FOTO McDonald's slaví 60 let. Za jeho úspěchem stojí Čech

McDonald's
Historie jednoho z nejznámějších fastfoodových řetězců sahá až do roku 1940, kdy byla v kalifornské Pasadeně otevřena první restaurace vycházející z konceptu bratrů Richarda a Maurice McDonaldových.
Restaurace nabízela omezený jídelníček založený na tom, aby za co nejkratší dobu a nejnižší možnou cenu bylo obslouženo co nejvíce zákazníků.
Hlavním obchodním artiklem firmy byl od počátku hamburger.
Koncept rychlého občerstvení, který byl gastronomickou obdobou průmyslového modelu Henryho Forda, zaujal i obchodníka s nemovitostmi a jazzového pianistu Raymonda Alberta Kroce, syna českého emigranta Aloise Kroce ze Stupna
u Plzně.
Foto: Profimedia.cz
ČTK ČTK, pej
15. 4. 2015 11:00
McDonald's slaví významné jubileum. Co a kdo stál za vznikem úspěšného fastfoodového řetězce?

Fotogalerie - Logo McDonald's, dva zlaté oblouky, lze dnes najít na všech kontinentech. Historie společnosti provozující síť rychlého občerstvení sahá až do 40. let minulého století. První restaurace byla založena v Kalifornii bratry McDonaldovými.

Skutečný rozmach značky přišel ale až v roce 1955 a stojí za ním syn českého emigranta Aloise Kroce, Ray Kroc. Ten z konceptu levného a rychlého občerstvení vytvořil celosvětově známou a rozpoznatelnou značku. Podle oficiálních čísel v současnosti existuje 33 tisíc restaurací ve 119 zemích, které denně obslouží 64 milionů lidí.

Před necelými třiadvaceti lety byla rovněž otevřena první pobočka v České republice.

 

Právě se děje

Další zprávy