Fotky: William s Kate navštívili Polsko. Princeznička Charlotte je opravdu kouzelná, píší novináři

Fotky: William s Kate navštívili Polsko. Princeznička Charlotte je opravdu kouzelná, píší novináři
Britský princ William s manželkou Kate v pondělí zahájili čtyřdenní cestu do Polska a Německa.
Ve středu se Kate a William vrátí do Varšavy, odkud odletí do Německa.
Při první oficiální návštěvě Polska doprovázejí prince Williama a vévodkyni Kate i jejich děti: dvouletá Charlotte a její bratr George, který v sobotu oslaví čtvrté narozeniny. Polská prezidentská kancelář se pochlubila, že v paláci Belweder, kde bude návštěva ubytována, připravila i hračky a skluzavky.
Návštěva je podle prezidentské kanceláře výrazem přátelství, respektu a dobrých polsko-britských vztahů.
Foto: Reuters
Magazín ČTK Magazín, ČTK
18. 7. 2017 10:04
Britský princ William s manželkou Kate zahájili v pondělí čtyřdenní cestu do Polska a Německa. Po příjezdu do polské metropole se pár setkal s polským prezidentem Andrzejem Dudou a jeho ženou.
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy