Zemřela jim dcera. Lidé poslali rodině tisíce jejích fotek

jaz
18. 7. 2014 8:45
Americká rodina, která nedávno přišla o svou novorozenou dceru, se dočkala tisíce verzí její jediné fotografie s nemocničními hadičkami.
Foto: Nathan Steffel / reddit.com

Toledo (Ohio) – Nathan Steffel a jeho manželka Emily už během těhotenství věděli, že jejich dítě nebude zdravotně v pořádku. Když se ale Sophie narodila, zjistilo se, že má nádor na játrech.

Holčička byla zapsána na transplantační čekací listinu, ale po šesti týdnech od narození zemřela. Nathan a Emily na ni měli jen vzpomínky z nemocnice a jedinou fotografii, na které je Sophie v inkubátoru se zavedenými hadičkami v ústech i na rukách.

Foto: Nathan Steffel / reddit.com

Proto se Nathan rozhodl podat inzerát, aby mu někdo pomohl snímek upravit. "Moje dcera nedávno zemřela po dlouhém boji v dětské nemocnici. Vzhledem k tomu, že byla v nemocnici celý svůj život, nikdy jsme neměli šanci získat její fotografii bez všech těch hadiček. Můžete mi někdo pomoci je odstranit z fotografie?" napsal Nathan na portál Reddit.

Díky solidaritě lidí má rodina stovky fotografií dcery

Přestože chtěl získat jen jedinou fotografii své holčičky, internet zaplavily soustrastné komentáře, rady a stovky verzí snímků a dokonce i kreslené obrazy malé Sophie.

"Mám zprávy z celého světa v několika jazycích. Je toho víc, než jsem doufal," řekl otec MSN News.

"Doufám, že se obrázek bude vám i vaší manželce líbit. Má nejlepší kamarádka také přišla o syna a od té doby jsem chtěl pomáhat s úpravami fotek pro rodiny se stejným osudem. Děkuji, že jste nám umožnil pomoci vám s fotografií vaší dcery," zněl jeden z tisíců komentářů, který jako mnoho dalších přiložil upravenou fotografii novorozené Sophie.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 18 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy