Hudebnímu byznysu v USA vládne Taylor Swift a country

Kultura Kultura
11. 3. 2014 14:09
Country popová hvězda Taylor Swift vydělala loni mezi hudebníky v USA nejvíc. Většinu ze čtyřiceti milionů dolarů získala na koncertních pódiích.
Taylor Swift.
Taylor Swift. | Foto: Profimédia

Praha - Taylor Swift je v USA nejlépe vydělávající hudebnicí. Loni její konto narostlo celkem o 40 milionů dolarů, a překonala tak i Beyoncé či kapely Bon Jovi i Rolling Stones.

Výdělky Taylor Swift pocházejí podle časopisu Billboard především z amerického turné, ale i z prodeje nosičů, streamování a licenčních poplatků.

Oficiální zisk Taylor Swift za posledních dvanáct měsíců vyjadřuje číslovka 39 699 575,60. Asi tři čtvrtiny z této sumy pochází z prodeje vstupenek na koncerty, v žebříčku prodeje digitální hudby je Swift až šestá, v pořadí u fyzických nosičů je dokonce na osmém místě.

Swift se objevila na vrcholu žebříčku Billboardu už v roce 2012, když z trůnu sesadila Madonnu. Na rozdíl od žebříčku časopisu Forbes, Billboard bere v potaz jen zisky v USA, Forbes započítává částky celosvětově.

To se projevuje i na dalších místech pořadí. Na druhém a osmém místě jsou další coutry hvězdy Kenny Chesney resp. Luke Bryan. Lady Gaga se mezi desítku nejlepších vůbec neprobojovala, protože v USA odehrála jen tři koncerty, naopak Rolling Stones stačilo patnáct vystoupení na pátou příčku.

Money Makers 2014 - nejlépe vydělávající muzikanti v USA

1. Taylor Swift
2. Kenny Chesney
3. Justin Timberlake
4. Bon Jovi
5. The Rolling Stones
6. Beyoncé
7. Maroon 5
8. Luke Bryan
9. Pink
10. Fleetwood Mac

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Požár na Říčansku mohl kontaminovat vodu v Lítožském rybníce, platí v něm zákaz koupání

V Lítožnickém rybníce v pražské Dubči a v Říčanském potoce byl v úterý vyhlášen zákaz koupání a rybolovu. Voda může být kontaminovaná po požáru skladovací haly v Uhříněvsi. Na Ttwitteru o tom dnes vpodvečer informovali pražští hasiči. Požár uhasili v úterý odpoledne.

V Lítožnickém rybníce v Praze 10 a v Říčanském potoce, který rybníkem protéká, by mohla být závadná voda z čističky odpadních vod. Byl proto vydán zákaz koupání, odebírání vody a lovu ryb v této oblasti. Na místě jsou chemici, uvedli pražští hasiči.

Hala s drogistickým zbožím v Uhříněvsi začala hořet v neděli odpoledne. Plameny se hasičům podařilo dostat pod kontrolu zhruba po dvou hodinách. Dnes dopoledne byla na místě ještě jedna jednotka, která vyhledávala a dohašovala skrytá ohniska.

Vodu použitou při hašení, která měla zvýšené pH, hasiči nejprve nechávali odtéct kanalizací do nedaleké čističky odpadních vod. Ta ale nedokázala zpracovat všechnu kontaminovanou vodu, a i když hasiči s přečerpáváním přestali, část přetekla do Říčanského potoka. Na problém podle mluvčího pražských hasičů Martina Kavky upozornil úhyn několika ryb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy