Změnila si pohlaví, vyloučili ji ze soutěže. Teď se soudí

pej
13. 3. 2014 6:47
Čtyřiatřicetiletá Američanka, která před osmi lety podstoupila změnu pohlaví, zažalovala fitness společnost za diskriminaci.
Chloie Jonsson
Chloie Jonsson | Foto: Facebook Chloie Jonsson

Sacramento (Kalifornie) – Chloie Jonsson podstoupila změnu pohlaví před osmi lety, prodělala operaci a zároveň hormonální léčbu. To, že je ženou, má i ve všech oficiálních dokumentech státu Kalifornie.

Fitness společnost CrossFit ale zamítla její žádost účastnit se soutěže v kategorii žen s tím, že se narodila jako muž.

Američanka prostřednictvím svého právníka podala na společnost žalobu za porušení práv na základě genderové diskriminace a žádá vyrovnání ve výši 2,5 miliónů dolarů.

Chloie Jonsson zažalovala CrossFit
Chloie Jonsson zažalovala CrossFit | Video: YouTube

"Dokonce i podle pravidel Mezinárodního olympijského výboru by Chloie mohla soutěžit v ženské kategorii," argumentuje její právník a zároveň trenér Waukeen McCoy pro Daily Mail.

Konflikt mezi CrossFit a Chloie Jonson se řeší už rok. Nejprve se přes právníka snažila situaci vyřešit mimosoudní cestou. Všechny argumenty byly dosud nevyslyšeny, a tak přišla na řadu žaloba.

"Na základě toho, že se Chloie narodila jako muž, měla by soutěžit v mužské kategorii. Geneticky by díky svalové hmotě měla výhodu nad ostatními ženami v soutěži," sdělil rozhodnutí CrossFit její předseda Dale Saran pro TMZ.com.

CrossFit je americká fitness společnost založená Gregem Glassmanem. Dnes zahrnuje síť sedmi tisíc tělocvičen po celém světě.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Pohár bude bez fanoušků, vstupenky si rozdělí partneři

Fotbalová asociace České republiky nebude moci kvůli aktuálním protikoronavirovým opatřením poskytnout finalistům domácího poháru vstupenky pro volný prodej fanouškům. Povolená kapacita 10 procent diváků na stadionu je pro zápas mezi Plzní a Slavií vyhrazena dlouhodobým partnerům. Uvedli to představitelé soutěže na twitteru.

"Aktuální epidemiologická výjimka stanovuje maximální možnou hranici naplnění stadionu na deset procent celkové kapacity. Ta je určena pouze dlouhodobým partnerům a z tohoto důvodu nemůže momentálně FAČR zahájit prodej vstupenek na finálový zápas," uvedli zástupci soutěže.

"Vzhledem k aktuálním opatřením neobdrží klub od FAČR žádnou volnou kapacitu vstupenek, které by mohly být nabídnuty do volného prodeje pro fanoušky," informoval na svých stránkách i plzeňský klub.

Finálový duel, v němž mohou slávisté završit double, se uskuteční v plzeňské Doosan Aréně 20. května od 17:00.

Zdroj: ČTK
před 56 minutami

Milion chvilek svolal na příští čtvrtek demonstraci, bude požadovat demisi Benešové

Spolek Milion chvilek pro demokracii v reakci na odstoupení nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, který naznačil, že čelil tlaku ministryně spravedlnosti Marie Benešové, svolal na příští čtvrtek demonstraci, na níž bude požadovat demisi ministryně. Konat se bude 20. května od 18:30 na Václavském náměstí.

"Nátlak Marie Benešové na Pavla Zemana je naprosto nepřijatelný. Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo se chýlí ke konci a hradní kauzy probublávají. Tahle vláda nesmí rozhodovat o dalším nejvyšším státním zástupci," řekl k okolnostem pro pořádání demonstrace předseda Milionu chvilek Benjamin Roll. 

"Požadujeme demisi Marie Benešové. A požadujeme, aby vláda s trestně stíhaným premiérem nevybírala nového státního zástupce," dodal.

Spolek kvůli tomu zrušil původně plánované pondělní setkání "100 let stačilo!" k příležitosti 100 let od založení komunistické strany, kde plánoval předčítat jména obětí komunistického režimu před sídlem KSČM.

Zdroj: Domácí
Další zprávy