Změnila si pohlaví, vyloučili ji ze soutěže. Teď se soudí

pej
13. 3. 2014 6:47
Čtyřiatřicetiletá Američanka, která před osmi lety podstoupila změnu pohlaví, zažalovala fitness společnost za diskriminaci.
Chloie Jonsson
Chloie Jonsson | Foto: Facebook Chloie Jonsson

Sacramento (Kalifornie) – Chloie Jonsson podstoupila změnu pohlaví před osmi lety, prodělala operaci a zároveň hormonální léčbu. To, že je ženou, má i ve všech oficiálních dokumentech státu Kalifornie.

Fitness společnost CrossFit ale zamítla její žádost účastnit se soutěže v kategorii žen s tím, že se narodila jako muž.

Američanka prostřednictvím svého právníka podala na společnost žalobu za porušení práv na základě genderové diskriminace a žádá vyrovnání ve výši 2,5 miliónů dolarů.

Chloie Jonsson zažalovala CrossFit
Chloie Jonsson zažalovala CrossFit | Video: YouTube

"Dokonce i podle pravidel Mezinárodního olympijského výboru by Chloie mohla soutěžit v ženské kategorii," argumentuje její právník a zároveň trenér Waukeen McCoy pro Daily Mail.

Konflikt mezi CrossFit a Chloie Jonson se řeší už rok. Nejprve se přes právníka snažila situaci vyřešit mimosoudní cestou. Všechny argumenty byly dosud nevyslyšeny, a tak přišla na řadu žaloba.

"Na základě toho, že se Chloie narodila jako muž, měla by soutěžit v mužské kategorii. Geneticky by díky svalové hmotě měla výhodu nad ostatními ženami v soutěži," sdělil rozhodnutí CrossFit její předseda Dale Saran pro TMZ.com.

CrossFit je americká fitness společnost založená Gregem Glassmanem. Dnes zahrnuje síť sedmi tisíc tělocvičen po celém světě.

 

Právě se děje

Další zprávy