Karlín byl luxusním předměstím. Územním plánem připomíná newyorský Manhattan, tvrdí architekt

Procházka Karlínem
Architekt Petr Kučera v rámci konference o společensky prospěšném podnikání Be In Karlín přiblížil historii pražské čtvrti...
"Území Karlína, který se pražskou čtvrtí stal v roce 1922, se říkalo Špitálsko. V roce 1817 se již jako obec Karlín stal oficiálně pražským předměstím," vysvětlil na začátku.
"Založen byl velmi velkoryse se širokými ulicemi a velkými náměstími. Málokdo ví, že Karlín byl na konci 19. století šestým nejbohatším českým městem," říká Petr Kučera.
Do konce 18. století začal do Prahy pronikat průmysl. Vzhledem k tomu, že ještě neexistoval parní stroj, se první továrny zakládaly na rovině u řek. Kromě Smíchova vznikala průmyslová centra i v Karlíně.
Foto: Jakub Plíhal
Petra Jansová Jakub Plíhal Petra Jansová, Jakub Plíhal
Aktualizováno 9. 4. 2016 11:41
V rámci konference o společensky prospěšném podnikání Be In Karlín přiblížil architekt a urbanista Petr Kučera historii a vývoj této pražské čtvrti. Upozornil především na unikátní urbanistické řešení a dynamický vývoj po povodních v roce 2002.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Spojené státy rozšířily sankce proti Kubě

Nově na sankční seznam zařadily tamní policejní síly a jejich velení. Podle agentury AP chce administrativa prezidenta Bidena zvýšit tlak na kubánské vedení poté, co Havana začátkem měsíce násilně potlačila největší protivládní demonstrace v zemi za posledních více než 25 let.

Další zprávy