Otec zpíval umírajícímu synovi Beatles. Rozplakal celý svět

jaz
14. 11. 2014 12:20
Světová média se v posledních dnech zabývají dojemným videem, na kterém otec zpívá píseň svému předčasně narozenému synovi.
Foto: www.youcaring.com

Loma Linda (Kalifornie) – Chris Picco přišel během pár dní o svou rodinu. Jeho těhotná manželka Ashley prodělala předčasný porod císařským řezem a během zákroku zemřela. O tři měsíce dříve narozený chlapec zesnul o čtyři dny později.

V polovině tohoto týdne se na internetu objevilo video natočené mobilním telefonem, na kterém Chris zpívá za doprovodu kytary svému synovi v inkubátoru píseň Blackbird od skupiny Beatles.

Chris zpívá Lennonovi známou píseň od Beatles.
Chris zpívá Lennonovi známou píseň od Beatles. | Video: YouTube

Nenápadný koncert na jednotce intenzivní péče nahrál na YouTube Chrisův kamarád, a zřejmě by si ho málokdo všiml, kdyby světová média nepopsala celý příběh, který se s videem pojí. Zpravodajské servery Daily Mail, Telegraph i Huffington Post nebo americké stanice CNN, ABC News a Fox přinášejí zprávy o tragickém konci sedmiletého manželství a snech o společné rodině.

"Ashley často cítila, jak se Lennon v břiše hýbal, když slyšel hudbu. Tak jsem vzal kytaru a zahrál jsem mu,“ napsal na sociální síť vdovec. Video během několika dní viděly čtyři miliony lidí.

O vdovce se zajímají média i neznámí lidé

"Můj malý bojovník, Lennon James Picco, se uložil ke spánku v náruči svého otce včera pozdě v noci. Byl obklopen rodinou, přáteli a nejlepšími lékaři a zdravotními sestrami na světě. Měl na sobě oblečení s malou kytarou, které mu koupila Ashley, a byl zabalený v dece vyrobené naším drahým přítelem,“ oznámil čerstvý vdovec úmrtí svého syna na internetu.

Ashley byla sama zdravotní sestrou.
Ashley byla sama zdravotní sestrou. | Foto: www.youcaring.com

Dojemnost celého videa ještě umocňuje text písně, který světové deníky neopomínají citovat. "Kose, co zpíváš za nejhlubších nocí, roztáhni svá zlomená křídla a nauč se létat. Celý život jsi čekal na chvíli, kdy budeš moci vzlétnout,“ zní text od Paula McCartneyho.

Uveřejnění videa také napomohlo sbírce peněz, která se koná při příležitosti zesnulé Ashley a malého Lennona. Přestože byla cílová částka 50 tisíc dolarů, na účtu se už sešlo více jak 100 tisíc dolarů (v přepočtu přes dva miliony korun). Peníze by měly být využity na uhrazení nákladů spojených se zdravotní péčí, která byla Chrisově rodině poskytnuta.

Chrisovi píší lidé z celé světa slova podpory na vzpomínkovou webovou stránku. "Posílám své modlitby ze Švýcarska. Zůstaň silný,“ zní jeden z komentářů. "Neznám vás, a nedokážu si ani představit, jak moc to bolí, ale je mi zoufale líto vaší ztráty. Vaše píseň zůstane navždy v mém srdci.“

 

Právě se děje

před 30 minutami

Američané nedali vízum několika ruským senátorům, nedostanou se na summit OSN

Několik ruských senátorů nedostalo americké vízum a nemůže se zúčastnit nynější schůze Valného shromáždění OSN v New Yorku. Oznámila to v úterý ruská tisková agentura TASS a informaci potvrdila i mluvčí ruské diplomacie. Důvody odepření víz nejsou jasné.

Mezi senátory, kteří vízum nedostali, je vlivný předseda zahraničního výboru Rady federace Konstantin Kosačov, který patří v ruském parlamentu k nejčastějším a nejtvrdším kritikům americké zahraniční politiky. Kteří další členové horní parlamentní komory vízum nedostali, TASS neuvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy