Jurský svět schramstnul půl miliardy, přepsal filmové dějiny

Podívejte se do galerie na komerčně nejúspěšnější filmy, které během prvního víkendu od premiéry vydělaly stovky milionů dolarů.
10. Mezi nejúspěšnější díl dobrodružné série Pirátů z Karibiku patří ten s podtitulem Na vlnách podivna (2011). Po prvním víkendu za něj návštěvníci po celém světě utratili 351 milionů dolarů. Celkově pak snímek s rozpočtem 250 milionů dolarů utržil přes jednu miliardu.
9. Akční sci-fi Iron Man 3 (2013), které režíroval Shane Black a kromě Roberta Downeyho Jr. si ve filmu zahráli Gwyneth Paltrow nebo Ben Kingsley, během prvního víkendu v kinech vydělalo 372 milionů dolarů.
8. Spider-man 3 (2007) je sice prvním z "pavoučí" série, který nezískal ani jednu nominaci na prestižního Oscara, zato patří k těm nejvýdělečnějším. Snímek s rozpočtem 258 milionů dolarů utržil během prvního víkendu téměř 382 milionů dolarů.
7. Snímek režiséra Michaela Baye Transformers 3 (2007) už během prvního víkendu zaznamenal rekordní zisk. Film s rozpočtem 195 milionů dolarů vydělal 382 milionů dolarů.
Foto: Universal
ČTK ČTK, pej
15. 6. 2015 12:05
Pokračování dinosauřího dobrodružství Jurský svět vydělalo za první víkend od premiéry rekordních 512 milionů dolarů.

Fotogalerie – Sázka producenta Stevena Spielberga na mladého režiséra Colina Trevorrowa se vyplatila. Osmatřicetiletý rodák ze San Franciska, který do té doby natočil jen nezávislou komedii Vlastní zbraň podmínkou, teď za uplynulý víkend vydělal studiu Universal 512 milionů dolarů a přepsal tak dějiny kinematografie.

Překonat půlmiliardovou hranici za první víkend se totiž žádnému filmu zatím nepovedlo.

Nejblíže k tomu měl před čtyřmi roky poslední díl Harryho Pottera, který s 483 miliony dolarů za otvírací víkend porazil i Piráty z Karibiku, Iron Mana i Avengers.

Velkofilm s Chrisem Prattem v hlavní roli tak navazuje na úspěch prvního Jurského parku, který v roce 1993 jako první překonal tehdy magickou hranici 50 milionů dolarů.

Podívejte se do galerie na komerčně nejúspěšnější filmy, které během prvního víkendu od premiéry vydělaly stovky milionů dolarů.

 

Právě se děje

Další zprávy