Fascinující osud psance Kellyho: Neprůstřelného "Iron Mana" popravili před 140 lety

Fascinující osud psance Kellyho: Neprůstřelného "Iron Mana" popravili před 140 lety
Krátce před popravou. Fotografie z vězení.
Policie vypsala za dopadení Neda Kellyho odměnu 2500 liber.
Kellyho přestřelku s policií rekonstruuje i poslední filmová adaptace z roku 2019. V Pravdivém příběhu Neda Kellyho a jeho bandy si zahrál i Russell Crowe.
Hotel, ve kterém se ukrýval Kellyho gang, obléhala policie.
Foto: State Library Victoria / Public domain
Dan Poláček Magazín Dan Poláček, Magazín
30. 12. 2020 11:25
Od smrti australského psance Edwarda "Neda" Kellyho uplynulo již 140 let. Legendární postava dodnes budí v zemi vášně - zatímco jedni ho považují za místního Robina Hooda, druzí v něm spatřují pouhého zloděje a zabijáka. Popraven byl 11. listopadu 1880.

Připomeňte si v galerii dobrodružný příběh australského zbojníka irského původu, který se proslavil i 44 kilogramů vážícím brněním, v němž čelil policejním přestřelkám.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Thermal dostane kvůli pandemii dalších 300 milionů korun, schválila vláda

Základní kapitál karlovarského hotelu Thermal stoupne o 300 milionů korun na 1,1 miliardy korun. Návrh ministerstva financí (MF) v pondělí schválila vláda, uvedla na Twitteru ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem navýšení je podle dřívějšího vyjádření MF propad tržeb kvůli pandemii, růst cen stavebních prací a neočekávané náklady spojené s modernizací hotelu - jako například potřeba likvidace nebezpečných látek či nutnost sanace havarijních kovových konstrukcí. Zvýšení základního kapitálu se uskuteční upsáním nových akcií. Akcionářská práva státu v hotelu vykonává MF.

"Cílem navrhovaného kapitálového posílení Thermal je primárně zajistit, aby společnost mohla realizovat zamýšlené investice a aby zabránila riziku vrácení poskytnutých investičních prostředků (dotace a úvěr od SFŽP), neboť již v polovině roku 2021 dochází k plnému dočerpání prostředků pocházejících ze zatím posledního vkladu do základního kapitálu společnosti," uvádí materiál.

Schillerová již dříve upozornila, že jen za poslední tři roky vyskočily ceny stavebních prací téměř o třetinu a areál, který je kulturním, kongresovým a lázeňským centrem Karlovarska, proměnila pandemie v dům duchů. "Také faktický stav konstrukcí odhalila modernizace v daleko horším stavu, než se počítalo při posledním navýšení základního kapitálu v roce 2016," uvedla. Podle ní je vzhledem k investičnímu plánu do roku 2025 a s přihlédnutím k riziku krácení dotace na snížení energetické náročnosti budovy zvýšení základního kapitálu jediný možný krok.

Zdroj: ČTK
Další zprávy