Život pod psa: Dojemné i děsivé fotky z nejstarší výstavy, účastní se jí 20 tisíc psů

Foto: Reuters
Magazín Magazín
11. 3. 2019 18:59
Čtyřdenní psí soutěž v anglickém Birminghamu, jejíž první ročník se datuje do roku 1891 a patří mezi nejstarší akce svého druhu na světě, vyhrál papillon jménem Dylan the Villain (volně přeloženo jako Darebák Dylan). Akce se účastnilo přes 20 tisíců psů 220 různých plemen. Podívejte se na jedinečné fotky ze soutěže.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Německá prokuratura obvinila cášského biskupa ze zpronevěry

Německá prokuratura obvinila světícího biskupa v Cáchách Johannese Bündgense ze zpronevěry. Informovala o tom dnes agentura DPA. Podle vyšetřovatelů hodnostář zneužil plné moci 78leté ženy trpící demencí a nechal si na svůj soukromý účet z jejího jmění převést celkem 128 000 eur (3,2 milionu korun). Bündgens oznámil, že po dobu svého stíhání nebude dál zastávat svůj úřad.

Podle obvinění biskup peníze získané od seniorky použil na nákup nemovitosti a slíbil jí, že v jeho domě bude mít doživotní právo užívat byt. Do katastru však nebylo věcné břemeno zaneseno.

Cášský biskup a Bündgensův nadřízený Helmut Dieser řekl, že je vyšetřováním šokován a chce, aby se celá záležitost pečlivě prověřila. Bündgens oznámil, že celou částku už ženě vrátil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy