Obrazem: Tak to vypadá, když jedete na safari do Laponska. Se sněžným kolem a extrémním bikerem

Obrazem: Tak to vypadá, když jedete na safari do Laponska. Se sněžným kolem a extrémním bikerem
Jan Kopka je úspěšný český extrémní biker. Vyhledává nejnáročnější ultramaratony na světě.
Kromě toho provází v únoru a březnu malé skupiny cyklistů po zasněženém Laponsku.
Láká nejen na nekonečné bílé pláně...
...ale i na krásnou severskou přírodu...
Foto: jankopka.cz
Zuzana Hronová Jan Kopka, Zuzana Hronová
21. 1. 2017 1:06
Zatímco africká safari často bývá pro smetánku, která většinou chce vynaložit co nejméně úsilí a bydlet co nejkomfortněji, u snow-safari Jana Kopky je to přesně naopak. Za dřinu v sedle kola po zasněžených pláních je odměnou prosté jídlo v jednoduchých srubech. Tou největší odměnou je ovšem vypláchnutí hlavy od civilizačních nánosů, stresu a řešení nesmyslů. "Člověk si začne vážit střechy nad hlavou, teple nebo polévky, i když doma to vnímá jako samozřejmost, říká extrémní biker a průvodce Jan Kopka.
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy