Monstrózní zimy minulosti. Unikátní fotky ukazují až 150 let staré mrazy a sníh

Monstrózní zimy minulosti. Unikátní fotky ukazují až 150 let staré mrazy a sníh
Protažené koleje, které lemují více než dvoumetrové stěny sněhu. Sierra Nevada, rok 1917.
Vyhořelá budova v kanadském Montrealu, rok 1888.
Drsné dopady sněhové vánice v Severní Dakotě, rok 1966.
Zamrzlé Niagarské vodopády, foceno v USA ve 20. letech 20. století.
Foto: NOAA / Public domain
V Česku již několik dní silně mrzne, teploty v noci klesají až k 15 stupňům pod nulou. Za vše podle meteorologů může studený vzduch od severu. Podívejte se v galerii na historické snímky, jak s mrazy, sněhovými vánicemi a bouřemi bojovali lidé po celém světě v uplynulých 150 letech.

Historická galerie nabízí netradiční pohled na velké zimy ve Spojených státech amerických, ve Švédsku, ale i na sněhové nadílky v Praze v 60. letech minulého století. Studenti a žáci tehdy nešli do škol a společně s učiteli se věnovali odklízení sněhu z ulic československé metropole. 

 

Právě se děje

před 38 minutami

Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia

Italský cyklista Filippo Ganna vyhrál úvodní časovku Gira d'Italia a jako první se oblékl do růžového dresu. Mistr světa v této disciplíně porazil na trati dlouhé 8,6 km v Turíně krajana Edoarda Affiniho o deset sekund. Jediný český cyklista ve startovní listině 104. ročníku Jan Hirt do závodu vstoupil 135. místem.

před 1 hodinou

Volejbalistky porazily v kvalifikaci i Slovinsko a jsou blízko k ME

České volejbalistky mají nakročeno k účasti na mistrovství Evropy. V lotyšském Daugavpilsu dnes porazily Slovinsko 3:1 po setech 21:25, 25:22, 25:19, 25:15 a po prvním turnaji vedou se třemi výhrami skupinu F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a stejným poměrem si poradily i s Bosnou a Hercegovinou.

Stvrdit postup na šampionát můžou příští týden od pátku do neděle na odvetném turnaji v Bosně. Na ME, na kterém bude na přelomu srpna a září v Srbsku, Bulharsku, Chorvatsku a Rumunsku hrát 24 týmů, postoupí dva celky.

Další zprávy