Otec zpíval umírajícímu synovi Beatles. Rozplakal celý svět

jaz
14. 11. 2014 12:20
Světová média se v posledních dnech zabývají dojemným videem, na kterém otec zpívá píseň svému předčasně narozenému synovi.
Foto: www.youcaring.com

Loma Linda (Kalifornie) – Chris Picco přišel během pár dní o svou rodinu. Jeho těhotná manželka Ashley prodělala předčasný porod císařským řezem a během zákroku zemřela. O tři měsíce dříve narozený chlapec zesnul o čtyři dny později.

V polovině tohoto týdne se na internetu objevilo video natočené mobilním telefonem, na kterém Chris zpívá za doprovodu kytary svému synovi v inkubátoru píseň Blackbird od skupiny Beatles.

Chris zpívá Lennonovi známou píseň od Beatles.
Chris zpívá Lennonovi známou píseň od Beatles. | Video: YouTube

Nenápadný koncert na jednotce intenzivní péče nahrál na YouTube Chrisův kamarád, a zřejmě by si ho málokdo všiml, kdyby světová média nepopsala celý příběh, který se s videem pojí. Zpravodajské servery Daily Mail, Telegraph i Huffington Post nebo americké stanice CNN, ABC News a Fox přinášejí zprávy o tragickém konci sedmiletého manželství a snech o společné rodině.

"Ashley často cítila, jak se Lennon v břiše hýbal, když slyšel hudbu. Tak jsem vzal kytaru a zahrál jsem mu,“ napsal na sociální síť vdovec. Video během několika dní viděly čtyři miliony lidí.

O vdovce se zajímají média i neznámí lidé

"Můj malý bojovník, Lennon James Picco, se uložil ke spánku v náruči svého otce včera pozdě v noci. Byl obklopen rodinou, přáteli a nejlepšími lékaři a zdravotními sestrami na světě. Měl na sobě oblečení s malou kytarou, které mu koupila Ashley, a byl zabalený v dece vyrobené naším drahým přítelem,“ oznámil čerstvý vdovec úmrtí svého syna na internetu.

Ashley byla sama zdravotní sestrou.
Ashley byla sama zdravotní sestrou. | Foto: www.youcaring.com

Dojemnost celého videa ještě umocňuje text písně, který světové deníky neopomínají citovat. "Kose, co zpíváš za nejhlubších nocí, roztáhni svá zlomená křídla a nauč se létat. Celý život jsi čekal na chvíli, kdy budeš moci vzlétnout,“ zní text od Paula McCartneyho.

Uveřejnění videa také napomohlo sbírce peněz, která se koná při příležitosti zesnulé Ashley a malého Lennona. Přestože byla cílová částka 50 tisíc dolarů, na účtu se už sešlo více jak 100 tisíc dolarů (v přepočtu přes dva miliony korun). Peníze by měly být využity na uhrazení nákladů spojených se zdravotní péčí, která byla Chrisově rodině poskytnuta.

Chrisovi píší lidé z celé světa slova podpory na vzpomínkovou webovou stránku. "Posílám své modlitby ze Švýcarska. Zůstaň silný,“ zní jeden z komentářů. "Neznám vás, a nedokážu si ani představit, jak moc to bolí, ale je mi zoufale líto vaší ztráty. Vaše píseň zůstane navždy v mém srdci.“

 

Právě se děje

před 7 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy