Američance utekla fenka. Po třech letech ji našla díky inzerátu na plechovce piva

Magazín Magazín
7. 2. 2020 11:00
Ženě z amerického státu Iowa se před třemi lety ztratila milovaná fenka Hazel. Ta se teď konečně se svou paničkou znovu shledá, a to jen díky tomu, že si majitelka všimla její fotky na plechovce piva, které se prodávalo na Floridě. Místní pivovar totiž rozjel kampaň na podporu opuštěných psů.
Ztracená fenka Hazel se našla na plechovce piva společnosti Motorworks Brewing. Na fotce je první zprava.
Ztracená fenka Hazel se našla na plechovce piva společnosti Motorworks Brewing. Na fotce je první zprava. | Foto: Motorworks Brewing

Monica Matthisová jen tak brouzdala po internetu, když si na sociálních sítích všimla článku o floridském pivovaru Motorworks Brewing. Ten rozjel charitativní akci na podporu psího útulku v okrese Manatee County a na plechovky svého piva umístil sedm různých psů, kteří hledají nové páníčky.

"Pozorně jsem se na psy zadívala a najednou si říkám: 'Pane bože, vždyť jeden z nich je moje Hazel!'" popsala Mathisová pro americkou stanici CNN. Fenka Hazel, kterou ve floridském útulku pojmenovali Day Day, své paničce záhadně zmizela v roce 2017. "Vždycky si dovedla najít způsob, jak utéct. Klidně mě srazila k zemi, jenom aby mohla vyběhnout ze dveří," přiblížila žena.

Skoro 30 kilogramů těžká fenka se po mnoha měsících toulání dostala do Manatee County v březnu loňského roku, jak CNN prozradil šéf útulku Hans Wohlgefahrt. Měla na sobě sice mikročip, ale kontaktní informace na její majitelku už byly zastaralé, protože se Mathisová mezitím odstěhovala do Minnesoty.

Když útulek neměl koho kontaktovat a nikdo se o fenku nehlásil, rozhodli se ji jeho pracovníci nabídnout k osvojení novým zájemcům. "Asi si umíte představit, že jsem propadla hysterii, protože jsem se bála, že mi Hazel někdo sebere a já o ni už definitivně přijdu," svěřila se Mathisová.

Naštěstí stihla útulku včas dodat záznamy od zvěrolékaře a vlastní fotky s Hazel, takže jí pracovníci zařízení schválili, že si svého obrovitého mazlíčka může zase odvézt k sobě. Wohlgefahrt teď ovšem s Mathisovou musí vyřešit, jak to co nejsnadnější cestou provést, protože Floridu a Minnesotu dělí přes 2700 kilometrů. Jak se pes ze svého původního domova v Iowě dostal až na Floridu, stále není jasné.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Tyčkař Kudlička je poosmé halovým mistrem republiky

yčkař Jan Kudlička se poosmé stal halovým mistrem republiky. Mezi muži se díky dnešnímu vítězství za 554 centimetrů posunul na druhé místo historických tabulek nejúspěšnějších atletů. Více titulů v hale nasbíral jen bývalý výškař Jaroslav Bába, který jich má jedenáct.

Bronzovému medailistovi z HMS 2014 Kudličkovi na výšce 554 centimetrů odpadl poslední domácí konkurent Matěj Ščerba, který zapsal 533 cm. Staronový šampion, který loni získal na halovém mistrovství republiky stříbro, si pak nechal zvednout stojany na 561, ale při pokusech o nejlepší český výkon sezony neuspěl.

"Letošní halová sezona byla o chloupek lepší než ta loňská, ale byli jsme zvyklí na lepší sezony. Doufám, že ta další, tedy letní, bude lepší. Pocitově převládá optimismus, výkonově ne, 560 mě letos neuspokojilo. Vím, jak vypadaly tréninky, pocitově to bylo o hodně lepší než ty výkony," řekl v rozhovoru na ploše.

Obrovskou radost měl z pátého titulu na 60 metrů překážek někdejší halový mistr Evropy Petr Svoboda, který závodil letos poprvé. Překážky si pětatřicetiletý závodník pražského Olympu při tréninku postavil teprve před šesti dny. "V neděli jsem zkusil techniku, v úterý náběhy, dneska jsem běžel rozběh a pak finále. Tenhle čas mě, doufám, nechá ve středisku a připravit se na olympiádu. A hlavně zůstat zdravý. Jelikož mi halová sezona začala dnes, tak byla úžasná a zároveň optimistická," radoval se z vítězného času 7,66. To je nejlepším český výkon sezony, ale o 22 setin pomalejší než Svobodův český rekord.

Předčasně skončila snaha Jana Veleby o rekordní šestý titul na šedesátce. Kvůli zranění se musel na poslední chvíli odhlásit. "Včera (v pátek) při rozcvičení jsem ucítil lehkou bolest v tříselné oblasti a následné lékařské vyšetření potvrdilo, že je tam svalové zranění, asi i dírka. Na nějaké závodění by to nebylo," uvedl na svazovém facebooku.

Zdeněk Stromšík tak měl ulehčenou cestu ke druhému titulu za sebou. Závodník domácího SSK Vítkovice zvítězil v čase 6,64, čímž vyrovnal vlastní rekord šampionátu z loňského roku.

Potřetí za sebou vyhrála šedesátku Klára Seidlová, která časem 7,27 sekundy zaostala o čtyři setiny za svým českým rekordem. Posedmé se halovou mistryní ČR stala koulařka Markéta Červenková, která si posunula letošní maximum na 16,81 metru.

Vynikající výkon v rozběhu na 400 metrů předvedla Lada Vondrová, která si vylepšila osobní rekord z Czech Indoor Gala o třináct setin na 52,12 a zařadila se na páté místo letošních evropských halových tabulek. V neděli by ji před finále čtvrtky měl čekat ještě rozběh dvoustovky. Finále na 200 metrů případně poběží půl hodiny po své hlavní disciplíně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy