19 nejšťastnějších měst v Evropě. Vedou severské státy, Česko se do výběru nedostalo

Amsterdam
19. Essen (Německo) - Deváté největší město v Německu nabízí svým obyvatelům nejenom vyžití ve venkovním bazénu, ale i relaxaci ve vyhlášené botanické zahradě. Možná i proto je zde 51 procent obyvatel velmi spokojeno a 42 procent spokojeno.
18. Manchester (Velká Británie) - Občané centra průmyslové revoluce jsou třetími nejspokojenějšími v celé Británii, 52 procent obyvatel je zde velmi spokojeno a 40 procent spokojeno.
16. Stockholm (Švédsko) -  Život v hlavním městě Švédska uspokojuje 52 procent občanů. Pouze tři procenta ze všech zde žijí nerady.
15. Antverpy (Belgie) -  Největší město belgického regionu Flandry je zároveň nejšťastnějším v celé zemi. Zhruba 250 tisíc (52 procent) zdejších lidí by své bydliště v žádném případě neměnilo.
Foto: Thinkstock
pej
Aktualizováno 10. 2. 2016 18:03
Nejšťastnější lidé žijí na severu Evropy a dávají přednost menším a klidným městům. Vyplývá to z průzkumu Evropské komise, která sestavila žebříček nejšťastnějších měst. Která to jsou?

Evropská komise zveřejnila výsledky průzkumu, ve kterém se zjišťovalo, jak jsou Evropané spokojeni s úrovní života ve městech starého kontinentu.

Výsledky ukázaly, že lidé se cítí šťastnější a spokojenější v malých městech na severu Evropy.

Podívejte se na žebříček 19 nejšťastnějších měst Evropy. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Kvůli dopravní nehodě u Ostrovačic na Brněnsku je uzavřena dálnice D1 ve směru z Prahy na Brno. Před místem nehody na 179. kilometru se začínají tvořit kolony. Vyplývá to z údajů Národního dopravního informačního centra. Dálnice je uzavřena mezi sjezdem číslo 178 u Ostrovačic a exitem číslo 182 u Kývalky. Podle informací na webu dopravní policie se na dálnici krátce před 06:00 srazila dvě nákladní auta. Kolize se obešla bez zranění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy