Šikmooká fenka z útulku je hitem internetu. Její pohled lidi baví i dojímá

Magazín Magazín
22. 1. 2020 16:38
Fenka sibiřského huskyho se narodila s šikmýma očima, vyrůstala v útulku a kvůli svému podivnému pohledu v něm strávila dva roky. Chovatelům jí bylo líto, a tak se její příběh rozhodli sdílet na internetu.
Sibiřský husky vypadá jako animovaný pes ze seriálu Scooby-Doo.
Sibiřský husky vypadá jako animovaný pes ze seriálu Scooby-Doo. | Foto: Husky House

"Do útulku mě dal chovatel psů. Řekl, že mě nemohl prodat, protože vypadám divně. Většina psů mé rasy vypadá majestátně a já nechápu, proč nemohu být jako oni," napsali za smutného psa zaměstnanci útulku Husky House na svém facebookovém profilu.

Čtyřletá fena jménem Jubilee, která vypadá jako udivené zvíře z animovaného filmu Scooby-Doo, strávila v útulku dva roky. Chovatelé si ji zamilovali a přáli si, aby i pro ni našli nový domov. 

Po čase je napadlo, že zkusí štěstí a její smutný příběh zveřejní na internetu. Během pár dnů fotky obletěly svět a z podivné fenky se stalo zvíře, které lidi bavilo i dojímalo zároveň.

Vedení útulku obdrželo přes 150 žádostí o adopci. "Dostali jsme obrovskou podporu, ze všech stran nám lidé posílali lásku, finanční podporu a žádosti o adopci Jubilee," napsal na sociálních sítích mluvčí útulku.

Novými majiteli se stali manželé s dvěma čtyřnohými přáteli. Přestože z fenky nechtějí dělat "cirkusovou atrakci", vzhledem k fanouškovské základně, kterou si Jubilee vytvořila během pár dní, má vlastní profil na Facebooku.

Psí jednorožec. Zachráněnému štěněti vyrůstá ocásek z čela

Psí jednorožec. Zachráněnému štěněti vyrůstá ocásek z čela | Video: Facebook/Mac the pitbull
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Francouzské jaderné elektrárny mohou zůstat v provozu o deset let déle, pokud provedou nezbytnou údržbu

Více než polovina nejstarších jaderných reaktorů provozovaných francouzskou elektrárenskou společností EDF bude moci zůstat v provozu o deset let déle, než se předpokládalo, pokud na nich firma provede nezbytnou údržbu. Ve čtvrtek o tom rozhodl francouzský úřad pro jadernou bezpečnost (ASN), který tím prodloužil životnost 32 reaktorů o výkonu 900 megawattů ze 40 na 50 let, uvedla agentura Reuters. Dlouho očekávané rozhodnutí přichází v době, kdy se řada z 58 reaktorů provozovaných EDF a postavených v 70. a 80. letech pomalu blíží konci své životnosti.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Novela volebního zákona zachová 14 krajů i dvě vyšší hranice pro koalice ke vstupu do Sněmovny

Volební novela zachová 14 volebních krajů. Jejich nahrazení jedním volebním obvodem, jak to variantně navrhla vláda, je kvůli postoji Senátu mimo hru. Novela také přinese dva zvýšené limity pro vstup koalic do horní komory. Novinářům to ve čtvrtek po jednání vedení obou komor řekli jejich předsedové Miloš Vystrčil (ODS) a Radek Vondráček (ANO).

Sněmovna by podle jejího předsedy Vondráčka mohla volební novelu schválit během měsíce. Mimořádná schůze k lidovecké volební novele, o kterou požádala koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), bude podle Vondráčka zřejmě příští čtvrtek. Na další mimořádné schůzi bude projednána i vládní volební novela, o kterou vládní poslanci teprve požádají.

Na tom, jaké budou vstupní limity pro vstup koalic do Sněmovny, zatím podle Vystrčila dohoda není. Ve hře je například to, že by dvoučlenné koalice potřebovaly získat alespoň sedm procent voličských hlasů a vícečlenné devět procent. Bez zavedení těchto limitů by koalice musely získat k zisku poslaneckých mandátů pět procent hlasů stejně jako jednotlivé strany a hnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy