Nový cestovatelský hit? Jeďte do Brna, nabádá Američany deník New York Times

Brněnský Bar, který neexistuje
"Hledáte skutečnou Kubu? Našli jsme ji pro vás. Je jí město Viñales," radí New York Times. Na desátém místě žebříčku nejatraktivnějších míst pro rok 2016 se umístilo městečko Viñales ve stejnojmenném údolí zapsaném na seznamu UNESCO. (10. místo)
Milovníci kvalitní skandinávské gastronomie by kromě Kodaně neměli podle New York Times minout ani švédský kraj na břehu Baltického moře. Skåne je totiž plné kulinářsky zajímavých míst, jako je například restaurace Bastard nebo Bord 13 v Malmö. (9. místo)
Hlavní a také nejlidnatější město Spojených arabských emirátů Abú Zabí, známé především díky výškovým budovám, sází rovněž na ekologii a ozeleňování pouště. Turisty láká i na nové hotely a muzea. (8. místo)
Toronto, nejlidnatější město Kanady, skýtá díky revitalizaci nepřeberné množství vyžití a především desítky kilometrů nových cyklistických a turistických stezek nebo tramvajových linek, díky kterým se pohodlně cestuje z jednoho konce města na druhý. (7. místo)
Foto: Facebook Bar, který neexistuje
pej
8. 1. 2016 14:28
Prestižní newyorský deník New York Times sestavil žebříček 52 cestovatelsky nejatraktivnějších míst na celém světě pro rok 2016. Do první třicítky se kromě Mexico City, Panenských ostrovů nebo francouzského Bordeaux na 27. příčku probojovalo i Brno. To je podle New York Times "Mekkou architektury a centrem kvalitní gastronomie".
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Policie pátrá na Nymbursku po seniorovi, který odjel do Kerska na houby. Může být v ohrožení života

Středočeská policie pátrá po osmdesátiletém muži, který dnes po poledni odjel na motokole ze Sadské na Nymbursku na houby směrem na Kersko a nevrátil se. Muž je po několika operacích srdce, trpí výpadky paměti, proto může být v ohrožení života. Policie to uvedla dnes večer na Twitteru, zveřejnila také fotografii hledaného. Lidé se s informacemi k pátrání mají obracet na linku 158.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V Namibii objevili nový kmen kulhavky a slintavky. Vyvezené maso může být zasažené, varoval ministr

V Namibii odhalili nový kmen slintavky a kulhavky. S odvoláním na namibijské ministerstvo zemědělství to dnes uvedla agentura Reuters. Virové onemocnění, které se obvykle nepřenáší na člověka, se v zemi poprvé potvrdilo v květnu. Od té doby se nakazily tisíce kusů dobytka.

„Je důležité zdůraznit, že nový sérotyp FMD O také způsobuje klinické případy u koz a ovcí, které mohou onemocnění rozšířit na další citlivá zvířata,“ uvedl v prohlášení ministr zemědělství Carl Schlettwein.

První případy onemocnění se prokázaly v květnu v oblasti Zambezi, která sousedí ze Zambií. Nemoc se mezi dobytkem šíří navzdory vysoké proočkovanosti zasažených stád, což vedlo úředníky k hlubšímu prozkoumání problému.

Schlettwein uvedl, že nová mutace byla poprvé objevena v srpnu na jihu země. Vyšetřování podle něj ukázalo, že kmen se do země dostal ze Zambie kvůli nelegálnímu převozu zvířat přes hranice. Maso vyvezené z Namibie, která ho exportuje do Číny, Evropské unie a Spojených států, může být zasažené, varoval ministr. Nákaza podle něj také negativně ovlivní nedávné dohody o vývozu, které země podepsala například s Ghanou.

Slintavka a kulhavka je vysoce infekční virové onemocnění sudokopytníků, které se na člověka většinou nepřenáší. Nákaza se může přenášet větrem nebo na automobilech či šatech lidí, kteří přijdou do styku s nakaženými zvířaty. Na území České republiky se nemoc vyskytla naposledy v roce 1975.

Zdroj: ČTK
Další zprávy