Poslední sbohem. S režisérem Vorlíčkem se v Praze loučila rodina, přátelé i kolegové

Magazín ČTK Magazín, ČTK
12. 2. 2019 11:34
Ve strašnickém krematoriu v Praze se od poledne konalo poslední rozloučení s filmovým režisérem Václavem Vorlíčkem, který zemřel minulý týden ve věku 88 let. Vorlíček je známý především jako autor mnoha pohádek či komedií, na většině z nich spolupracoval se scenáristou Milošem Macourkem. Fenoménem se i v zahraničí stala i jeho pohádka Tři oříšky pro Popelku nebo seriál Arabela. Jeho filmy i seriály baví už desítky let děti i dospělé. Podle kolegů byl Vorlíček profesionálem, který dobře znal své publikum.
Vždy měl dobrou náladu. Slavní vzpomínají na Václava Vorlíčka | Video: Tomáš Cetkovský

Lidé se loučili s Václavem Vorlíčkem | Video: ČTK
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

před 4 hodinami

Na Novém Zélandu byla dnes tři zemětřesení, hrozí cunami

Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před cunami a nařídily evakuaci některých oblastí, píše AFP. Zatím poslední dnešní zemětřesení, o síle 8,0 stupňů, zasáhlo Kermadekovy ostrovy.

Dříve během dneška seismologové ve stejné oblasti naměřili otřesy o síle 7,4 stupně. Brzy ráno tamního času zasáhly Nový Zéland o 900 kilometrů jinde otřesy o síle 7,2 stupně, píše agentura Reuters. Zatím nebyla hlášena žádná zranění ani škody na majetku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy