Tak vypadal pravý "Krokodýl Dundee". Steve Irwin chytal zvířata i během líbánek

Tak vypadal pravý "Krokodýl Dundee". Steve Irwin chytal zvířata i během líbánek
Zvířata, která odchytil, si pak mohl nechat v rodinné zoo.
Když mu bylo šest let, dostal od rodičů vysněný dárek - zakrslou krajtu. Měřila téměř čtyři metry.
Film zaznamenal velký úspěch a Irwin během tří let natočil dalších 10 epizod, které se vysílaly po celém světě.
Stephen "Steve" Robert Irwin se proslavil dokumentární sérií Lovec krokodýlů, díky které také získal stejnojmennou přezdívku. V září roku 2006 se mu stalo osudným točení podvodního dokumentu, kdy ho při potápění bodla trnucha přímo do srdce. Letos v únoru by oslavil 60 let, připomeňte si ho v této galerii.
Foto: Profimedia
Dan Poláček Magazín Dan Poláček, Magazín
24. 2. 2022 6:00
Stephen "Steve" Robert Irwin se proslavil dokumentární sérií Lovec krokodýlů, díky které také získal stejnojmennou přezdívku. Show si oblíbili diváci po celém světě a nakonec se dočkala 80 epizod. Irwin vyrůstal v zoologické zahradě svých rodičů a i díky tomu předváděl před kamerou se zvířaty nebezpečné kousky, jeden z nich ho však stál život. Letos v únoru by oslavil 60 let.

V září roku 2006 se mu stalo osudným točení podvodního dokumentu, kdy ho při potápění bodla trnucha přímo do srdce. Život mu nezachránilo ani okamžité vytažení z vody a následné oživování. "Zemřel, když dělal to, co nejvíc miloval, a opustil tento svět šťastný a vyrovnaný," dodal producent jeho pořadu.

Připomeňte si v galerii jeho život.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Zemřel vědec, vynálezce a odbojář Mojmír Petráň, bylo mu 99 let

Ve věku 99 let zemřel v sobotu 13. srpna vědec Mojmír Petráň. Na facebooku o tom dnes informovala Učená společnost ČR, jejímž členem Petráň byl. Petráň společně se svým kolegou Milanem Hadravským v 60. letech sestrojili a patentovali konfokální mikroskop s dvojitým řádkováním. Vynález znamenal převrat v mikroskopických technikách a přispěl k bouřlivému rozvoji molekulární buněčné biologie. Vědec Petráň byl i protinacistickým odbojářem.

Svůj přelomový vynález Petráň a Hadravský, kteří v 60. letech působili na Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Plzni, patentovali v roce 1967 ve Spojených státech. Publikovali ho v roce 1968 ještě před okupací Československa. Po srpnové okupaci Petráň upadl v nemilost, neboť v době Pražského jara sympatizoval s reformními politiky. Svůj mikroskop pak musel vyrábět "podomácku" pod záštitou JZD Komorno u Plzně. Kvůli tomu vzniklo jen několik kusů přístroje.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Při izraelském náletu u Tartúsu zahynuli podle Damašku tři syrští vojáci

Při dnešním izraelském náletu na oblast u syrského pobřežního města Tartús přišli o život tři syrští vojáci a další tři byli zraněni. Oznámila to syrská armáda. Televizní stanice Al-Arabíja předtím uvedla, že izraelská vojenská letadla zaútočila na Tartús a před vypálením střel letěla nad libanonským pobřežím. Izraelská armáda své operace v Sýrii nechává bez komentáře. Útočí hlavně na cíle spojené se spojenci syrské vlády, což je Írán a libanonský Hizballáh. Agentura Reuters napsala, že se k Tartúsu blíží loď, která veze z Ukrajiny obilí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy