FOTO Faux pas zapomenuto. Těhotná Kate oslnila New York

Kate a William
Třídenní návštěvu zakončil princ William se svou chotí, vévodkyní Catherine, na 600. charitativní večeři na počest skotské univerzity St Andrews, kterou sami v roce 2005 absolvovali.
"Nemusím říkat, jak moc pro mě a Catherine univerzita znamená,“ řekl princ během svého proslovu u večeře, na kterou se vévodkyně oblékla do tmavě zelených šatů návrhářky Jenny Packham a smaragdových náušnic. William zvolil černý smoking s motýlkem.
Příznivci britského páru a skotské univerzity zaplatili za vstup na slavnostní akci celých deset tisíc dolarů, což je v přepočtu více jak 200 tisíc korun. Vybrané peníze poputují na financování univerzity a na stipendia sociálně slabým studentům.
Pozvání na slavnostní večeři přijala například editorka Vogue Anna Wintour nebo sestřenice prince Williama princezna Eugenie, která v New Yorku žije. Přípitku se pak chopil americký moderátor a komik Seth Meyers.
Foto: Reuters
ČTK Magazín ČTK, Magazín
Aktualizováno 10. 12. 2014 10:45
Noc před odletem do Velké Británie strávil královský pár na slavnostním večírku v Metropolitním muzeu umění. Na faux pas při focení s basketbalistou si už nikdo nevzpomněl.

New York – Britský následník trůnu přiletěl s chotí, vévodkyní Catherine, na třídenní návštěvu USA v neděli večer. Královský pár se setkal s prezidentem Barackem Obamou, zašel na basketbalový zápas a zavzpomínal na studijní léta během slavnostní večeře skotské univerzity, kde oba studovali.

Kromě návštěvy mládežnického centra si Kate a William prohlédli i památník k události 11. září roku 2001, kde vévodkyně položila padlým kytici bílých růží.

Během návštěvy se setkali i s bývalou ministryní zahraničí USA Hillary Clintonovou a její dcerou Chelsea. Vévodkyně nakonec nedoprovodila svého muže do Washingtonu za prezidentem Obamou, ale v rámci vlastního programu navštívila dětské centrum v Harlemu.

Kate a William se také nechali vyfotit se slavným americkým basketbalistou LeBronem Jamesem, který se ale dopustil prohřešku proti královské etiketě, protože objal vévodkyni kolem ramen.

Britský deník The Daily Telegraph v této souvislosti zmínil podobný incident, který se odehrál v dubnu roku 2009, kdy přísná pravidla pro setkávání s královskou rodinou porušila manželka amerického prezidenta Michelle Obamová. Při družném hovoru s britskou královnou Alžbětou II. ji totiž také objala kolem ramen.

Podívejte se na fotografie královského páru z oficiální návštěvy Ameriky.

 

Právě se děje

Další zprávy