Asijci šílí po západním vzhledu. Pak mají problém vycestovat

jaz
25. 4. 2014 8:30
V Koreji roste obliba chirurgických zákroků. Lékaři musí vydávat pacientům osvědčení, aby se usnadnila identifikace.
Foto: kpsurgery.co

Soul – Jižní Korea drží světové prvenství v počtu plastických operací na počet obyvatel. Chirurgické ordinace ale opouštějí k nepoznání proměnění lidé. S problémem identifikace pacientů se potýkají už nějakou dobu i kontroly na letištích.

"Poté, co na naši žádost sundají velké klobouky a sluneční brýle, vidíme naprosto jiné lidi s obvazy a stehy. Proto musíme pečlivě porovnat jejich neopravené části s pasovými fotografiemi," řekl China Daily letištní důstojník Chen Tao.

Korejci touží po "západním vzhledu", proto si nejčastěji rozšiřují oči. V oblibě je také zužování brady a plastika nosu.

Kvůli vysněnému vzhledu ale panují zmatky, protože řada pacientů se sjíždí do Koreje z okolních zemí. Nemocnice se proto rozhodly řešit situaci vydáváním potvrzení o pravé identitě pacientů. Certifikát obsahuje číslo pasu, jméno nemocnice, kde se zákrok konal, a délku návštěvy země.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy