Rudá a černá, jako z hororu. Karlínský masopust pohledem fotografa Richarda Horáka

Foto: Richard Horák
Foto
5. 3. 2019 9:56
Nemusíte jezdit do Benátek nebo do Ria, abyste si užili masopustu a masek. Můžete si je vychutnat i doma, díky mnoha masopustním průvodům. Pražský fotograf Richard Horák se vydal za maskami do Karlína. A některé záběry chůdařů z Long Vehicle Circusu vypadají, jako by se v Karlíně točil temný a hrůzyplný film.

Richard Horák je fotograf, který miluje Prahu ve všech jejích podobách a z jeho snímků je to patrné - ať už fotí klasická městská panoramata nebo dění v ulicích. Velmi často ho potkáte na nejrůznějších akcích, které se v metropoli odehrávají. Tentokrát se vydal dokumentovat Karlínský masopust a vznikly působivé snímky, které si můžete prohlédnout ve fotogalerii u tohoto článku.

Autor snímků je mimo jiné držitelem ceny Svazu českých fotografů a ceny starosty Prahy 1 ze soutěže Praha fotografická. Letos postoupil do finále Světového poháru profesionálních fotografů v Atlantě (v kategorii Příroda a krajina). Výsledky finále budou známy v dubnu, ale už teď je to obrovský úspěch.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Lyžařka Smutná skončila v dálkovém běhu v Itálii pátá

Lyžařka Kateřina Smutná doběhla pátá v závodu seriálu Ski Classics La Venosta na 34 kilometrů. Na vítěznou Norku Astrid Slindovou ztratila česká reprezentantka čtyři a půl minuty, za třetím místem zaostala o 19 sekund. Mužský závod v Itálii vyhrál Rus Jermil Vokujev, Jan Šrail obsadil 28. místo

Už v prvním stoupání nastoupila Slindová, která si na vrchařskou prémii na 11. kilometru přivezla náskok 20 sekund. V cíli měla k dobru více než tři minuty před Švédkou Brittou Norgrenovou. Boj o třetí místo ovládla další Norka Kari Gjeitnesová.

"Během závodu jsem se necítila úplně špatně, i když trať byla dost náročná. V posledních stovkách metrů mi ale totálně odešly nohy. Cítila jsem to už včera na tréninku, když jsem jela něco rychlejšího. Myslím, že v tom sehrála roli ta vysoká nadmořská výška," uvedla v tiskové zprávě eD system Bauer Teamu Smutná, která na začátku prosince doběhla v prologu v Livignu druhá.

Seriál Ski Classics bude pokračovat po Novém roce, 11. ledna se v Rakousku pojede Kaiser Maximilian Lauf.

Zdroj: ČTK
Další zprávy