Roztomilý pes se tváří jako Yoda z Hvězdných válek. Lidé nevěří, že je skutečný

Magazín Magazín
29. 1. 2020 10:05
Psí kříženec jménem Nori je celebritou na sociálních sítích. Jeho oči a přívětivý úsměv si získaly tisíce fanoušků po celém světě. Majitel Kevin Hurless si už zvykl na to, že ho lidé zastavují pokaždé, když jde s Norim na procházku. Nemá však rád, když na sociálních sítích musí vysvětlovat, že s fotografiemi svého psa nijak nemanipuluje.
Psí kříženec Nori získal na přívětivý pohled i úsměv tisíce fanoušků | Video: Instagram/Nori Porkchop

Nori, kříženec australského ovčáka a pudla, má na Instagramu přes 17 tisíc sledujících. Fanoušky si získal hlavně tím, že nevědomky nasazuje výraz starého mudrce, kterému nechybí důvtip a šibalský úsměv.

Australan Kevin Hurless má křížence od mala. Sám říká, že když byl Nori ještě štěně, nebylo dne, kdy by je venku na procházce někdo nezastavil a nechtěl si Noriho vyfotit či pochovat pro jeho "lidské oči".

View this post on Instagram

I’m Nori. How do you do?

A post shared by Nori Porkchop (@norichiban) on

Lidé na sociální síti Instagram Noriho často přirovnávají k Yodovi, Ewokům nebo Žvejkalovi, fiktivním postavám z filmové ságy Hvězdné války. 

"Často slyšíme, že svým výrazem připomíná postavy ze Star Wars anebo nějakého starce. Mohou za to jeho oči ve tvaru kapky a tlama, která vypadá, jako že se pořád směje," řekl už před časem Kevin Hurless pro australský deník Seattle Refined.  

Nori je sice láskyplný a hravý pes, umí se ale tvářit také znechuceně, například když si jeho panička lakuje nehty. Před pár měsíci dostal Nori psího kamaráda Boba, po jehož boku jeho "lidskost" ještě víc vyniká.

Video: Psí jednorožec. Zachráněnému štěněti vyrůstá ocásek z čela

Psí jednorožec. Zachráněnému štěněti vyrůstá ocásek z čela | Video: Facebook/Mac the pitbull
 

Právě se děje

před 7 minutami

Tyčkař Kudlička je poosmé halovým mistrem republiky

yčkař Jan Kudlička se poosmé stal halovým mistrem republiky. Mezi muži se díky dnešnímu vítězství za 554 centimetrů posunul na druhé místo historických tabulek nejúspěšnějších atletů. Více titulů v hale nasbíral jen bývalý výškař Jaroslav Bába, který jich má jedenáct.

Bronzovému medailistovi z HMS 2014 Kudličkovi na výšce 554 centimetrů odpadl poslední domácí konkurent Matěj Ščerba, který zapsal 533 cm. Staronový šampion, který loni získal na halovém mistrovství republiky stříbro, si pak nechal zvednout stojany na 561, ale při pokusech o nejlepší český výkon sezony neuspěl.

"Letošní halová sezona byla o chloupek lepší než ta loňská, ale byli jsme zvyklí na lepší sezony. Doufám, že ta další, tedy letní, bude lepší. Pocitově převládá optimismus, výkonově ne, 560 mě letos neuspokojilo. Vím, jak vypadaly tréninky, pocitově to bylo o hodně lepší než ty výkony," řekl v rozhovoru na ploše.

Obrovskou radost měl z pátého titulu na 60 metrů překážek někdejší halový mistr Evropy Petr Svoboda, který závodil letos poprvé. Překážky si pětatřicetiletý závodník pražského Olympu při tréninku postavil teprve před šesti dny. "V neděli jsem zkusil techniku, v úterý náběhy, dneska jsem běžel rozběh a pak finále. Tenhle čas mě, doufám, nechá ve středisku a připravit se na olympiádu. A hlavně zůstat zdravý. Jelikož mi halová sezona začala dnes, tak byla úžasná a zároveň optimistická," radoval se z vítězného času 7,66. To je nejlepším český výkon sezony, ale o 22 setin pomalejší než Svobodův český rekord.

Předčasně skončila snaha Jana Veleby o rekordní šestý titul na šedesátce. Kvůli zranění se musel na poslední chvíli odhlásit. "Včera (v pátek) při rozcvičení jsem ucítil lehkou bolest v tříselné oblasti a následné lékařské vyšetření potvrdilo, že je tam svalové zranění, asi i dírka. Na nějaké závodění by to nebylo," uvedl na svazovém facebooku.

Zdeněk Stromšík tak měl ulehčenou cestu ke druhému titulu za sebou. Závodník domácího SSK Vítkovice zvítězil v čase 6,64, čímž vyrovnal vlastní rekord šampionátu z loňského roku.

Potřetí za sebou vyhrála šedesátku Klára Seidlová, která časem 7,27 sekundy zaostala o čtyři setiny za svým českým rekordem. Posedmé se halovou mistryní ČR stala koulařka Markéta Červenková, která si posunula letošní maximum na 16,81 metru.

Vynikající výkon v rozběhu na 400 metrů předvedla Lada Vondrová, která si vylepšila osobní rekord z Czech Indoor Gala o třináct setin na 52,12 a zařadila se na páté místo letošních evropských halových tabulek. V neděli by ji před finále čtvrtky měl čekat ještě rozběh dvoustovky. Finále na 200 metrů případně poběží půl hodiny po své hlavní disciplíně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy