Ostře sledovaný porod: Vévodkyně Kate pod drobnohledem

Ostře sledovaný porod: Vévodkyně Kate pod drobnohledem
... předtím, než se populární vévodkyně koncem června...
... stáhla z veřejného života.
Naposledy se na veřejnosti objevila na oslavách 87. narozenin královny Alžběty II.
Doprovodila ji Camilla, vévodkyně z Cornwallu a manželka Williamova otce, prince Charlese.
Foto: Reuters
Reuters ČTK Reuters, ČTK
19. 7. 2013 10:00

Londýn - Miliony lidí nejen v Británii, ale po celém světě tu událost s napětím očekávají každým dnem. Jakou? Narodí se nejvyhlíženější dítě planety, první potomek prince Williama a jeho manželky Catherine, vévodkyně z Cambridge.

Na svět by přitom mělo přijít ve stejné nemocnici, kde před lety rodila princezna Diana. I proto zdravotnické zařízení už týdny obléhají desítky novinářů.

 

Právě se děje

před 33 minutami

Dopravu na Žižkově omezí oprava ulice Jana Želivského

Technická správa komunikací (TSK) v Praze začala v sobotu na Žižkově s opravou ulici Jana Želivského mezi Basilejským náměstím a Koněvovou a práce potrvají do konce měsíce. Pro auta bude úsek ve směru na Ohradu uzavřen do středy 19. srpna, objížďka povede ulicemi Ambrožova, Jeseninova a Na Vápence. Tramvaje a autobusy MHD úsekem jezdit budou.

Podle mluvčí TSK Barbory Liškové silnice při rekonstrukci dostane tzv. tichý asfalt, který by měl v této frekventované ulici pomoci snížit hluk. "Položením takzvaného tichého asfaltu a vyrovnáním kanálů předpokládáme snížení hlučnosti v okolí této komunikace o tři až pět decibelů," uvedla před časem mluvčí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy