Jurský svět schramstnul půl miliardy, přepsal filmové dějiny

Podívejte se do galerie na komerčně nejúspěšnější filmy, které během prvního víkendu od premiéry vydělaly stovky milionů dolarů.
10. Mezi nejúspěšnější díl dobrodružné série Pirátů z Karibiku patří ten s podtitulem Na vlnách podivna (2011). Po prvním víkendu za něj návštěvníci po celém světě utratili 351 milionů dolarů. Celkově pak snímek s rozpočtem 250 milionů dolarů utržil přes jednu miliardu.
9. Akční sci-fi Iron Man 3 (2013), které režíroval Shane Black a kromě Roberta Downeyho Jr. si ve filmu zahráli Gwyneth Paltrow nebo Ben Kingsley, během prvního víkendu v kinech vydělalo 372 milionů dolarů.
8. Spider-man 3 (2007) je sice prvním z "pavoučí" série, který nezískal ani jednu nominaci na prestižního Oscara, zato patří k těm nejvýdělečnějším. Snímek s rozpočtem 258 milionů dolarů utržil během prvního víkendu téměř 382 milionů dolarů.
7. Snímek režiséra Michaela Baye Transformers 3 (2007) už během prvního víkendu zaznamenal rekordní zisk. Film s rozpočtem 195 milionů dolarů vydělal 382 milionů dolarů.
Foto: Universal
ČTK ČTK, pej
15. 6. 2015 12:05
Pokračování dinosauřího dobrodružství Jurský svět vydělalo za první víkend od premiéry rekordních 512 milionů dolarů.

Fotogalerie – Sázka producenta Stevena Spielberga na mladého režiséra Colina Trevorrowa se vyplatila. Osmatřicetiletý rodák ze San Franciska, který do té doby natočil jen nezávislou komedii Vlastní zbraň podmínkou, teď za uplynulý víkend vydělal studiu Universal 512 milionů dolarů a přepsal tak dějiny kinematografie.

Překonat půlmiliardovou hranici za první víkend se totiž žádnému filmu zatím nepovedlo.

Nejblíže k tomu měl před čtyřmi roky poslední díl Harryho Pottera, který s 483 miliony dolarů za otvírací víkend porazil i Piráty z Karibiku, Iron Mana i Avengers.

Velkofilm s Chrisem Prattem v hlavní roli tak navazuje na úspěch prvního Jurského parku, který v roce 1993 jako první překonal tehdy magickou hranici 50 milionů dolarů.

Podívejte se do galerie na komerčně nejúspěšnější filmy, které během prvního víkendu od premiéry vydělaly stovky milionů dolarů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 35 minutami

Zpravodaj Středočeského kraje už nebude vydávat Mafra. Vadil střet zájmů i cena, uvedla hejtmanka

Středočeský kraj vypověděl smlouvu na vydávání zpravodaje Středočech. List vydávala bývalá firma premiéra Andreje Babiše Mafra. Současná hejtmanka Petra Pecková (STAN) krok zdůvodňuje nejen Babišovým střetem zájmů, ale i cenou zakázky. Plánuje proto vypsat nové výběrové řízení. Informoval o tom Deník N.

"Tuto zakázku jsme rozhodně považovali za spornou a vnímali jsme ji jako střet zájmů," řekla Deníku N Pecková. "Jako vedení složené z členů STAN bychom nezadali takto významnou zakázku firmě šéfa naší strany,“ dodala v narážce na propojení své předchůdkyně Jaroslavy Pokorné Jermanové, která je místopředsedkyní hnutí ANO, a majitele Mafry. Firma měla od kraje inkasovat během dvou let téměř 17,7 milionu korun bez DPH, její původní nabízená cena přitom činila 10,6 milionu.

Zdroj: Domácí
před 1 hodinou

Lidstvo musí dospět a dělat víc pro ochranu klimatu, řekl Johnson v OSN. Svět se podle něj blíží k bodu zlomu

Britský premiér Boris Johnson v projevu na zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku vyzval lidstvo, aby dospělo a bojovalo proti klimatickým změnám. Podle Johnsona se svět blíží k bodu zlomu a státy musí konečné převzít odpovědnost za ničení planety.

"Máme úžasnou moc věci změnit, měnit věci k lepšímu a úžasnou schopnost zachránit se," uvedl Johnson v projevu ke světovým lídrům před nadcházející klimatickou konferencí v Glasgow, která začne 31. října.

Listopadová klimatická konference OSN (COP26) si klade za cíl vyvolat mnohem ambicióznější globální opatření na ochranu klimatu a peníze na jejich zaplacení. Podle klimatologů i dalších odborníků bude nejspíš poslední šancí, jak zmírnit předpokládané katastrofální dopady globálního oteplování.

"Musíme ukázat, že jsme schopni se učit a dospívat a nakonec převzít odpovědnost za destrukci, kterou způsobujeme, nejen na naší planetě, ale i sobě samým. Je načase, aby lidstvo dospělo," řekl Johnson. Lidstvo zároveň přirovnal k 16letému člověku. "Dostali jsme se do toho osudového věku, kdy zhruba umíme řídit a víme, jak odemknout skříňku s alkoholem a věnovat se všem druhům aktivit, které jsou nejen potenciálně trapné, ale také mohou pro nás i pro ostatní představovat konečnou," podotkl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy