Václav Neckář slaví 75 let. Fanynky dostával do kolen zpěvem i plachým úsměvem

Václav Neckář.
Pražský rodák dlouhá léta prožil také v Ústí nad Labem. "Rodiče tam po válce pracovali a já jsem si v deseti letech poprvé zazpíval v dramatické opeře Othello," vzpomínal na dětství.
A neméně známý je i Neckář coby princ v pohádce Šíleně smutná princezna (1968), kde hrál po boku Heleny Vondráčkové.
Neckářovou velkou rolí se roku 1966 stal železničář Miloš Hrma v oscarových Ostře sledovaných vlacích režiséra Jiřího Menzela.
Někdejší Golden Kids se po roce 1989 společně sešli k několika koncertům. S velkým návratem se počítalo až při příležitosti 40. výročí založení kapely. Kvůli soudním sporům mezi Kubišovou a manželem Vondráčkové Martinem Michalem z něj ale sešlo.
Foto: Supraphon / koláž Aktuálně.cz
Magazín ČTK Magazín, ČTK
23. 10. 2018 6:45
Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě, Stín katedrál, Lékořice jsou jen některé hity, kterými se proslavil zpěvák a herec Václav Neckář. Pražský rodák zkoušel štěstí v regionálních divadlech, než v roce 1965 přišel do Rokoka, kde se seznámil s Martou Kubišovou i Helenou Vondráčkovou. S těmi pak vystupoval v populárním triu Golden Kids. Od roku 1971 koncertuje se skupinou Bacily, kde působí i jeho mladší bratr Jan. Neckář se ale proslavil také jako herec, a to v Ostře sledovaných vlacích, Skřiváncích na niti nebo Šíleně smutné princezně. Přestože jej v roce 2002 postihla mozková mrtvice, otřepal se z ní a k hudbě se vrátil. Své narozeniny oslaví koncertem v Ústí nad Labem.
 

Právě se děje

Další zprávy