FOTO Diana, Camilla i Alžběta. Osudové ženy prince Charlese

FOTO Diana, Camilla i Alžběta. Osudové ženy prince Charlese
Charlesova matka se stala čtyři roky po jeho narození královnou, což do určité míry ovlivnilo i jeho výchovu. Královskými povinnostmi zaneprázdněnou Alžbětu II. často zastupovala babička, královna matka (Elizabeth Bowes-Lyon).
Princ Charles měl ke své babičce velmi vřelý vztah. Pojil je jednak stejný smysl pro humor, ale i láska k umění. "Bude mi chybět nejenom její nakažlivý smích, ale i velká moudrost. Zbožňoval jsem ji už jako dítě," řekl Charles, když jeho babička v březnu 2002 zemřela.
Charles byl údajně ze všech svých sourozenců necitlivější. Říká se, že jeho otec měl bližší vztah k mladší Anně a Andrewovi.
Mladší sestru, princeznu Annu, jako dítě obdivoval pro její temperament a energii. V dospělosti se jejich vztahy ochladily. Jeden z Charlesových bývalých poradců uvedl, že se královští sourozenci většinou stýkají pouze při rodinných oslavách, píše The Telegraph.
Foto: Profimedia.cz
Magazín Magazín, pej
9. 4. 2015 11:40
Které ženy významně zasáhly do života následníka britského trůnu, prince Charlese?

FotogaleriePrinc Charles a jeho manželka Camilla, vévodkyně z Cornwallu, dnes slaví jubilejní desáté výročí.

Jejich svatba se v roce 2005 konala kvůli úmrtí papeže Jana Pavla II. o den později, než bylo původně oznámeno. Obřad v rodinném kruhu se odehrál 9. dubna 2005 na hradě ve Windsoru.

Jaký vztah měl princ ke své babičce, matce, sestře a první ženě? Připomeňte si důležité ženy v životě prince Charlese.

 

Právě se děje

Další zprávy