Slavíci ve zlatě. Karel Gott se účastnil slavnostní ražby vlastních medailí

Magazín ČTK Magazín, ČTK
5. 12. 2018 11:37
Podívejte se na záznam ražby zlatých a stříbrných medailí ze série Slavíci ve zlatě, na kterých je vyobrazen Karel Gott. Zpěvák se akce v Jablonci nad Nisou i osobně zúčastnil. Sběratelské série zlatých a stříbrných medailí České mincovny zvěčňuje nejúspěšnější umělce ankety Český slavík. V prodeji jsou již ražby Hany Zagorové, Dalibora Jandy nebo Marty Kubišové.
Slavíci ve zlatě. Karel Gott se účastnil slavnostní ražby vlastních medailí | Video: ČTK
 

Právě se děje

před 20 minutami

Státní kasa už pociťuje dopady koronaviru. Schodek ke konci března stoupl na 44,7 miliardy Kč

Schodek státního rozpočtu ke konci března stoupl na 44,7 miliardy korun z únorových 27,4 miliardy korun. Loni ke konci března byl schodek 9,2 miliardy korun. Informovalo o tom ministerstvo financí.

Letošní březnový výsledek je nejhorší od roku 2010, tehdy skončil ke konci března rozpočet ve schodku 45,9 miliardy korun. Sněmovna minulý týden kvůli dopadům šíření koronaviru zvýšila letošní schodek rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun.

Příjmy rozpočtu ke konci března meziročně stouply o 13 miliard na 377,3 miliardy korun. Daňové příjmy včetně pojistného na sociální zabezpečení stouply meziročně o 14,2 miliardy na 320,2 miliardy korun. Výdaje rozpočtu meziročně stouply o 48,5 miliardy na 422 miliard korun. Některá dosud přijatá opatření na omezení dopadů šíření koronaviru podle ministerstva financí již ovlivnila březnové příjmy rozpočtu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy