Otec zpíval umírajícímu synovi Beatles. Rozplakal celý svět

jaz
14. 11. 2014 12:20
Světová média se v posledních dnech zabývají dojemným videem, na kterém otec zpívá píseň svému předčasně narozenému synovi.
Foto: www.youcaring.com

Loma Linda (Kalifornie) – Chris Picco přišel během pár dní o svou rodinu. Jeho těhotná manželka Ashley prodělala předčasný porod císařským řezem a během zákroku zemřela. O tři měsíce dříve narozený chlapec zesnul o čtyři dny později.

V polovině tohoto týdne se na internetu objevilo video natočené mobilním telefonem, na kterém Chris zpívá za doprovodu kytary svému synovi v inkubátoru píseň Blackbird od skupiny Beatles.

Chris zpívá Lennonovi známou píseň od Beatles.
Chris zpívá Lennonovi známou píseň od Beatles. | Video: YouTube

Nenápadný koncert na jednotce intenzivní péče nahrál na YouTube Chrisův kamarád, a zřejmě by si ho málokdo všiml, kdyby světová média nepopsala celý příběh, který se s videem pojí. Zpravodajské servery Daily Mail, Telegraph i Huffington Post nebo americké stanice CNN, ABC News a Fox přinášejí zprávy o tragickém konci sedmiletého manželství a snech o společné rodině.

"Ashley často cítila, jak se Lennon v břiše hýbal, když slyšel hudbu. Tak jsem vzal kytaru a zahrál jsem mu,“ napsal na sociální síť vdovec. Video během několika dní viděly čtyři miliony lidí.

O vdovce se zajímají média i neznámí lidé

"Můj malý bojovník, Lennon James Picco, se uložil ke spánku v náruči svého otce včera pozdě v noci. Byl obklopen rodinou, přáteli a nejlepšími lékaři a zdravotními sestrami na světě. Měl na sobě oblečení s malou kytarou, které mu koupila Ashley, a byl zabalený v dece vyrobené naším drahým přítelem,“ oznámil čerstvý vdovec úmrtí svého syna na internetu.

Ashley byla sama zdravotní sestrou.
Ashley byla sama zdravotní sestrou. | Foto: www.youcaring.com

Dojemnost celého videa ještě umocňuje text písně, který světové deníky neopomínají citovat. "Kose, co zpíváš za nejhlubších nocí, roztáhni svá zlomená křídla a nauč se létat. Celý život jsi čekal na chvíli, kdy budeš moci vzlétnout,“ zní text od Paula McCartneyho.

Uveřejnění videa také napomohlo sbírce peněz, která se koná při příležitosti zesnulé Ashley a malého Lennona. Přestože byla cílová částka 50 tisíc dolarů, na účtu se už sešlo více jak 100 tisíc dolarů (v přepočtu přes dva miliony korun). Peníze by měly být využity na uhrazení nákladů spojených se zdravotní péčí, která byla Chrisově rodině poskytnuta.

Chrisovi píší lidé z celé světa slova podpory na vzpomínkovou webovou stránku. "Posílám své modlitby ze Švýcarska. Zůstaň silný,“ zní jeden z komentářů. "Neznám vás, a nedokážu si ani představit, jak moc to bolí, ale je mi zoufale líto vaší ztráty. Vaše píseň zůstane navždy v mém srdci.“

 

Právě se děje

před 3 minutami

Schůzka ruského prezidenta Putina a jeho amerického protějška Bidena, chystaná na červen, se může uskutečnit ve Švýcarsku, uvedl ruský list Kommersant

Moskva dosud oficiálně nepotvrdila, že se schůzka uskuteční. Ještě hodně záleží na tom, jak dopadnou jednání šéfů diplomacií obou zemí Sergeje Lavrova a Antonyho Blinkena, naplánovaná na 19. a 20. května na Islandu, připomněl Kommersant.

Biden navrhl Putinovi schůzku během telefonického rozhovoru v polovině dubna. Přesný termín nebyl uveden. Bílý dům jako místo setkání navrhl třetí zemi. Kreml uvedl, že nedal oficiální odpověď ohledně schůzky a Moskva návrh studuje. Podle zdrojů Kommersantu Biden navrhl, že by se mohl s Putinem sejít v jedné z evropských zemí 15.-16. června.

před 24 minutami

Mexický prezident se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů

Mexický prezident Andrés Manuel López Obrador se omluvil za 110 let starý masakr Číňanů ve městě Torreón. Masového vraždění, které López Obrador označil za malou genocidu, se dopustily oddíly hlásící se k mexické revoluci, uvedla agentura AP. Během tří dnů bylo zavražděno 303 osob, což byla zhruba polovina tehdejší čínské komunity v Torreónu.

"Musím se smutkem říct, že i po této malé genocidě pokračovaly beztrestný útlak a vraždění členů čínské komunity, ať už kvůli rasismu nebo z úmyslu je okrást," uvedl López Obrador. Podle něj diskriminace byla založena na rozšířených stereotypech, kterým Číňané v té době čelili.

Mexický prezident také řekl, že jeho země je vděčná za bratrství, které Čína prokázala během epidemie covidu-19. Mexiko, které vykazuje čtvrtý nejvyšší počet úmrtí v souvislosti s covidem-19, si v Pekingu objednalo zhruba 29 milionů dávek vakcíny proti covidu-19, z nichž zatím dostalo deset milionů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Do španělského autonomního města Ceuty, jež leží na africkém kontinentě, v pondělí nelegálně vstoupilo nejméně 2700 lidí a mezi nimi stovky nezletilců

Španělské úřady uvedly, že se jedná o druhý početnější příchod migrantů za poslední měsíc. Na konci dubna do Ceuty doplavalo z Maroka přes 150 lidí. Občas se migranti, hlavně ve větších skupinách, snaží překonat pevninskou přísně hlídanou hranici. Na její zhruba osmikilometrové délce stojí také deset metrů vysoký plot. Dnešní hojnější přeplavání hranice, které začalo od ranních hodin, podle policie usnadnil také nízký příliv. Kapacity pro přijetí migrantů ve městě jsou v současnosti přeplněné, uvedla stanice RTVE.

Zdroj: ČTK
Další zprávy