FOTO Filmové ceny MTV: Dojaté Jennifer Lopez hvězdy nepřály

Jennifer Lopez
Vyhlášení amerických cen MTV Movie Awards 2015 proběhlo 12. dubna v Nokia Theatre v Los Angeles, slavnostní předávání moderovala americká komediální herečka Amy Schumer.
Do Nokia Theatre v Los Angeles zavítala například Jennifer Lopez v odvážných šatech.
... britská modelka Cara Delevingne...
... herečka Scarlett Johansson, která byla rovněž nominována v kategorii Nejlepší ženský filmový výkon.
Foto: Reuters
ČTK Magazín Reuters ČTK, Magazín, Reuters
13. 4. 2015 12:05
Filmové ceny MTV Movie Awards 2015 vyhrál romantický snímek Hvězdy nám nepřály. Podívejte se na fotografie ze slavnostního večera.

Los Angeles - Vyhlášení amerických cen MTV Movie Awards 2015 proběhlo 12. dubna v Nokia Theatre, hlavní cenu pro nejlepší celovečerní film získali tvůrci  romantického snímku Hvězdy nám nepřály.

Film o vztahu dvou vážně nemocných teenagerů natočil režisér Josh Boone podle knihy Johna Greena. Představitelka hlavní role Shailene Woodley si navíc odnesla cenu za Nejlepší ženský herecký výkon.

Vyhlašování filmových cen MTV, o nichž rozhoduje online hlasování fanoušků, využili tvůrci k propagaci svých filmů připravovaných pro letošní sezonu. Diváci viděli úryvky z filmu Papírová města podle Greenovy novely nebo z připravované komedie Trainwreck.

Cenu MTV za Nejlepší mužský herecký výkon získal Bradley Cooper za roli v akčním filmu Clinta Eastwooda Americký sniper. Za nejlepší komediální výkon byl oceněn Channing Tatum, který si zahrál důstojníka Jenka ve filmu 22 Jump Street.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hongkongský aktivista Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z podvodu. Ve čtvrtek se objevil u soudu, kde mu byla odepřena kauce, napsala agentura AP.

Jimmy Lai založil společnost Next Digital, která vydává list Apple Daily. Patřil mezi deset osob zatčených 10. srpna kvůli údajnému porušení zákona o národní bezpečnosti a tajné dohodě s cizí zemí. Později byl třiasedmdesátiletý Lai propuštěn na kauci, ale policie v říjnu provedla razii v jeho kancelářích a odnesla si dokumenty. Ve středu byl Lai a dva manažeři firmy Next Digital obviněni z podvodu, protože prý porušili nájemní podmínky kancelářských prostor Next Digital.

Obvinění z podvodu sice nespadá pod nový zákon o národní bezpečnosti, je však další ukázkou zákroku proti osobám s prodemokratickým smýšlením v bývalé britské kolonii. Ta byla v roce 1997 předána Pekingu s příslibem zachování nezávislého způsobu života ve městě po dobu 50 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy