FOTO Vlk, co nikdy nezískal Oscara. DiCaprio slaví 40 let

Leonardo DiCaprio
Hereckou kariéru začal, podobně jako řada dalších hvězd, malými rolemi v televizních seriálech. Zlom přišel s filmem Co žere Gilberta Grapea (1993). Za vedlejší roli mentálně postiženého chlapce byl nominován na Oscara i Zlatý glóbus. (Fotka je ze seriálu Growing Pains z roku 1985.)
Režisér Steven Spielberg o prvním setkání s DiCapriem na plátně prohlásil: "Tehdy jsem netušil, kdo Leo je, a na chvíli jsem dokonce oklamal sám sebe, že určitě obsadili skutečně mentálně zaostalého mladíka."
Mladý DiCaprio si na začátku 90. let mohl užívat prvních náznaků slávy, na druhou stranu ale byl ještě dost anonymní na to, aby se během návštěvy filmového festivalu v Karlových Varech obešel bez ochranky.
Pamětníci například dodnes vzpomínají na jeho procházky po lázeňském městě v doprovodu maminky a prarodičů. Již v té době ale měl jasno o tom, že ho čeká velká kariéra. "Už dnes si mohu scénáře vybírat a nemusím hledat práci," svěřil se novinářům.
Foto: Profimédia.cz
ČTK / jaz
11. 11. 2014 11:45
Hollywoodský herec slaví své 40. narozeniny. Jak se z dívčího idolu stal "byznysmen z Wall Street"?

Los Angeles Leonardo DiCaprio se narodil přesně před 40 lety v Kalifornii a dnes patří mezi slavné hollywoodské svůdníky a oblíbence známých režisérských jmen.

Svůj talent DiCaprio naplno ukázal už v osmnácti a nepolevuje ani před čtyřicítkou, kterou slaví právě 11. listopadu. V posledních letech se věnuje také produkování filmů a ochraně životního prostředí.

Podívejte se do fotogalerie, jak šel čas se slavným hercem.

 

Právě se děje

Další zprávy