Mimořádná zpráva

Zašlé časy Eskymáků. Unikátní kolorované fotky ukazují drsný život před 100 lety

Zašlé časy Eskymáků. Unikátní kolorované fotky ukazují drsný život před 100 lety
Žena cestuje během letních měsíců se svým psem.
Eskymáci na lodích, začátek 20. století.
Eskymačka pózuje fotografovi, rok 1915.
Přestože dnes již žijí v domech s elektřinou a dalšími výdobytky moderní doby, před 100 roky stavěli obydlí z kůže, sněhu, dřeva i drnů. Připomeňte si zašlé časy a každodenní život Eskymáků na jedinečných snímcích, které koloroval fotoeditor Aktuálně.cz Daniel Poláček.
Foto: Kolorizace fotografie: Dan Poláček / Zdrojová fotografie: Library of Congress
Dan Poláček Magazín Dan Poláček, Magazín
8. 2. 2021 6:00
Přestože dnes již žijí v domech s elektřinou a dalšími výdobytky moderní doby, před 100 roky stavěli obydlí z kůže, sněhu, dřeva i drnů. Připomeňte si zašlé časy a každodenní drsný život Eskymáků na jedinečných snímcích, které koloroval fotoeditor Aktuálně.cz Daniel Poláček.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Rumunský fotbalový brankář Nita bude hostovat ze Sparty v Pardubicích

Do posledního týmu tabulky fotbalové ligy Pardubic přišel rumunský brankář Florin Nita. Ve východočeském klubu bude hostovat ze Sparty, za niž naposledy nastoupil v lize v listopadu 2021. Pětatřicetiletý gólman opouští Letnou po pěti letech, Sparta o jeho odchodu informovala na svém webu.

Bývalý brankář rumunských týmů Concordia Chiajna a FCSB od příchodu v roce 2018 odchytal za Spartu 92 ligových zápasů, býval jasnou týmovou jedničkou a získal s ní domácí pohár v sezoně 2019/20. V závěru roku 2021 ale v době působení trenéra Pavla Vrby o pozici přišel a postupně vypadl z kádru. Letenský dres oblékl naposledy vloni v lednu v přípravném utkání.

Další zprávy