Václav Neckář slaví 75 let. Fanynky dostával do kolen zpěvem i plachým úsměvem

Václav Neckář.
Pražský rodák dlouhá léta prožil také v Ústí nad Labem. "Rodiče tam po válce pracovali a já jsem si v deseti letech poprvé zazpíval v dramatické opeře Othello," vzpomínal na dětství.
A neméně známý je i Neckář coby princ v pohádce Šíleně smutná princezna (1968), kde hrál po boku Heleny Vondráčkové.
Neckářovou velkou rolí se roku 1966 stal železničář Miloš Hrma v oscarových Ostře sledovaných vlacích režiséra Jiřího Menzela.
Někdejší Golden Kids se po roce 1989 společně sešli k několika koncertům. S velkým návratem se počítalo až při příležitosti 40. výročí založení kapely. Kvůli soudním sporům mezi Kubišovou a manželem Vondráčkové Martinem Michalem z něj ale sešlo.
Foto: Supraphon / koláž Aktuálně.cz
Magazín ČTK Magazín, ČTK
23. 10. 2018 6:45
Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Stín katedrál, Lékořice jsou jen některé hity, kterými se proslavil zpěvák a herec Václav Neckář. Pražský rodák zkoušel štěstí v regionálních divadlech, než v roce 1965 přišel do Rokoka, kde se seznámil s Martou Kubišovou i Helenou Vondráčkovou. S těmi pak vystupoval v populárním triu Golden Kids. Od roku 1971 koncertuje se skupinou Bacily, kde působí i jeho mladší bratr Jan. Neckář se ale proslavil také jako herec, a to v Ostře sledovaných vlacích, Skřiváncích na niti nebo Šíleně smutné princezně. Přestože jej v roce 2002 postihla mozková mrtvice, otřepal se z ní a k hudbě se vrátil. Své narozeniny oslaví koncertem v Ústí nad Labem.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nechte polské ženy chodit na interrupci v Česku, vyzývají Piráti

Piráti vyzývají vládu, aby umožnila polským ženám podstoupit interrupci v českých zdravotnických zařízeních. Kabinet by podle opoziční strany měl Polkám tuto možnost nabídnout kvůli rozhodnutí polského ústavního soudu, který minulý týden zakázal provádět interrupce z důvodu poškození plodu. Proti rozhodnutí soudu se demonstruje v mnoha polských městech.

"Jakmile to bude jenom trochu možné, Česká republika by měla poskytnout maximální součinnost v poskytování lékařské péče ženám, jejichž vlastní vláda jim možnost volby odepírá," uvedl pirátský poslanec František Kopřiva. Podle něj znamená rozhodnutí polského ústavního soudu omezování lidských práv, Česko by od něj nemělo odvracet zrak.

Zdroj: ČTK
Další zprávy