Miss Ameriky je královský pudl. Tříletá fena se chová jako princezna a miluje kuřecí

Miss Ameriky je královský pudl. Tříletá fena se chová jako princezna a miluje kuřecí
Westminster Kennel Club Dog Show je jedna z nejstarších a nejslavnějších výstav psů v Americe. Poprvé se konala v roce 1877 a jejími soutěžícími byli výhradně jen lovečtí psi. Dnes majitelé mohou přihlásit téměř jakoukoli čistokrevnou rasu, podmínkou je, aby pes byl šampionem ve své vlastní kategorii.
Výstava trvá čtyři dny a vystoupení předchází dlouhá příprava. Stříháním, česáním a fénováním srsti stráví majitelé klidně i půl dne.
Než přijde pes na řadu, uplynou hodiny. Majitelé ale své mazlíčky nedají z ruky a dlouhé chvíle se jim snaží co nejvíce zpříjemnit.
Psi musí poslouchat na slovo. Z tvrdé disciplíny a hodin strávených na vodítku je ale někdy přepadne i únava.
Foto: Reuters
Magazín Magazín
12. 2. 2020 14:55
Siba žije ve státě Pensylvánie, miluje kuřecí maso a je čerstvou držitelkou titulu nejdokonalejší pes Ameriky. Tříletá fena, která se účastnila v pořadí už 144. ročníku psí přehlídky Westminster Kennel Club Dog Show, okouzlila porotu ladnými pohyby, vyčesanou hřívou a vědomím své vlastní dokonalosti. Bodovaly ale i další psí rasy, podívejte se.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy