Ostře sledovaný porod: Vévodkyně Kate pod drobnohledem

Ostře sledovaný porod: Vévodkyně Kate pod drobnohledem
... předtím, než se populární vévodkyně koncem června...
... stáhla z veřejného života.
Naposledy se na veřejnosti objevila na oslavách 87. narozenin královny Alžběty II.
Doprovodila ji Camilla, vévodkyně z Cornwallu a manželka Williamova otce, prince Charlese.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Reuters, ČTK
19. 7. 2013 10:00

Londýn - Miliony lidí nejen v Británii, ale po celém světě tu událost s napětím očekávají každým dnem. Jakou? Narodí se nejvyhlíženější dítě planety, první potomek prince Williama a jeho manželky Catherine, vévodkyně z Cambridge.

Na svět by přitom mělo přijít ve stejné nemocnici, kde před lety rodila princezna Diana. I proto zdravotnické zařízení už týdny obléhají desítky novinářů.

 

Právě se děje

před 22 minutami

Nálety v povstaleckých oblastech Sýrie usmrtily 20 lidí, tvrdí Syrské organizace pro lidská práva

Nálety syrské a ruské armády v sobotu v povstaleckých oblastech v Sýrii usmrtily nejméně 20 civilistů, mezi mrtvými je osm dětí. S odvoláním na sdělení exilové Syrské organizace pro lidská práva o tom informovala agentura Reuters. Při leteckých úderech na pět vesnic v oblasti Idlibu na severozápadně země rovněž utrpělo několik lidí zranění.

Čtyři civilisté včetně jednoho dítěte přišli o život ve vesnici Bára na jihu Idlibu, který mají z větší části stále pod kontrolou odpůrci syrského prezidenta Bašára Asada. Reportér agentury AFP popsal, jak se záchranáři snažili dostat k obětem v troskách dvoupatrového domu, který se po náletu zřítil.

Nejméně devět lidí pak zemřelo při útoku na tržiště ve vesnici Baljún a další dva civilisté zahynuli v oblasti Džabal Závíja na jihovýchodě Idlibu. Barelové bomby svržené z vrtulníků usmrtily pět civilistů, včetně tří dětí, ve vesnici Abadíta. Barelové bomby jsou většinou sudy naplněné výbušninami a šrapnely.

Současné boje jsou nejprudší od srpna, kdy bylo sjednáno příměří. Vojsko o provincii začalo bojovat v dubnu a do srpna byla provincie terčem mnoha náletů syrského letectva i jeho ruských spojenců. OSN odhaduje, že od dubna opustilo domovy na 400 tisíc lidí. Sporadické boje pokračovaly i po srpnu a SOHR tvrdí, že od té doby přišlo o život na 160 civilistů.

Další zprávy