Nový cestovatelský hit? Jeďte do Brna, nabádá Američany deník New York Times

Brněnský Bar, který neexistuje
"Hledáte skutečnou Kubu? Našli jsme ji pro vás. Je jí město Viñales," radí New York Times. Na desátém místě žebříčku nejatraktivnějších míst pro rok 2016 se umístilo městečko Viñales ve stejnojmenném údolí zapsaném na seznamu UNESCO. (10. místo)
Milovníci kvalitní skandinávské gastronomie by kromě Kodaně neměli podle New York Times minout ani švédský kraj na břehu Baltického moře. Skåne je totiž plné kulinářsky zajímavých míst, jako je například restaurace Bastard nebo Bord 13 v Malmö. (9. místo)
Hlavní a také nejlidnatější město Spojených arabských emirátů Abú Zabí, známé především díky výškovým budovám, sází rovněž na ekologii a ozeleňování pouště. Turisty láká i na nové hotely a muzea. (8. místo)
Toronto, nejlidnatější město Kanady, skýtá díky revitalizaci nepřeberné množství vyžití a především desítky kilometrů nových cyklistických a turistických stezek nebo tramvajových linek, díky kterým se pohodlně cestuje z jednoho konce města na druhý. (7. místo)
Foto: Facebook Bar, který neexistuje
pej
8. 1. 2016 14:28
Prestižní newyorský deník New York Times sestavil žebříček 52 cestovatelsky nejatraktivnějších míst na celém světě pro rok 2016. Do první třicítky se kromě Mexico City, Panenských ostrovů nebo francouzského Bordeaux na 27. příčku probojovalo i Brno. To je podle New York Times "Mekkou architektury a centrem kvalitní gastronomie".
 

Právě se děje

před 39 minutami

Čína kritizuje kroky Američanů kvůli Hongkongu, hrozí "protiútokem"

Rozhodnutí USA ukončit zvláštní vztah s Hongkongem a další zásahy proti Číně se podle Pekingu setkají s tvrdými protiopatřeními. Kroky, které Washington oznámil minulý týden v reakci na čínským parlamentem podpořený bezpečnostní zákon o Hongkongu, v pondělí kritizovalo čínské ministerstvo zahraničí.

"Jakákoliv prohlášení nebo kroky proti čínským zájmům se setkají s tvrdým protiútokem," uvedl mluvčí ministerstva. Zopakoval také, že žádná cizí země nemá právo zasahovat do záležitostí Hongkongu a pevninské Číny.

Čínský parlament ve čtvrtek na svém plenárním zasedání schválil přijetí nového bezpečnostního zákona pro autonomní Hongkong. Nová právní norma má umožnit potlačování teroristických a separatistických aktivit, podvratné činnosti i zahraničního vměšování. Bezpečnostní orgány Pekingu budou moci na základě normy zřídit v Hongkongu úřady, které budou dohlížet na národní bezpečnost.

Zdroj: ČTK
Další zprávy