Tak studenti ČVUT uspěli s robotem. Na Amazonu se s ním baví statisíce lidí

Tak studenti ČVUT uspěli s robotem. Na Amazonu se s ním baví statisíce lidí
Tým Alquist složený ze studentů ČVUT opět vybojoval druhé místo ve finále prestižní soutěže Alexa Prize o nejlepší konverzační umělou inteligenci, pořádanou americkým gigantem Amazon. Již podruhé byl přitom jediným týmem z neanglicky mluvící země ve finálovém klání.
Cílem soutěže je vyvinout AI pro Amazon Alexa schopnou konverzovat s lidmi o populárních tématech jako filmy, sporty nebo hudba. Soutěže se účastní přední univerzity z celého světa.
Co je vlastně Alexa? Nejde ani o humanoida, ani o klasického robota, nýbrž o "chatbota" nebo též "social bota" - tedy robota, jenž s vámi konverzuje či vám pomáhá vyhledávat informace, popřípadě řídit "chytrou domácnost". Vypadá jako normální reproduktor, ale je to "chytrý reproduktor".
Český tým ve složení Jan Pichl (team leader), který se letos umístil v anketě 30 pod 30 českého Forbesu, Petr Marek, Jakub Konrád, Martin Matulík a Petr Lorenc cestou do finále porazili většinu věhlasných světových univerzit.
Foto: ČVUT
hrz hrz
28. 11. 2018 13:14
Tým Alquist složený ze studentů ČVUT obhájil v Las Vegas druhé místo ve finále prestižní soutěže Alexa Prize o nejlepší konverzační umělou inteligenci, pořádanou americkým gigantem Amazon.
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy