Třiadvacátá bondovka Skyfall měla premiéru 23. října v Royal Albert Hall

Třiadvacátá bondovka Skyfall měla premiéru 23. října v Royal Albert Hall
... a protože by měl ještě zůstat i na další dvě pokračování, měli fotografové samozřejmě o jeho portrét největší zájem.
Javier Bardem umí zahrát dokonalé padouchy, i když na to zdaleka nevypadá.
Berenice Marlohe, půvabná Francouzka, se stala novou "bondgirl".
Judi Dench hraje šéfku tajné služby MI6 posedmé - stala se jí v roce 1995 ve Zlatém oku.
Foto: Reuters
Kultura Kultura
23. 10. 2012 22:28

Bondovky vydělaly za padesát let od natočení první (Dr. No) už skoro 100 miliard (v korunách). Není proto divu, že premiéra každé další je událostí, která je hodná i přítomnosti britské královské rodiny. Třiadvacátá bondovka s titulem Skyfall měla premiéru 23. října v londýnské Royal Albert Hall.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 44 minutami

OECD varuje při zotavování ekonomiky před předčasným koncem státní pomoci

Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) zvýšila inflační výhled a varuje před předčasným koncem pomoci ze strany vlád a centrálních bank, který by mohl ohrozit zotavování globální ekonomiky. Organizace to uvedla na úterní digitální tiskové konferenci, kde zveřejnila ekonomický výhled se zaměřením na skupinu největších ekonomik G20.

Světová ekonomika by podle OECD po loňském poklesu o 3,4 procenta zapříčiněném pandemií letos mohla vykázat růst o 5,7 procenta. To je o desetinu procentního bodu méně, než OECD uváděla ve své dřívější prognóze. V příštím roce by pak měl růst zpomalit na 4,5 procenta, což je o jednu desetinu procentního bodu více, než OECD předpokládala koncem května.

Rychlé obnovování ekonomiky vrací hrubý domácí produkt (HDP) zpět na úroveň před pandemií covidu-19. Přesto ale zůstává aktivita v mnoha rozvíjejících se zemích slabá kvůli nízké proočkovanosti, píše OECD.

Na příští dva roky počítá OECD s vysokou inflací. Růst spotřebitelských cen podle jejího dohadu dosáhne vrcholu ke konci letošního roku, kde se ve skupině 20 hlavních ekonomik vyšplhá na 4,5 procenta. Příští rok by měla inflace v zemích této skupiny zpomalit na 3,5 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy