Mel Gibson prodává svůj dům na Kostarice. Hacienda obklopena džunglí má i soukromou pláž

Magazín Magazín
7. 9. 2017 8:29
Pozemek o rozloze téměř dva kilometry čtvereční sestává ze tří samostatných domů, dvou bazénů a soukromé pláže. Budoucí majitelé se budou moci kochat výhledem na pláž i do džungle. Podle prodávající realitní společnosti je v okolí možné spatřit vřešťany i oceloty. Kupcům navíc nabízí slevu pět milionu dolarů; pozemek na pobřeží Pacifiku tak vyjde "jen" na 30 milionů.
Dům Mela Gibsona na Kostarice.
Dům Mela Gibsona na Kostarice. | Foto: Profimedia.cz

Kostarický dům hollywoodské hvězdy Mela Gibsona je na prodej. Rozsáhlý pozemek sestávající ze tří samostatných objektů o celkové rozloze 1,63 kilometrů čtverečních se nachází na kostarickém poloostrově Nicoya nedaleko městečka Sámara. Informoval o tom server Travel and Leisure.

Gibson dům objevil při hledání vhodné lokace pro svůj dobrodružný film Apocalypto. Pozemek se nachází uprostřed džungle s výhledem na písečnou pláž.

Vedle dvoupatrové haciendy stojí další dva jednopodlažní domy - Casa Barrigona a Casa Dorada. Oba mají dvě ložnice, klenuté stropy, kuchyni a verandu. U prvního jmenovaného je navíc chatka s bazénem. Oba domy jsou klimatizované a mají místo také pro grilování.

Sedm ložnic, osm koupelen a džungle za domem

Největší dům na pozemku, který je pojmenován Casa Guanacaste - podle provincie, kde se pozemek nachází, má sedm ložnic, osm koupelen a několik teras. Z nich je možné pozorovat bílou písečnou pláž nebo naopak džungli obklopující Gibsonovo království. Bazén u haciendy je samozřejmostí.

Všechny tři domy, jejichž cena byla stanovena na téměř 30 milionů dolarů (v přepočtu zhruba 657 milionů korun), jsou postaveny z kostarického dřeva.

Díky blízkosti džungle je údajně možné spatřit nejen místní vřešťany, ale také oceloty. Na soukromé pláži, k níž lemují cestu palmy, byly prý nedaleko vily spatřeny také mořské želvy.

Prodej rozsáhlého Gibsonova pozemku mají na starosti realitní makléři z Plantacion Properties a Christie's International Real Estate. Romantický kostarický kout dokonce nyní zlevnili o pět milionů dolarů.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy