FOTO Osudové role a životní milníky herce Richarda Gerea

FOTO Osudové role a životní milníky herce Richarda Gerea
Richard Gere se narodil v početné anglo-irské rodině a odmala inklinoval k hudbě. Během svého života se dostal do povědomí jak filmových fanoušků, tak i zastánců nezávislého Tibetu.
Jednou z prvních filmových příležitostí Richarda Gerea byla role ocelářského dělníka Billyho v romantickém snímku Nebeské dny (1978). Nahradil tehdy původně vybraného Johna Travoltu, který byl zaneprázdněn jinou filmovou prací.
Skutečnou popularitu mu ale přineslo až drama Americký gigolo (1980), díky kterému se později začal objevovat i na obálkách amerických módních časopisů.
Neméně úspěšný byl i snímek Důstojník a džentlmen (1982). Už tehdy, v 80. letech, se Gere čile věnoval humanitární činnosti a cestoval po zemích ve válečných konfliktech, kde spolu s lékařem navštěvoval tábory pro zraněné a vojenské uprchlíky. (Na snímku s herečkou Debrou Winger.)
Foto: Touchstone Pictures
pej
22. 6. 2015 13:30
Hlavní hvězdou karlovarského festivalu bude Richard Gere. Pozvání rovněž přijal Harvey Keitel nebo James Dornan.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Hlavní vyjednavač pro brexit Barnier: Lhůta na dohodu o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií je příliš krátká

Lhůta pro vyjednání dohody o budoucích vztazích Británie s Evropskou unií po brexitu je extrémně krátká. V projevu na univerzitě v severoirské metropoli Belfastu to řekl hlavní unijní vyjednavač pro brexit Michel Barnier. Británie opustí EU v pátek. Dohodu o budoucích vztazích by měli Londýn a Brusel vyjednat v následujícím přechodném období, které ovšem bude trvat jen do konce letošního roku.

Další zprávy