Obrazem: Karel Gott v O2 areně sklidil potlesk vestoje, jako hosty pozval Mareše či Davida

Karel Gott loni oslavil 60 let na hudební scéně.
Foto: Lukáš Bíba
ČTK ČTK
13. 6. 2018 8:55
"Nikdy mě ani ve snu nenapadlo, že bych mohl zpívat do svého současného věku. A to ještě nekončím," říká Karel Gott, na jehož koncert včera přišlo odhadem 12 tisíc lidí.

Karel Gott v úterý po čtyřech letech vystoupil na samostatném koncertu v pražské O2 areně. Zaplněná hala se všemi místy na sezení přivítala zpěváka aplausem vestoje ještě předtím, než uvedl první píseň večera Noční král. Koncert dle odhadu sledovalo okolo 12 tisíc posluchačů.

Gott za doprovodu Boom!Bandu Jiřího Dvořáka zazpíval své hity i píseň Ta pravá, kterou mu pro nedávno vydané album napsal Marek Ztracený, jeden z hostů koncertu.

"Řekněme si upřímně, že bez přízně publika by to nešlo. Vlastně všechno, čemu se věnuji, dělám pro své posluchače a diváky," uvedl osmasedmdesátiletý Gott před koncertem.

"Kdybych z jejich strany doslova fyzicky necítil, a to už vlastně déle než pětapadesát let, příznivou odezvu, nemohl bych svou práci už dávno dělat. Snad jenom jako příjemné a celoživotní hobby, ale pouze sám pro sebe. Nikdy mě ani ve snu nenapadlo, že bych mohl zpívat do svého současného věku. A to ještě nekončím," dodal.

Vystoupení, které si Gott sám moderoval, doprovázely světelné efekty, umělý déšť a projekce na velké LED obrazovky. Dojetí u některých diváků vyvolalo, když se při písních Když jsem já byl tenkrát kluk nebo Být stále mlád na projekční ploše objevily Gottovy fotografie z mládí.

Jako první host se představila Markéta Konvičková, která si s Gottem zazpívala jeho dávný hit Běž za svou láskou.

Zpěvákova jedenáctiletá dcera Charlotte Ella Gottová za doprovodu dětského sboru nabídla publiku baladu Somewhere Over the Rainbow známou z filmu Čaroděj ze země Oz.

Ještě před půlhodinovou přestávkou Gott na jeviště pozval skladatele a zpěváka Ztraceného. Ten posluchačům představil své hity Léto 95 a Ztrácíš, poté Gotta doprovodil na klavír při koncertní premiéře písně Ta pravá.

Po pauze se ve skladbě Být stále mlád objevil rapující Leoš Mareš. Mezi dalšími hosty byli Michal David a Ewa Farna, která si s Gottem zazpívala duet Čau lásko s upraveným textem Čau mládí.

S diváky, kteří mu na závěr opět tleskali vestoje, se Gott rozloučil přídavky s hity Kávu si osladím a C'est la vie.

Jedním z Gottových hostů byl moderátor Leoš Mareš. | Video:

Karel Gott loni oslavil 60 let na hudební scéně. Na velká pódia se po zdravotní pauze vrátil v závěru loňského května, kdy vystoupil v pražském Divadle Hybernia.

Po léčbě nádorového onemocnění účinkoval poprvé na samostatném koncertu v říjnu 2016 v pražské Malostranské besedě. Pro svůj návrat tehdy zvolil klubové prostředí, dovnitř se dostalo 115 majitelů vstupenek zakoupených v předprodejích.

Gott, jenž je vedle Česka oblíbený především v Německu, se závěrem loňského roku stal podvaačtyřicáté mezi zpěváky vítězem ankety popularity Český slavík. Mezinárodní federace hudebního průmyslu IFPI vyhlásila Gottovu desku 40 slavíků za nejprodávanější album roku 2016.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy