Fotky: Robot rozeznávající emoce i mobil obtočený kolem ruky. To vše už je realita

Fotky: Robot rozeznávající emoce i mobil obtočený kolem ruky. To vše už je realita
Velkou pozornost vzbudil v Barceloně například robot XR-1, který předvedl tanec, podávání kávy, pozdrav, odpovědi na otázky a dokonce i navlékání nitě do jehly. Tyto a další schopnosti mu umožňují takzvané chytré spínače
Robot od Huawei hraje i fotbal.
Smartphone Nubia Alpha. Zapomeňte na chytrý mobil v hodinkách, tento náramkový mobil má o 230 procent větší displej. Je totiž flexibilní a obemkne se kolem ruky.
Duální obrazovka mobilu LG.
Foto: ČTK
Magazín Magazín
1. 3. 2019 8:56
Výroční přehlídka mobilních technologií Mobile World Congress v Barceloně patřila na konci února mobilům, robotům, ale i virtuální, rozšířené či smíšené realitě. Podívejte se na to, jak vypadá budoucnost.
 

Právě se děje

před 46 minutami

Státní dluh v prvním čtvrtletí stoupl o 370,2 miliardy korun

Státní dluh stoupl v prvním čtvrtletí o 370,2 miliardy korun na 2,42 bilionu korun. Informovalo o tom v pátek ministerstvo financí. Za růstem dluhu je především vydávání státních dluhopisů ministerstvem financí s cílem zajistit splátky dluhopisů a pokrýt letošní schodek státního rozpočtu. Sněmovna zvýšila schodek v únoru kvůli dopadům šíření koronaviru a daňových změn z 320 na 500 miliard korun. Na každého Čecha tak hypoteticky připadá dluh 226 121 korun.

Ministerstvo informovalo, že v prvním čtvrtletí umístilo na domácím finančním trhu státní dluhopisy za 231,8 miliardy korun, a plně tak pokrylo korunové splátky státního dluhu v letošním roce a zároveň částečně předfinancovalo letošní schodek státního rozpočtu.

Na financování státního dluhu bude letos potřebovat 728,4 miliardy korun. To je o 182,1 miliardy korun více, než úřad původně plánoval v prosincové Strategii financování a řízení státního dluhu na rok 2021. Za růstem je především zvýšení schodku letošního státního rozpočtu z 320 na 500 miliard korun kvůli dopadům pandemie a změnám daní.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Komise potvrdila, že bývalý šéf slovenské policie spáchal sebevraždu

Komise zřízená slovenskou ministryní spravedlnosti potvrdila, že vazebně stíhaný bývalý šéf slovenské policie Milan Lučanský zemřel na konci loňského roku po pokusu sebevraždu. Novinářům to řekl Tomáš Čitbaj, šéf komise, jejímiž členy byli i zástupci opozice či někdejší česká veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Lučanský byl ve vazbě kvůli obvinění z korupce.

"Komise nezjistila skutečnosti, které by zpochybnily informaci, že příčinou smrti bylo sebepoškození pana Lučanského, tedy pokus o sebevraždu," uvedl Čitbaj. Dodal, že tento závěr podpořilo při hlasování 14 členů komise, dva opoziční poslanci byli proti a jeden zákonodárce nehlasoval.

Zdroj: ČTK
Další zprávy