Foto: Plzní prošly obří loutky. Pochod sledovaly tisíce lidí

Foto: Plzní prošly obří loutky. Pochod sledovaly tisíce lidí
Přehlídka obřích loutek španělské skupiny Carros de Foc zahájila festival Skupova Plzeň, tradiční akci, která každé dva roky poutá pozornost zájemců o loutkové divadlo.
Pět loutek obřích rozměrů bylo umístěno v areálu plzeňského pivovaru. Loutky přitáhly pozornost stovek návštěvníků.
Loutky byly pod nepřetržitým dohledem nejen pracovníků ochranné služby, ale také údržbářů.
Vlčice Chrtka byla sympatická především dětem. Pohladit si ji nebo se s ní nechat dokonce vyfotografovat, to byl největší úspěch.
Foto: Andrea Vašáková
Andrea Vašáková
29. 8. 2015 17:45
Pět z osmi unikátních obřích loutek španělské divadelní skupiny Carros De Foc prošlo Plzní. Chodící a mluvící marionety o velikosti až 20 metrů sledovaly tisíce lidí.

Plzeň – V rámci projektu Plzeň – Evropské hlavní město kultury 2015 přijely obří loutky španělského souboru Carros de Foc otevřít festival Skupova Plzeň. Až do 30. srpna patří centrum města Plzně chodícím a mluvícím marionetám, dvacetimetrovému draku nebo létajícímu ptáku.

Loutky jsou vystaveny v ulicích odpoledne, večer pak ožívají a stávají se hlavními hvězdami speciálního site-specific představení La Niña, kde společně s desítkami akrobatů, tanečníků, muzikantů a akrobatů pod taktovkou společnosti ArtProm promění historické centrum Plzně v divadelní jeviště.

Představení obřích loutek patří mezi největší akce projektu Plzeň 2015, zároveň jde o vyjádření pocty tradici plzeňského loutkářství, do které spadají velikáni jako Josef Skupa nebo Jiří Trnka.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně

Nejméně 20 mrtvých si vyžádala série výbuchů na vojenské základně u města Bata v Rovníkové Guineji. Další stovky lidí byly podle médií zraněny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy