Američance utekla fenka. Po třech letech ji našla díky inzerátu na plechovce piva

Magazín Magazín
7. 2. 2020 11:00
Ženě z amerického státu Iowa se před třemi lety ztratila milovaná fenka Hazel. Ta se teď konečně se svou paničkou znovu shledá, a to jen díky tomu, že si majitelka všimla její fotky na plechovce piva, které se prodávalo na Floridě. Místní pivovar totiž rozjel kampaň na podporu opuštěných psů.
Ztracená fenka Hazel se našla na plechovce piva společnosti Motorworks Brewing. Na fotce je první zprava.
Ztracená fenka Hazel se našla na plechovce piva společnosti Motorworks Brewing. Na fotce je první zprava. | Foto: Motorworks Brewing

Monica Matthisová jen tak brouzdala po internetu, když si na sociálních sítích všimla článku o floridském pivovaru Motorworks Brewing. Ten rozjel charitativní akci na podporu psího útulku v okrese Manatee County a na plechovky svého piva umístil sedm různých psů, kteří hledají nové páníčky.

"Pozorně jsem se na psy zadívala a najednou si říkám: 'Pane bože, vždyť jeden z nich je moje Hazel!'" popsala Mathisová pro americkou stanici CNN. Fenka Hazel, kterou ve floridském útulku pojmenovali Day Day, své paničce záhadně zmizela v roce 2017. "Vždycky si dovedla najít způsob, jak utéct. Klidně mě srazila k zemi, jenom aby mohla vyběhnout ze dveří," přiblížila žena.

Skoro 30 kilogramů těžká fenka se po mnoha měsících toulání dostala do Manatee County v březnu loňského roku, jak CNN prozradil šéf útulku Hans Wohlgefahrt. Měla na sobě sice mikročip, ale kontaktní informace na její majitelku už byly zastaralé, protože se Mathisová mezitím odstěhovala do Minnesoty.

Když útulek neměl koho kontaktovat a nikdo se o fenku nehlásil, rozhodli se ji jeho pracovníci nabídnout k osvojení novým zájemcům. "Asi si umíte představit, že jsem propadla hysterii, protože jsem se bála, že mi Hazel někdo sebere a já o ni už definitivně přijdu," svěřila se Mathisová.

Naštěstí stihla útulku včas dodat záznamy od zvěrolékaře a vlastní fotky s Hazel, takže jí pracovníci zařízení schválili, že si svého obrovitého mazlíčka může zase odvézt k sobě. Wohlgefahrt teď ovšem s Mathisovou musí vyřešit, jak to co nejsnadnější cestou provést, protože Floridu a Minnesotu dělí přes 2700 kilometrů. Jak se pes ze svého původního domova v Iowě dostal až na Floridu, stále není jasné.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy