19 nejšťastnějších měst v Evropě. Vedou severské státy, Česko se do výběru nedostalo

Amsterdam
19. Essen (Německo) - Deváté největší město v Německu nabízí svým obyvatelům nejenom vyžití ve venkovním bazénu, ale i relaxaci ve vyhlášené botanické zahradě. Možná i proto je zde 51 procent obyvatel velmi spokojeno a 42 procent spokojeno.
18. Manchester (Velká Británie) - Občané centra průmyslové revoluce jsou třetími nejspokojenějšími v celé Británii, 52 procent obyvatel je zde velmi spokojeno a 40 procent spokojeno.
16. Stockholm (Švédsko) -  Život v hlavním městě Švédska uspokojuje 52 procent občanů. Pouze tři procenta ze všech zde žijí nerady.
15. Antverpy (Belgie) -  Největší město belgického regionu Flandry je zároveň nejšťastnějším v celé zemi. Zhruba 250 tisíc (52 procent) zdejších lidí by své bydliště v žádném případě neměnilo.
Foto: Thinkstock
pej
Aktualizováno 10. 2. 2016 18:03
Nejšťastnější lidé žijí na severu Evropy a dávají přednost menším a klidným městům. Vyplývá to z průzkumu Evropské komise, která sestavila žebříček nejšťastnějších měst. Která to jsou?

Evropská komise zveřejnila výsledky průzkumu, ve kterém se zjišťovalo, jak jsou Evropané spokojeni s úrovní života ve městech starého kontinentu.

Výsledky ukázaly, že lidé se cítí šťastnější a spokojenější v malých městech na severu Evropy.

Podívejte se na žebříček 19 nejšťastnějších měst Evropy. 

 

Právě se děje

před 44 minutami

Čeští fotbalisté zůstali v žebříčku FIFA na 45. místě

Čeští fotbalisté zůstali po třech říjnových zápasech v žebříčku reprezentací FIFA na 45. místě, o které se nyní dělí se Skotskem. Pořadí stále vede Belgie. Mezinárodní federace fotbalových asociací zveřejnila říjnový žebříček na svém webu.

Český tým v říjnu odehrál tři venkovní zápasy. Nejprve v přípravě zvítězil 2:1 na Kypru, následně v Lize národů vyhrál totožným výsledkem v Izraeli a poté ve stejné soutěži podlehl 0:1 ve Skotsku. Během srazu z mužstva postupně kvůli koronavirovým opatřením vypadlo sedm hráčů a v posledním duelu scházel i hlavní trenér Jaroslav Šilhavý.

Z českých soupeřů v Lize národů si nejvíce polepšil Izrael, který se posunul o pět míst na 88. pozici. Skotové poskočili o čtyři příčky a mají stejně bodů jako Šilhavého svěřenci. Slováci naopak klesli o jedno místo na 37. pozici.

Už přes dva roky vévodí žebříčku Belgičané. Prvních pět míst zůstalo nezměněno, na šestou pozici poskočili Španělé. Největší posun se povedl Maltě, která si polepšila o šest příček na 180. místo.

Další zprávy