Švihov a Moritzburg: kudy Popelka běžela do zámku a kam si pro ni přijel princ

Jakub Plíhal jkr dap Jakub Plíhal, jkr, dap
11. 11. 2020 11:33
Nejen Češi mají vánoční svátky neodmyslitelně spojené s pohákou Tři oříšky pro Popelku. Německé televize ji letos odvysílají ve vánočním čase i kolem svátků nejméně devatenáctkrát. Podívejte se na dvě hlavní místa, kde se pohádka natáčela a kde bývá každý rok k vidění výstava spojená s filmem. Vodní hrad Švihov a zámek Moritzburg.

Slavná pohádka se natáčela v Česku na hradě Švihov a v Německu na zámku Moritzburg kousek od Drážďan.

Každý rok tam bývá otevřená výstava o natáčení. Otvírací dobu najdete na jejich stránkách.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté pátrají po muži, který v Praze osahával mladu ženu, hrozí mu pět let vězení

Pražští kriminalisté pátrají po muži, který na začátku minulého týdne osahával devětadvacetiletou ženu na ulici v Praze 2. Napadená se musela před útočníkem schovat v blízkém hotelu. Policie zveřejnila záběr podezřelého a žádá veřejnost o pomoc při určení jeho identity. Muži hrozí za sexuálně motivovaný trestný čin až pět let vězení, uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Telefonující ženu napadl dosud neznámý muž v pondělí 20. září kolem 07:00 na Novém Městě. Poté co se k ní zezadu přiblížil, políbil ji na krk a začal osahávat na hýždích. "I přes opakovaný nesouhlas ženy nepřestal a v osahávání mlčky pokračoval několik desítek vteřin," popsal Rybanský. Napadená žena se dala na útěk a před útočníkem se schovala v recepci blízkého hotelu, odkud zavolal policii.

Kriminalistům se podařilo získat záběry podezřelého. Je přibližně 175 centimetrů vysoký, má štíhlou postavu, krátce střižené vlasy a modré oči. V době činu měl na sobě černou mikinu s kapucí a červeným nápisem MC MXCIX, černé tepláky a tmavomodré boty Nike.

Mužovu totožnost zatím policisté neznají. "Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158," vyzval veřejnost policejní mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy