Rudá a černá, jako z hororu. Karlínský masopust pohledem fotografa Richarda Horáka

Snímky fotografa Richarda Horáka z Karlínského masopustu.
Karlínský masopust objektivem fotografa Richarda Horáka
Karlínský masopust objektivem fotografa Richarda Horáka
Karlínský masopust objektivem fotografa Richarda Horáka
Karlínský masopust objektivem fotografa Richarda Horáka
Foto: Richard Horák
Foto
5. 3. 2019 9:56
Nemusíte jezdit do Benátek nebo do Ria, abyste si užili masopustu a masek. Můžete si je vychutnat i doma, díky mnoha masopustním průvodům. Pražský fotograf Richard Horák se vydal za maskami do Karlína. A některé záběry chůdařů z Long Vehicle Circusu vypadají, jako by se v Karlíně točil temný a hrůzyplný film.

Richard Horák je fotograf, který miluje Prahu ve všech jejích podobách a z jeho snímků je to patrné - ať už fotí klasická městská panoramata nebo dění v ulicích. Velmi často ho potkáte na nejrůznějších akcích, které se v metropoli odehrávají. Tentokrát se vydal dokumentovat Karlínský masopust a vznikly působivé snímky, které si můžete prohlédnout ve fotogalerii u tohoto článku.

Autor snímků je mimo jiné držitelem ceny Svazu českých fotografů a ceny starosty Prahy 1 ze soutěže Praha fotografická. Letos postoupil do finále Světového poháru profesionálních fotografů v Atlantě (v kategorii Příroda a krajina). Výsledky finále budou známy v dubnu, ale už teď je to obrovský úspěch.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy