Robotí stopařka prověřila dobré srdce Čechů. Starali se o ni jako o vlastní

hrz hrz
10. 11. 2018 11:16
Když před lety vyslali robota na autostop v USA, za chvíli ho nevybíravě zničili ve Filadelfii. Michal Seidl na konci října vyslal na cestu první humanoidní stopařku na světě. Mířila z Jablonce nad Nisou přes Pardubice a Plzeň do Pelhřimova. Češi se ukázali jako pohostinný národ se smyslem pro recesi. Matyldu ošetřovali, opravovali, vodili na výlety, do čajovny na meditace, do hospody na "pařbu", přes noc ji hostili doma, aby jí nebyla zima a nebála se tmy. Stopařka dorazila "živá" do Muzea rekordů v Pelhřimově - svítily jí totiž oči. Připsala si světový rekord a stal se z ní exponát.

Dobrý večer, ahoj, zde je první odjezd Matyldy :-) Paní byla moc statečná (y)

Zveřejnil(a) Robotí autostop aneb nepropadáme panice - ručník s sebou dne 31. October 2018

Matylda odjíždí z Jablonce nad Nisou

Ve středu 31. října Matylda slavnostně odjíždí z Jablonce nad Nisou, kde ji Michal Seidl vyrobil. Těší se velkému zájmu novinářů i veřejnosti. Nikdo neví, co ji čeká - kdo všechno ji sveze a kam, zda se dostane do cíle či v jakém stavu.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Pietro Filipi je v konkurzu, česká módní společnost dluží asi 513 milionů korun

Městský soud v Praze rozhodl o prohlášení konkurzu na společnost Pietro Filipi. Věřitelům dluží asi 513 milionů korun, z toho je objem zajištěných pohledávek zhruba 49 milionů korun. V konkurzu je také společnost Pietro Filipi stores, která provozovala maloobchodní prodejny této české módní značky. V jejím případě výše pohledávek činí přibližně 182 milionů korun, většina je nezajištěných. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Oděvní značka Pietro Filipi působila na českém trhu od roku 1993.

Insolvenční řízení s oběma společnostmi bylo zahájeno v únoru. Důvodem byla pandemie koronaviru a nucené uzavření obchodů. Kvůli nedostatku financí majitel firem Michal Mička nebyl schopen pokračovat v hledání investorů a případné reorganizaci společností. S pohledávkami ke společnosti Pietro Filipi se od začátku insolvenčního řízení přihlásilo 153 věřitelů, u Pietro Filipi stores jich je 52.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Amazon chce za devět miliard dolarů převzít hollywoodské studio MGM, tvrdí americká média

Americký internetový prodejce Amazon jedná o koupi věhlasných hollywoodských studií MGM, za která je ochoten zaplatit asi devět miliard dolarů (187 miliard Kč). Získal by tak pro své streamovací služby rozsáhlý katalog populárních filmů a seriálů včetně série o Jamesu Bondovi. Informují o tom americká média. BBC připomíná, že zpráva přichází jen několik hodin poté, co americká telekomunikační společnost AT&T oznámila, že spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery, čímž vznikne další streamingový gigant vedle Netflixu a Walt Disney.

Společnost MGM Holdings, což je mateřský podnik MGM Studios, podle médií zvažuje prodej studií od konce loňského roku. MGM se řvoucím lvem ve znaku patří k nejslavnějším filmovým studiím a má stoletou tradici, která pokrývá desítky let od zlaté éry Hollywoodu až do dneška. Studio MGM produkovalo mimo jiné filmy jako Ben-Hur nebo Čaroděj ze země Oz. Amazon by díky akvizici významně posílil svou streamingovou službu Prime.

V pondělí oznámily spojení společnost WarnerMedia, která je ve vlastnictví AT&T, s firmou Discovery. Nový podnik bude schopen více investovat do původního obsahu pro streamovací služby. Bude vlastnit více než 100 mediálních značek, včetně filmového studia Warner Bros a televizních stanic HBO, CNN, Cartoon Network, HGTV, Food Network, Eurosport či Animal Planet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy