Američance utekla fenka. Po třech letech ji našla díky inzerátu na plechovce piva

Magazín Magazín
7. 2. 2020 11:00
Ženě z amerického státu Iowa se před třemi lety ztratila milovaná fenka Hazel. Ta se teď konečně se svou paničkou znovu shledá, a to jen díky tomu, že si majitelka všimla její fotky na plechovce piva, které se prodávalo na Floridě. Místní pivovar totiž rozjel kampaň na podporu opuštěných psů.
Ztracená fenka Hazel se našla na plechovce piva společnosti Motorworks Brewing. Na fotce je první zprava.
Ztracená fenka Hazel se našla na plechovce piva společnosti Motorworks Brewing. Na fotce je první zprava. | Foto: Motorworks Brewing

Monica Matthisová jen tak brouzdala po internetu, když si na sociálních sítích všimla článku o floridském pivovaru Motorworks Brewing. Ten rozjel charitativní akci na podporu psího útulku v okrese Manatee County a na plechovky svého piva umístil sedm různých psů, kteří hledají nové páníčky.

"Pozorně jsem se na psy zadívala a najednou si říkám: 'Pane bože, vždyť jeden z nich je moje Hazel!'" popsala Mathisová pro americkou stanici CNN. Fenka Hazel, kterou ve floridském útulku pojmenovali Day Day, své paničce záhadně zmizela v roce 2017. "Vždycky si dovedla najít způsob, jak utéct. Klidně mě srazila k zemi, jenom aby mohla vyběhnout ze dveří," přiblížila žena.

Skoro 30 kilogramů těžká fenka se po mnoha měsících toulání dostala do Manatee County v březnu loňského roku, jak CNN prozradil šéf útulku Hans Wohlgefahrt. Měla na sobě sice mikročip, ale kontaktní informace na její majitelku už byly zastaralé, protože se Mathisová mezitím odstěhovala do Minnesoty.

Když útulek neměl koho kontaktovat a nikdo se o fenku nehlásil, rozhodli se ji jeho pracovníci nabídnout k osvojení novým zájemcům. "Asi si umíte představit, že jsem propadla hysterii, protože jsem se bála, že mi Hazel někdo sebere a já o ni už definitivně přijdu," svěřila se Mathisová.

Naštěstí stihla útulku včas dodat záznamy od zvěrolékaře a vlastní fotky s Hazel, takže jí pracovníci zařízení schválili, že si svého obrovitého mazlíčka může zase odvézt k sobě. Wohlgefahrt teď ovšem s Mathisovou musí vyřešit, jak to co nejsnadnější cestou provést, protože Floridu a Minnesotu dělí přes 2700 kilometrů. Jak se pes ze svého původního domova v Iowě dostal až na Floridu, stále není jasné.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy