Robotí stopařka prověřila dobré srdce Čechů. Starali se o ni jako o vlastní

hrz hrz
10. 11. 2018 11:16
Když před lety vyslali robota na autostop v USA, za chvíli ho nevybíravě zničili ve Filadelfii. Michal Seidl na konci října vyslal na cestu první humanoidní stopařku na světě. Mířila z Jablonce nad Nisou přes Pardubice a Plzeň do Pelhřimova. Češi se ukázali jako pohostinný národ se smyslem pro recesi. Matyldu ošetřovali, opravovali, vodili na výlety, do čajovny na meditace, do hospody na "pařbu", přes noc ji hostili doma, aby jí nebyla zima a nebála se tmy. Stopařka dorazila "živá" do Muzea rekordů v Pelhřimově - svítily jí totiž oči. Připsala si světový rekord a stal se z ní exponát.

Dobrý večer, ahoj, zde je první odjezd Matyldy :-) Paní byla moc statečná (y)

Zveřejnil(a) Robotí autostop aneb nepropadáme panice - ručník s sebou dne 31. October 2018

Matylda odjíždí z Jablonce nad Nisou

Ve středu 31. října Matylda slavnostně odjíždí z Jablonce nad Nisou, kde ji Michal Seidl vyrobil. Těší se velkému zájmu novinářů i veřejnosti. Nikdo neví, co ji čeká - kdo všechno ji sveze a kam, zda se dostane do cíle či v jakém stavu.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy