Mel Gibson prodává svůj dům na Kostarice. Hacienda obklopena džunglí má i soukromou pláž

Magazín Magazín
7. 9. 2017 8:29
Pozemek o rozloze téměř dva kilometry čtvereční sestává ze tří samostatných domů, dvou bazénů a soukromé pláže. Budoucí majitelé se budou moci kochat výhledem na pláž i do džungle. Podle prodávající realitní společnosti je v okolí možné spatřit vřešťany i oceloty. Kupcům navíc nabízí slevu pět milionu dolarů; pozemek na pobřeží Pacifiku tak vyjde "jen" na 30 milionů.
Dům Mela Gibsona na Kostarice.
Dům Mela Gibsona na Kostarice. | Foto: Profimedia.cz

Kostarický dům hollywoodské hvězdy Mela Gibsona je na prodej. Rozsáhlý pozemek sestávající ze tří samostatných objektů o celkové rozloze 1,63 kilometrů čtverečních se nachází na kostarickém poloostrově Nicoya nedaleko městečka Sámara. Informoval o tom server Travel and Leisure.

Gibson dům objevil při hledání vhodné lokace pro svůj dobrodružný film Apocalypto. Pozemek se nachází uprostřed džungle s výhledem na písečnou pláž.

Vedle dvoupatrové haciendy stojí další dva jednopodlažní domy - Casa Barrigona a Casa Dorada. Oba mají dvě ložnice, klenuté stropy, kuchyni a verandu. U prvního jmenovaného je navíc chatka s bazénem. Oba domy jsou klimatizované a mají místo také pro grilování.

Sedm ložnic, osm koupelen a džungle za domem

Největší dům na pozemku, který je pojmenován Casa Guanacaste - podle provincie, kde se pozemek nachází, má sedm ložnic, osm koupelen a několik teras. Z nich je možné pozorovat bílou písečnou pláž nebo naopak džungli obklopující Gibsonovo království. Bazén u haciendy je samozřejmostí.

Všechny tři domy, jejichž cena byla stanovena na téměř 30 milionů dolarů (v přepočtu zhruba 657 milionů korun), jsou postaveny z kostarického dřeva.

Díky blízkosti džungle je údajně možné spatřit nejen místní vřešťany, ale také oceloty. Na soukromé pláži, k níž lemují cestu palmy, byly prý nedaleko vily spatřeny také mořské želvy.

Prodej rozsáhlého Gibsonova pozemku mají na starosti realitní makléři z Plantacion Properties a Christie's International Real Estate. Romantický kostarický kout dokonce nyní zlevnili o pět milionů dolarů.

 

Právě se děje

Další zprávy