Obrazem: Po stopách výjimečných realizací z doby poválečné

berlínské ambasáda od Věry a Vladimíra Machoninových
Obchodní dům Ještěd od libereckého sdružení SIAL byl přes protesty z řad odborníků i veřejnosti zbourán v roce 2009. Na jeho místě dnes stojí nové obchodní centrum. Byla to skutečně změna k lepšímu?
Telefonní ústředna v Dejvicích čeká na svou demolici a nahrazení novým administrativním komplexem. Část autorského týmu tvoří architekti komplexu Transgasu, nad jehož budoucností se rovněž živě diskutuje.
Bývalé sídlo nakladatelství Albatros na Národní třídě sice zbouráno nebylo...
... necitlivá porevoluční rekonstrukce však charakter domu proměnila natolik, že subtilní krása původní konstrukce zcela zanikla.
Foto: Lukáš Beran
Magazín Magazín
11. 7. 2016 0:29
Zdařilé příklady poválečné architektury najdeme samozřejmě ve všech regionech, výjimečné realizace nebyly jenom výsadou hlavního města. Podívejte se některé z nich.
 

Právě se děje

před 59 minutami

Odplata za vyhoštění diplomatů: Rusko vypovědělo dva Němce

Rusko ve čtvrtek vypovědělo dva pracovníky německého velvyslanectví v zemi. Krok přišel krátce poté, co Berlín kvůli srpnové vraždě Gruzínce vyhostil dvojici ruských diplomatů. Oznámilo to ruské ministerstvo zahraničí, které oběma německým diplomatům dalo týden na odjezd. Berlín nad vyhoštěním svých diplomatů vyslovil politování.

Německo vypovězení ruských diplomatů zdůvodnilo nedostatečnou spoluprací ruské strany na vyšetřování vraždy, u které německá prokuratura prověřuje podezření, že činem mohly stát ruské nebo čečenské služby či státní instituce. Kreml podíl na vraždě odmítá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy