Mel Gibson prodává svůj dům na Kostarice. Hacienda obklopena džunglí má i soukromou pláž

Magazín Magazín
7. 9. 2017 8:29
Pozemek o rozloze téměř dva kilometry čtvereční sestává ze tří samostatných domů, dvou bazénů a soukromé pláže. Budoucí majitelé se budou moci kochat výhledem na pláž i do džungle. Podle prodávající realitní společnosti je v okolí možné spatřit vřešťany i oceloty. Kupcům navíc nabízí slevu pět milionu dolarů; pozemek na pobřeží Pacifiku tak vyjde "jen" na 30 milionů.
Dům Mela Gibsona na Kostarice.
Dům Mela Gibsona na Kostarice. | Foto: Profimedia.cz

Kostarický dům hollywoodské hvězdy Mela Gibsona je na prodej. Rozsáhlý pozemek sestávající ze tří samostatných objektů o celkové rozloze 1,63 kilometrů čtverečních se nachází na kostarickém poloostrově Nicoya nedaleko městečka Sámara. Informoval o tom server Travel and Leisure.

Gibson dům objevil při hledání vhodné lokace pro svůj dobrodružný film Apocalypto. Pozemek se nachází uprostřed džungle s výhledem na písečnou pláž.

Vedle dvoupatrové haciendy stojí další dva jednopodlažní domy - Casa Barrigona a Casa Dorada. Oba mají dvě ložnice, klenuté stropy, kuchyni a verandu. U prvního jmenovaného je navíc chatka s bazénem. Oba domy jsou klimatizované a mají místo také pro grilování.

Sedm ložnic, osm koupelen a džungle za domem

Největší dům na pozemku, který je pojmenován Casa Guanacaste - podle provincie, kde se pozemek nachází, má sedm ložnic, osm koupelen a několik teras. Z nich je možné pozorovat bílou písečnou pláž nebo naopak džungli obklopující Gibsonovo království. Bazén u haciendy je samozřejmostí.

Všechny tři domy, jejichž cena byla stanovena na téměř 30 milionů dolarů (v přepočtu zhruba 657 milionů korun), jsou postaveny z kostarického dřeva.

Díky blízkosti džungle je údajně možné spatřit nejen místní vřešťany, ale také oceloty. Na soukromé pláži, k níž lemují cestu palmy, byly prý nedaleko vily spatřeny také mořské želvy.

Prodej rozsáhlého Gibsonova pozemku mají na starosti realitní makléři z Plantacion Properties a Christie's International Real Estate. Romantický kostarický kout dokonce nyní zlevnili o pět milionů dolarů.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy