Roztomilý pes se tváří jako Yoda z Hvězdných válek. Lidé nevěří, že je skutečný

Psí kříženec jménem Nori je celebritou na sociálních sítích. Jeho oči a přívětivý úsměv si získaly tisíce fanoušků po celém světě. Majitel Kevin Hurless si už zvykl na to, že ho lidé zastavují pokaždé, když jde s Norim na procházku. Nemá však rád, když na sociálních sítích musí vysvětlovat, že s fotografiemi svého psa nijak nemanipuluje.
Psí kříženec Nori získal na přívětivý pohled i úsměv tisíce fanoušků | Video: Instagram/Nori Porkchop

Nori, kříženec australského ovčáka a pudla, má na Instagramu přes 17 tisíc sledujících. Fanoušky si získal hlavně tím, že nevědomky nasazuje výraz starého mudrce, kterému nechybí důvtip a šibalský úsměv.

Australan Kevin Hurless má křížence od mala. Sám říká, že když byl Nori ještě štěně, nebylo dne, kdy by je venku na procházce někdo nezastavil a nechtěl si Noriho vyfotit či pochovat pro jeho "lidské oči".

View this post on Instagram

I’m Nori. How do you do?

A post shared by Nori Porkchop (@norichiban) on

Lidé na sociální síti Instagram Noriho často přirovnávají k Yodovi, Ewokům nebo Žvejkalovi, fiktivním postavám z filmové ságy Hvězdné války. 

"Často slyšíme, že svým výrazem připomíná postavy ze Star Wars anebo nějakého starce. Mohou za to jeho oči ve tvaru kapky a tlama, která vypadá, jako že se pořád směje," řekl už před časem Kevin Hurless pro australský deník Seattle Refined.  

Nori je sice láskyplný a hravý pes, umí se ale tvářit také znechuceně, například když si jeho panička lakuje nehty. Před pár měsíci dostal Nori psího kamaráda Boba, po jehož boku jeho "lidskost" ještě víc vyniká.

Video: Psí jednorožec. Zachráněnému štěněti vyrůstá ocásek z čela

Psí jednorožec. Zachráněnému štěněti vyrůstá ocásek z čela | Video: Facebook/Mac the pitbull
 

Právě se děje

před 27 minutami

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků, kteří posílí stávající americký kontingent 35 tisíc mužů a žen ve zbrani. Při úterní návštěvě Německa to oznámil americký ministr obrany Lloyd Austin. Zvýšení počtu vojáků označila Austinova německá kolegyně Annegret Krampová-Karrenbauerová za symbol přátelství. Administrativa bývalého republikánského prezidenta Donalda Trumpa chtěla počet amerických vojáků v Německu snížit asi o třetinu, nový demokratický prezident Joe Biden ale stahování pozastavil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy