Miss Ameriky je královský pudl. Tříletá fena se chová jako princezna a miluje kuřecí

Miss Ameriky je královský pudl. Tříletá fena se chová jako princezna a miluje kuřecí
Westminster Kennel Club Dog Show je jedna z nejstarších a nejslavnějších výstav psů v Americe. Poprvé se konala v roce 1877 a jejími soutěžícími byli výhradně jen lovečtí psi. Dnes majitelé mohou přihlásit téměř jakoukoli čistokrevnou rasu, podmínkou je, aby pes byl šampionem ve své vlastní kategorii.
Výstava trvá čtyři dny a vystoupení předchází dlouhá příprava. Stříháním, česáním a fénováním srsti stráví majitelé klidně i půl dne.
Než přijde pes na řadu, uplynou hodiny. Majitelé ale své mazlíčky nedají z ruky a dlouhé chvíle se jim snaží co nejvíce zpříjemnit.
Psi musí poslouchat na slovo. Z tvrdé disciplíny a hodin strávených na vodítku je ale někdy přepadne i únava.
Foto: Reuters
Magazín Magazín
12. 2. 2020 14:55
Siba žije ve státě Pensylvánie, miluje kuřecí maso a je čerstvou držitelkou titulu nejdokonalejší pes Ameriky. Tříletá fena, která se účastnila v pořadí už 144. ročníku psí přehlídky Westminster Kennel Club Dog Show, okouzlila porotu ladnými pohyby, vyčesanou hřívou a vědomím své vlastní dokonalosti. Bodovaly ale i další psí rasy, podívejte se.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Zdráhalová byla na 1500 metrů patnáctá, další titul má Wüstová

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si vylepšila na mistrovství světa v Salt Lake City osobní rekord na 1500 metrů a obsadila 15. místo. Pátý titul na této distanci vybojovala favorizovaná Ireen Wüstová z Nizozemska. Martina Sáblíková se po zisku zlata na trojce a stříbra na pětce rozhodla nestartovat.

Sáblíková se po dohodě s trenérem Petrem Novákem odhlásila a šetří síly na závěr sezony. Čeká ji ještě MS ve víceboji v Hamaru a finále Světového poháru v Heerenveenu.

Bilanci Sáblíkové 21 zlatých medailí z MS na jednotlivých tratích i ve víceboji se dnes na jediný titul přiblížila nizozemská rivalka Wüstová. Patnáctistovku vyhrála o 21 setin před ruskou dvojicí Jevgenija Lalenkovová, Jelizaveta Kazelinová.

Zdráhalová si na olympijském oválu v Salt Lake City posunula osobní maximum na 1:54,241 minuty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy