Obrazem: Tak to vypadá, když jedete na safari do Laponska. Se sněžným kolem a extrémním bikerem

Obrazem: Tak to vypadá, když jedete na safari do Laponska. Se sněžným kolem a extrémním bikerem
Jan Kopka je úspěšný český extrémní biker. Vyhledává nejnáročnější ultramaratony na světě.
Kromě toho provází v únoru a březnu malé skupiny cyklistů po zasněženém Laponsku.
Láká nejen na nekonečné bílé pláně...
...ale i na krásnou severskou přírodu...
Foto: jankopka.cz
Zuzana Hronová Jan Kopka, Zuzana Hronová
21. 1. 2017 1:06
Zatímco africká safari často bývá pro smetánku, která většinou chce vynaložit co nejméně úsilí a bydlet co nejkomfortněji, u snow-safari Jana Kopky je to přesně naopak. Za dřinu v sedle kola po zasněžených pláních je odměnou prosté jídlo v jednoduchých srubech. Tou největší odměnou je ovšem vypláchnutí hlavy od civilizačních nánosů, stresu a řešení nesmyslů. "Člověk si začne vážit střechy nad hlavou, teple nebo polévky, i když doma to vnímá jako samozřejmost, říká extrémní biker a průvodce Jan Kopka.
 

Právě se děje

před 48 minutami

Ekonomika EU i eurozóny vzrostla nejrychleji od roku 1995

Ekonomika Evropské unie se ve třetím čtvrtletí částečně zotavila z koronavirového propadu, hrubý domácí produkt (HDP) se ve srovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 12,1 procenta. V prvním rychlém odhadu to dnes oznámil evropský statistický úřad Eurostat. Podobně v zemích eurozóny ekonomika vzrostla o 12,7 procenta. Je to nejvýraznější vzestup od roku 1995, kdy se tento údaj začal sledovat.

Ve druhém čtvrtletí se ekonomika EU propadla kvůli koronaviru o 11,4 procenta. V eurozóně se HDP snížil o 11,8 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy