Roztomilý pes se tváří jako Yoda z Hvězdných válek. Lidé nevěří, že je skutečný

Magazín Magazín
29. 1. 2020 10:05
Psí kříženec jménem Nori je celebritou na sociálních sítích. Jeho oči a přívětivý úsměv si získaly tisíce fanoušků po celém světě. Majitel Kevin Hurless si už zvykl na to, že ho lidé zastavují pokaždé, když jde s Norim na procházku. Nemá však rád, když na sociálních sítích musí vysvětlovat, že s fotografiemi svého psa nijak nemanipuluje.
Psí kříženec Nori získal na přívětivý pohled i úsměv tisíce fanoušků | Video: Instagram/Nori Porkchop

Nori, kříženec australského ovčáka a pudla, má na Instagramu přes 17 tisíc sledujících. Fanoušky si získal hlavně tím, že nevědomky nasazuje výraz starého mudrce, kterému nechybí důvtip a šibalský úsměv.

Australan Kevin Hurless má křížence od mala. Sám říká, že když byl Nori ještě štěně, nebylo dne, kdy by je venku na procházce někdo nezastavil a nechtěl si Noriho vyfotit či pochovat pro jeho "lidské oči".

View this post on Instagram

I’m Nori. How do you do?

A post shared by Nori Porkchop (@norichiban) on

Lidé na sociální síti Instagram Noriho často přirovnávají k Yodovi, Ewokům nebo Žvejkalovi, fiktivním postavám z filmové ságy Hvězdné války. 

"Často slyšíme, že svým výrazem připomíná postavy ze Star Wars anebo nějakého starce. Mohou za to jeho oči ve tvaru kapky a tlama, která vypadá, jako že se pořád směje," řekl už před časem Kevin Hurless pro australský deník Seattle Refined.  

Nori je sice láskyplný a hravý pes, umí se ale tvářit také znechuceně, například když si jeho panička lakuje nehty. Před pár měsíci dostal Nori psího kamaráda Boba, po jehož boku jeho "lidskost" ještě víc vyniká.

Video: Psí jednorožec. Zachráněnému štěněti vyrůstá ocásek z čela

Psí jednorožec. Zachráněnému štěněti vyrůstá ocásek z čela | Video: Facebook/Mac the pitbull
 

Právě se děje

před 8 minutami

Policie odložila kauzu známek, kvůli níž skončil ministr Kremlík

Policie odložila kauzu tendru na elektronické dálniční známky, kvůli níž v lednu skončil ve funkci ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Odložení případu ale ještě přezkoumá státní zastupitelství. Na webu to ve středu uvedla Česká televize na základě informací Vrchního státního zastupitelství v Praze. Trestní oznámení podával premiér Andrej Babiš (ANO), který zakázku na známky označoval za předraženou.

"Věc byla policejním orgánem odložena," řekl nyní ČT státní zástupce Marek Bodlák. Pražské Vrchní státní zastupitelství však rozhodnutí policie ještě prověří. "Spisový materiál dosud nebyl kompletně přezkoumán," uvedl Bodlák.

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) v lednu oznámil, že IT části systému elektronických dálničních známek, včetně e-shopu a mobilní aplikace, vytvoří firma Asseco Central Europe. Systém měla také firma následně čtyři roky provozovat a celkem měla od státu dostat 401 milionů korun. Zakázka byla vedena v utajovaném režimu a nebyla vyhlášena klasická veřejná soutěž. Kritizovali to opoziční poslanci, a poté i premiér uvedl, že je zakázka předražená a SFDI o ní vládu neinformoval. Zakázka byla zrušena, Babiš navrhl odvolání Kremlíka a kvůli tendru podal trestní oznámení.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Europoslanci varovali vlády před ovlivňováním nezávislosti médií

Vlády některých států Evropské unie se podle europoslanců pokoušejí umlčovat nezávislá média a omezovat jejich pluralitu. Evropský parlament ve středu vyzval Evropskou komisi, aby pravidelně hodnotila nezávislost médií v členských zemích a jejich vlastnické struktury. Poslanci v usnesení přijatém výraznou většinou hlasů také odsoudil násilí, pronásledování a nátlak, kterým čelí novináři v některých členských státech EU.

"Média by měla sloužit pravdě, nikoli lži. Měla by sloužit voličům, nikoli těm, kteří jsou u moci, a moc by měla kontrolovat," prohlásila zpravodajka přijatého usnesení Magdalena Adamowiczová zastupující v EP polskou opozici. Rezoluce konstatuje, že v některých případech se vlády snaží tuto roli médiím komplikovat a oslabovat jejich nezávislost a pluralitu. Parlament je "hluboce znepokojen sílícími politickými útoky na média a odsuzuje nedostatečnou ochranu jejich zdrojů". Poslanci kritizovali i stav veřejnoprávních médií v některých zemích, která jsou podle nich "ukázkou provládní propagandy".

Evropská komise od letošního roku posuzuje pluralitu médií v členských zemích v rámci ročního hodnocení stavu právního státu. Ve většině zemí je podle Bruselu situace vyhovující. V Polsku, Maďarsku, Bulharsku a na Maltě má však komise obavy z možného vlivu vládnoucích politiků na veřejnoprávní i soukromá média. Česka, Bulharska a Kypru se zase týkaly výtky spojené s nedostatečnou transparentností vlastnictví médií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy