Život pod psa: Dojemné i děsivé fotky z nejstarší výstavy, účastní se jí 20 tisíc psů

Život pod psa: Dojemné i děsivé fotky z nejstarší výstavy, účastní se jí 20 tisíc psů
Šampion psí výstavy, Dylan the Villain (volně přeloženo jako Darebák Dylan).
Porazil přes 20 tisíc psů.
Psí výstava se koná od roku 1891.
Letos se jí za čtyři dny účastnilo 220 plemen.
Foto: Reuters
Magazín Magazín
11. 3. 2019 18:59
Čtyřdenní psí soutěž v anglickém Birminghamu, jejíž první ročník se datuje do roku 1891 a patří mezi nejstarší akce svého druhu na světě, vyhrál papillon jménem Dylan the Villain (volně přeloženo jako Darebák Dylan). Akce se účastnilo přes 20 tisíců psů 220 různých plemen. Podívejte se na jedinečné fotky ze soutěže.
 

Právě se děje

před 45 minutami

Zpomalování růstu cen se v březnu zastavilo, inflace stoupla na 2,3 procenta

Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 2,1 procenta na 2,3 procenta. Zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku se po sedmi měsících zastavilo. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace předtím vytrvale klesala od loňského července, kdy dosáhla 3,4 procenta. Analytici odhadovali, že březnová meziroční inflace bude činit až 2,4 procenta. Meziměsíčně ceny vzrostly v březnu o 0,2 procenta.

Největší podíl na březnovém meziročním zvýšení inflace měl podle statistiků růst cen pohonných hmot. "Průměrná cena benzinu Natural 95 byla 30,47 koruny za litr a jednalo se o nejvyšší hodnotu od loňského února. Průměrná cena motorové nafty pak byla 29,14 koruny za litr a šlo o nejvyšší cenu od loňského března," sdělila vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ Pavla Šedivá.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Další zprávy