Asijci šílí po západním vzhledu. Pak mají problém vycestovat

jaz
25. 4. 2014 8:30
V Koreji roste obliba chirurgických zákroků. Lékaři musí vydávat pacientům osvědčení, aby se usnadnila identifikace.
Foto: kpsurgery.co

Soul – Jižní Korea drží světové prvenství v počtu plastických operací na počet obyvatel. Chirurgické ordinace ale opouštějí k nepoznání proměnění lidé. S problémem identifikace pacientů se potýkají už nějakou dobu i kontroly na letištích.

"Poté, co na naši žádost sundají velké klobouky a sluneční brýle, vidíme naprosto jiné lidi s obvazy a stehy. Proto musíme pečlivě porovnat jejich neopravené části s pasovými fotografiemi," řekl China Daily letištní důstojník Chen Tao.

Korejci touží po "západním vzhledu", proto si nejčastěji rozšiřují oči. V oblibě je také zužování brady a plastika nosu.

Kvůli vysněnému vzhledu ale panují zmatky, protože řada pacientů se sjíždí do Koreje z okolních zemí. Nemocnice se proto rozhodly řešit situaci vydáváním potvrzení o pravé identitě pacientů. Certifikát obsahuje číslo pasu, jméno nemocnice, kde se zákrok konal, a délku návštěvy země.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy