Šikmooká fenka z útulku je hitem internetu. Její pohled lidi baví i dojímá

Magazín Magazín
22. 1. 2020 16:38
Fenka sibiřského huskyho se narodila s šikmýma očima, vyrůstala v útulku a kvůli svému podivnému pohledu v něm strávila dva roky. Chovatelům jí bylo líto, a tak se její příběh rozhodli sdílet na internetu.
Sibiřský husky vypadá jako animovaný pes ze seriálu Scooby-Doo.
Sibiřský husky vypadá jako animovaný pes ze seriálu Scooby-Doo. | Foto: Husky House

"Do útulku mě dal chovatel psů. Řekl, že mě nemohl prodat, protože vypadám divně. Většina psů mé rasy vypadá majestátně a já nechápu, proč nemohu být jako oni," napsali za smutného psa zaměstnanci útulku Husky House na svém facebookovém profilu.

Čtyřletá fena jménem Jubilee, která vypadá jako udivené zvíře z animovaného filmu Scooby-Doo, strávila v útulku dva roky. Chovatelé si ji zamilovali a přáli si, aby i pro ni našli nový domov. 

Po čase je napadlo, že zkusí štěstí a její smutný příběh zveřejní na internetu. Během pár dnů fotky obletěly svět a z podivné fenky se stalo zvíře, které lidi bavilo i dojímalo zároveň.

Vedení útulku obdrželo přes 150 žádostí o adopci. "Dostali jsme obrovskou podporu, ze všech stran nám lidé posílali lásku, finanční podporu a žádosti o adopci Jubilee," napsal na sociálních sítích mluvčí útulku.

Novými majiteli se stali manželé s dvěma čtyřnohými přáteli. Přestože z fenky nechtějí dělat "cirkusovou atrakci", vzhledem k fanouškovské základně, kterou si Jubilee vytvořila během pár dní, má vlastní profil na Facebooku.

Psí jednorožec. Zachráněnému štěněti vyrůstá ocásek z čela

Psí jednorožec. Zachráněnému štěněti vyrůstá ocásek z čela | Video: Facebook/Mac the pitbull
 

Právě se děje

před 35 minutami

Voda stoupá i na Slovensku. Část země zasáhly lokální povodně

Vydatný déšť způsobil v několika regionech Slovenska lokální záplavy, s jejichž zvládnutím pomáhali i hasiči. Armáda opět vyslala vojáky do vesnice na středním Slovensku, kterou už v pondělí po protržení protipovodňové hráze zaplavila voda a při neštěstí tam zemřel jeden člověk. Informovalo o tom v úterý vedení hasičského záchranného sboru a ministerstvo obrany.

Hasiči do úterního rána zaznamenali v souvislosti s nepříznivým počasím zhruba dvě stovky výjezdů, hlavně v severní, střední a západní části země. Odčerpávali vodu ze zatopených sklepů a ulic, odstraňovali také nánosy bláta. V Banské Bystrici stavěli protipovodňové bariéry s cílem zabránit vylití řeky Hron.

Na středním Slovensku hasiči použili čluny, aby pomohli třem lidem dostat se z motorových vozidel, která uvízla v silném proudu a ve vysoké hladině vody. Počasí mezitím zkomplikovalo situaci i na východním Slovensku. V několika regionech po celé země platí nejvyšší stupeň výstrahy před záplavami.

Zdroj: ČTK
Další zprávy