následném požáru haly o velikosti 30 krát 15 metrů dozvěděli okolo 5. hodiny ráno. Na místě pak zasahovaly dvě desítky hasičů z šesti profesionálních a dobrovolných jednotek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy