Obrazem: Po stopách výjimečných realizací z doby poválečné

berlínské ambasáda od Věry a Vladimíra Machoninových
Obchodní dům Ještěd od libereckého sdružení SIAL byl přes protesty z řad odborníků i veřejnosti zbourán v roce 2009. Na jeho místě dnes stojí nové obchodní centrum. Byla to skutečně změna k lepšímu?
Telefonní ústředna v Dejvicích čeká na svou demolici a nahrazení novým administrativním komplexem. Část autorského týmu tvoří architekti komplexu Transgasu, nad jehož budoucností se rovněž živě diskutuje.
Bývalé sídlo nakladatelství Albatros na Národní třídě sice zbouráno nebylo...
... necitlivá porevoluční rekonstrukce však charakter domu proměnila natolik, že subtilní krása původní konstrukce zcela zanikla.
Foto: Lukáš Beran
Magazín Magazín
11. 7. 2016 0:29
Zdařilé příklady poválečné architektury najdeme samozřejmě ve všech regionech, výjimečné realizace nebyly jenom výsadou hlavního města. Podívejte se některé z nich.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy