Na procházce Prahou Neznámou

Na procházce Prahou Neznámou
Dobová fotografie napovídá, že o nábytek a rušný život ve zlaté éře Barrandovských teras nebyla nouze.
Restaurace s bazénem v bývalém lomu měla unikátní výhled.
Takto to vypadá dnes.
Střešovičky.
Foto: Petr Ryska/Praha Neznámá
24. 6. 2016 12:00
"Praha není jenom historické centrum. Nahlížím na ni jako na soubor měst, vesnic a přírody," vysvětluje autor projektu Praha Neznámá.

V knize se objeví vycházkové okruhy, o které je největší zájem. Petr Ryska rovněž vybíral nejzajímavější pražská místa, od Nového světa, Barrandovské terasy až po kolonii Slatiny v Michli. "Chtěl jsem, aby výběr byl co nejpestřejší. Snažil jsem se ukázat všechno, co v Praze je," říká Petr Ryska.

 

Právě se děje

před 22 minutami

ČEZ i Eurohold nesouhlasí s rozhodnutím antimonopolního úřadu. Podávají žaloby

Energetická společnost ČEZ i bulharská firma Eurohold podaly každý za sebe správní žalobu proti rozhodnutí bulharského antimonopolního úřadu, který v říjnu zablokoval prodej tamních aktiv ČEZ Euroholdu. Úřad v odůvodnění k rozhodnutí uvedl, že smlouva za 335 milionů eur (8,6 miliardy Kč) by vedla k významnému zvýšení tržního podílu nové skupiny a měla by dopad na pojišťovací a energetické trhy.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

V čínské školce útočil muž žíravinou. Zranil 50 lidí, většinou dětí

Více než 50 lidí, převážně dětí, zranil muž, který ve školce na jihozápadě Číny zaútočil žíravou tekutinou. Dvě osoby jsou po zásahu hydroxidem sodným ve vážném stavu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na místní úřady.

K útoku hydroxidem sodným, který leptá tkáně a je pro člověka velmi nebezpečný, došlo ve městě Kchaj-jüan v provincii Jün-nan. Podezřelým je 23letý muž jménem Kchung, který přelezl plot školky a pak napadl učitele a žáky. Policie podezřelého zatkla necelou hodinu po útoku. "Když byl dítě, jeho rodiče se rozvedli, a chybějící rodina zanechala stopy na jeho psychickém stavu," uvedly místní úřady. "To vše vyústilo v touhu pomstít se společnosti," dodaly úřady.

Zdroj: ČTK
Další zprávy