FOTO Osudové role a životní milníky herce Richarda Gerea

FOTO Osudové role a životní milníky herce Richarda Gerea
Richard Gere se narodil v početné anglo-irské rodině a odmala inklinoval k hudbě. Během svého života se dostal do povědomí jak filmových fanoušků, tak i zastánců nezávislého Tibetu.
Jednou z prvních filmových příležitostí Richarda Gerea byla role ocelářského dělníka Billyho v romantickém snímku Nebeské dny (1978). Nahradil tehdy původně vybraného Johna Travoltu, který byl zaneprázdněn jinou filmovou prací.
Skutečnou popularitu mu ale přineslo až drama Americký gigolo (1980), díky kterému se později začal objevovat i na obálkách amerických módních časopisů.
Neméně úspěšný byl i snímek Důstojník a džentlmen (1982). Už tehdy, v 80. letech, se Gere čile věnoval humanitární činnosti a cestoval po zemích ve válečných konfliktech, kde spolu s lékařem navštěvoval tábory pro zraněné a vojenské uprchlíky. (Na snímku s herečkou Debrou Winger.)
Foto: Touchstone Pictures
pej
22. 6. 2015 13:30
Hlavní hvězdou karlovarského festivalu bude Richard Gere. Pozvání rovněž přijal Harvey Keitel nebo James Dornan.
 

Právě se děje

před 3 minutami

Nash začala Světový pohár v cyklokrosu druhým místem v Iowě

Kateřina Nash dojela na úvod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City druhá. Českou závodnici porazila jen Kanaďanka Maghalie Rochetteová, která vybojovala první vítězství v seriálu. Nash ztratila na vítězku sedm sekund. Mezi muži vyhrál při svém debutu v elitní kategorii Světového poháru jednadvacetiletý Belgičan Eli Iserbyt.

 

Nash, která žije v USA, navázala druhým místem na předloňský triumf v Iowa City. Třetí Američanku Claru Honsingerovou za sebou jednačtyřicetiletá rodačka z Prachatic nechala o osm sekund.

 

Úvodní závod sezony vynechaly úřadující trojnásobná mistryně světa Belgičanka Sanne Cantová a vítězka uplynulého ročníku Světového poháru Nizozemka Marianne Vosová.

 

Úvodní závod Světového poháru v cyklokrosu v Iowa City (USA):

Muži: 1. Iserbyt 1:05:27, 2. Toon Aerts -54, 3. Soete, 4. Vermeersch oba -1:00, 5. Sweeck (všichni Belg.) -1:01, 6. Van der Haar (Niz.) -1:25.

Ženy: 1. Rochetteová (Kan.) 46:23, 2. Nash (ČR) -7, 3. Honsingerová (USA) -15, 4. Van der Heijdenová (Niz.) -25, 5. Richardsová (Brit.) -32, 6. Kaptheijnsová (Niz.) -44.

Další zprávy