Poslední sbohem. S režisérem Vorlíčkem se v Praze loučila rodina, přátelé i kolegové

Magazín ČTK Magazín, ČTK
12. 2. 2019 11:34
Ve strašnickém krematoriu v Praze se od poledne konalo poslední rozloučení s filmovým režisérem Václavem Vorlíčkem, který zemřel minulý týden ve věku 88 let. Vorlíček je známý především jako autor mnoha pohádek či komedií, na většině z nich spolupracoval se scenáristou Milošem Macourkem. Fenoménem se i v zahraničí stala i jeho pohádka Tři oříšky pro Popelku nebo seriál Arabela. Jeho filmy i seriály baví už desítky let děti i dospělé. Podle kolegů byl Vorlíček profesionálem, který dobře znal své publikum.
Vždy měl dobrou náladu. Slavní vzpomínají na Václava Vorlíčka | Video: Tomáš Cetkovský

Lidé se loučili s Václavem Vorlíčkem | Video: ČTK
 

Právě se děje

před 17 minutami

Bolivijský prezident Morales věří, že mandát obhájil v nedělním prvním kole voleb. Volební soud ale přestal zveřejňovat výsledky sčítání

Bolivijský prezident Evo Morales, který stojí v čele země už téměř 14 let, vyhrál první kolo nedělních prezidentských voleb. Podle předběžných výsledků, které po sečtení zhruba 84 procent hlasů oznámil volební soud, ale nezískal přes padesát procent hlasů, ani nezvítězil s desetiprocentním náskokem. Pokud se tyto výsledky potvrdí, bude se 15. prosince poprvé v této zemi konat druhé kolo prezidentských voleb. Podle pozorovatelů Organizace amerických států (OAS) ale volební soud už několik hodin nezveřejňuje další sčítání výsledků.

Podle dosud zveřejněných výsledků získal Morales 45,3 procenta hlasů a jeho největší soupeř Carlos Mesa 38,2 procenta hlasů. A zatímco Mesa po zveřejnění těchto výsledků už vyzval ostatní opoziční kandidáty, aby ho podpořili ve druhém kole, Morales prohlásil, že druhé kolo nebude, protože "věří v sílu venkova". Zatím totiž nebyly sečteny všechny výsledky z venkovských oblastí, kde má nynější prezident více příznivců než Mesa.

Zdroj: ČTK
před 49 minutami

Provoz na lince metra A byl před sedmou hodinou znovu obnoven

Vyplývá to z informací na stránkách Dopravního podniku hlavního města Prahy. Metro v pondělí ráno krátce nejezdilo mezi stanicemi Želivského a Depo Hostivař kvůli srážce soupravy s člověkem. 

Zdroj: Domácí
Další zprávy