BET Awards ovládla Beyoncé, ceremoniál zastínila střelba

jaz
30. 6. 2014 11:30
V neděli se udělovaly ceny BET Awards nejvýznamnějším černošským osobnostem za rok 2014, nejvíce cen posbírali Beyoncé a Pharell Williams.
BET Awards 2014 in Los Angeles - Ashanti
BET Awards 2014 in Los Angeles - Ashanti | Foto: Reuters

Los Angeles – Black Entertainment Television Awards (BET) je každoroční událostí nejen pro afroamerickou komunitu, která oceňuje ty nejúspěšnější osobnosti z uměleckého i sportovního světa.

Vyhlašování cen zastínila tragédie, která se stala na neoficiální party v restauraci v Los Angeles před předáváním samotných cen. Po střelbě byl zabit jeden člověk a čtyři lidé zraněni. Policie zatím nezveřejnila jména obětí.

Přesto tato událost neměla vliv na průběh slavnostního ceremoniálu v Nokia Theatre a dle očekávání si nejvíce ocenění odnesla zpěvačka Beyoncé Knowles a producent a zpěvák Pharrell Williams.

Beyoncé zvítězila coby R&B/Popový umělec, ve které porazila i barbadoskou zpěvačku Rihannu, a také v kategorii Nejlepší spolupráce roku, spolu se svým manželem Jay Z za píseň Drunk in Love.

Nejlepší kapelou roku se stali rappeři z uskupení Young Money, ocenění za hip hop získala Nicki Minaj, Pharrel Williams si došel pro sošku i v kategorii Video roku.

V oblasti filmu byla nejlepší herečkou zvolena Lupita Nyong'o, oceněná Oscarem za film 12 let v řetězech, který se mimo jiné stal na BET Awards filmem roku. Ocenění neminulo ani další hvězdu zmiňovaného snímku, a to herce Chiwetelu Ejioforovi. Sportovkyní roku se stala tenistka Serena Williams a sportovcem basketbalista Kevin Durant.

 

Právě se děje

Další zprávy