Václav Neckář slaví 75 let. Fanynky dostával do kolen zpěvem i plachým úsměvem

Václav Neckář.
Pražský rodák dlouhá léta prožil také v Ústí nad Labem. "Rodiče tam po válce pracovali a já jsem si v deseti letech poprvé zazpíval v dramatické opeře Othello," vzpomínal na dětství.
A neméně známý je i Neckář coby princ v pohádce Šíleně smutná princezna (1968), kde hrál po boku Heleny Vondráčkové.
Neckářovou velkou rolí se roku 1966 stal železničář Miloš Hrma v oscarových Ostře sledovaných vlacích režiséra Jiřího Menzela.
Někdejší Golden Kids se po roce 1989 společně sešli k několika koncertům. S velkým návratem se počítalo až při příležitosti 40. výročí založení kapely. Kvůli soudním sporům mezi Kubišovou a manželem Vondráčkové Martinem Michalem z něj ale sešlo.
Foto: Supraphon / koláž Aktuálně.cz
Magazín ČTK Magazín, ČTK
23. 10. 2018 6:45
Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Stín katedrál, Lékořice jsou jen některé hity, kterými se proslavil zpěvák a herec Václav Neckář. Pražský rodák zkoušel štěstí v regionálních divadlech, než v roce 1965 přišel do Rokoka, kde se seznámil s Martou Kubišovou i Helenou Vondráčkovou. S těmi pak vystupoval v populárním triu Golden Kids. Od roku 1971 koncertuje se skupinou Bacily, kde působí i jeho mladší bratr Jan. Neckář se ale proslavil také jako herec, a to v Ostře sledovaných vlacích, Skřiváncích na niti nebo Šíleně smutné princezně. Přestože jej v roce 2002 postihla mozková mrtvice, otřepal se z ní a k hudbě se vrátil. Své narozeniny oslaví koncertem v Ústí nad Labem.
 

Právě se děje

před 52 minutami

Kosovo se obává vyloučení z play off o postup na fotbalové Euro

Fotbalové reprezentaci Kosova hrozí kvůli zásahům politiků do fungování tamního fotbalového svazu vyloučení z play off o postup na mistrovství Evropy v příštím roce. Jak s odvoláním na severomakedonský server Infosport.mk uvedla balkánská média, UEFA i Mezinárodní fotbalová federace FIFA s nelibostí sledují zasahování prištinských vládních míst do fungování fotbalového svazu, zejména nedávný pokus dosáhnout odvolání jeho šéfa Agima Ademiho.

Kosovu tak podle webu reálně hrozí dvou- až pětiletý distanc z mezinárodních soutěží, což by ovlivnilo také play off o poslední volná místa na evropském šampionátu v příštím roce. Kosovská reprezentace se má na konci března utkat nejprve se Severní Makedonií a v případě výhry pak o postup na ME s vítězem zápasu Gruzie - Bělorusko.

Pokud by ale bylo Kosovo suspendováno, půjde do finále play off skupiny D podle médií rovnou severomakedonský tým.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Madridu začal pochod za klima, v jeho čele jdou indiáni a Greta Thunbergová

V Madridu začal Pochod za klima, který má připomenout naléhavost boje za ochranu ovzduší. Koná se v souvislosti konferencí OSN o změnách klimatu (COP25), která ve španělské metropoli začala v pondělí. V čele pochodu jdou jihoameričtí indiáni a účastní se ho i mladá švédská aktivistka Greta Thunbergová.

Organizátoři očekávají desítky tisíc účastníků, uvedl deník La Vanguardia. Už v začátku pochodu, který se vydal od madridského nádraží Atocha přes centrum španělské metropole, začali lidé volat mimo jiné "Není žádná planeta B" či "Klimatickou spravedlnost, teď". Podle deníku El País je kromě španělštiny v davu slyšet také portugalština.

Lidé nesou transparenty vyzývající k omezení emisí skleníkových plynů a okamžitým činům v boji proti globálnímu oteplování. Některé transparenty, například s nápisem Konzum Tě zkonzumuje, rozdávali mladí lidé před začátkem pochodu těm, kdo přišli s prázdnýma rukama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy